Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    Hello!

    Új vagyok linux fronton, bár számítástechnikával ide-stova 20 éve foglalkozok. Először kb. 15 éve találkoztam linux-szal ezután néhány éve a laptopomon folytattam az ismerkedést, mivel szerencsétlen gép W10-re már alkalmatlan volt, és még W7-tel is lábatlan tetű volt. A legjobb eredményt XP-vel értem el, de azért 2016-ban XP-t telepíteni, ráadásul szándékosan... Hááát... :N
    Először Ubuntu-val próbálkoztam, de az elvérzett a gép ősi hw-én, ezt követte némi keresgélés után a Mint-XFCE, a végén Manjaro-XFCE. Ezzel is halálozott el (alaplaphiba) a gép pár hónapja.
    Virtualbox-ban évek óta futtattam ismerkedés céljából néhány linux-ot, de az valahogy nem ugyanaz. (hiányzott is az érzés :DDD )
    A laptopomból maradt SSD-re egy nagy levegő után 2019 év feltelepítettem a legfrissebb KDE Manjaro-t. Belaktam, testre szabtam, használom. De egy dologgal nem boldogulok, hiába olvasok utána. Az NTFS file-rendszerű partíciók, csak ro jogosultsággal csatolódnak, a wiki leírások alapján kiegészítettem az fstab-ot is, de akármit teszek, nem tudok írni az NTFS partíciókra.

    fstab részlete:
    Storage
    UUID=**************** /run/media/username/SYSTEM ntfs-3g auto,rw,notime 0 2
    UUID=**************** /run/media/username/DATA ntfs-3g auto,rw,noatime 0 2
    UUID=**************** /run/media/username/DPPROOF ntfs-3g auto,rw,noatime 0 2
    UUID=**************** /run/media/username/DPCONVERT ntfs-3g auto,rw,noatime 0 2
    UUID=**************** /run/media/username/DPOTHER ntfs-3g auto,rw,noatime 0 2

    Úgy vélem az UUID-k és a felhasználónevem nem lényeges, ezért töröltem ki a kimásolt fstab részletből.
    Ötlet, hogy mit rontottam el? :F


    A hw az alábbi:
    Intel Core i5 6600, 16GB DDR4 RAM, 2x SSD+2x HDD, Creative Audigy2 5.1, nVidia Geforce GTX750Ti 2GB.
    SSD1: OCZ Vertex Windows10 Pro és a sallangok, NTFS
    SSD2: Samsung 840 Manjaro linux és a sallangok, EXT4
    HDD1: adatok, NTFS
    HDD2: adatok, NTFS
    A rendszer nem dual boot-os, a gép indulásakor választom ki az indítandó OS-t, alapból a W10 töltődik.
    A disztribúció:
    Manjaro 18.1.5 KDE Plasma DE 5.7 (némileg testre szabva) a kernel 5.4.6-2, zárt 418-as nVidia driver

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák