Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #30610944

    törölt tag

    Sziasztok.
    Elszantam magam, hogy feltelepitek egy Linux-ot a laptopomra.
    Zorin OS vagy Mint esetleg Ubuntu lesz a befuto, de az elobbi valahogy nekem jobban tetszik.
    Sosem hasznaltam meg Linux-ot de rengeteg videot neztem mindkettorol illetve a telepitesrol, Virtula Box meg hasonlokrol. Szoval valamennyire kepben vagyok mar. Viszont van egy-ket dolog amire nem taltam valaszt es remelem ti tudtok segiteni. Vagjunk is bele.
    1. Tudom, hogy RUFUS-t kell haszanlni hogy azzal tudjam pendrive-ra irni a linuxot es arrol telepiteni majd kesobb. Viszont itt van homalyos resz. Pl. a File system valaki FAT32-on (deafult-on) hagyta valaki NTFS-re valtotta.
    Ti melyiket javasoljatok es miert?
    Write ISO image mode-ban vagy write DD image modban javasoljatok a pendrive-ra irni?
    Egyaltalan mi a kulonseg?
    2. Pendrive helyett nem lehet haszanli memori kartyat? Ott hever egy-ket darab a polcon es bele tudnam tenni egy atalakitoba es ugy bedugni USB-sen. Az ugy nem jo?
    3. Telepiteskor minden drivert feltesz a gepre ha engedelyezem, hogy 3rd party dolgokat is feltegyen?
    4. Mikor minden fent van honnan fogom tudni, hogy minden mukodik-e? Van esetleg valami kommand vagy app amit tudok futtatni es leellenoriz mindent es szol esetleg hogy valami hoanyzik?
    5. Az UBUNTU odlalan a verzioknal odairjak meddig jonnek az adott verziora frissitesek. De azt sehol sem talalom, hogy mi tortenik utana? Ujra kell huzni a rendszert az uj verzioval vagy csak siman update gomb es frissiti magat? Ez nem vilagos.

    Ja amugy egy Lenovo Yoga S730
    Intel Core i7
    16GB RAM, 256GB ROM
    Erre telepitenek. Remelem kompatibilis.

    Remelem tudtok segiteni ezekben a kerdesekben.

    Koszi.

Új hozzászólás Aktív témák