Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz Oliverda #45 üzenetére

    Sajnos ezek az összehasonlítások mindig csak az adott pillanatban érvényesek. Nekem most a Lightyear 0,35%-kal lenne drágább a Revoluttól. 100 euróért a Revolut 37.453 forintot kérne, a Lightyear pedig 37.585-öt.

    De nem is ez számított, mert Revoluttal már kimerítettem a havi limitemet (most 37.640 forint lenne 100 euró ára), így attól mindenképpen jobb lett volna a Lightyear, a Wise-zal versenyeztettem. Nem sokkal futottam túl a Revoluton, nem érte volna meg a Premium.

    Gondoltam, hogy ha a Wise 0,54% váltási díjat számat fel, akkor a Lightyear a 0,35%-os díjával lehetne olcsóbb. Viszont úgy tűnik, nem ugyanarról a bázisról indulnak (bár mindkettő mid-marketet állít), vagy az árfolyam kerekítési pontossága okozza, de az általam vizsgált időpontokban szinte mindig a magasabb díjjal dolgozó Wise volt az olcsóbb. Egyszer csíptem el olyat, hogy 1000 euróért kb 500 forinttal kevesebbet kért volna a Lightyear, mint a Wise, minden más alkalommal egy hajszállal a Wise volt az olcsóbb. Most is ezt látom, 100 euróért a Wise 37.566 forintot kérne, a Lightyear pedig 37.585-öt.

    Összegezve a fentieket, a forint euróra váltásánál használt árfolyamok ugyanabban a péntek kora reggeli időpontban:

    Revolut limiten belül: 374,53
    Wise: 375,66
    Lightyear: 375,85
    Revolut limiten túl: 376,4

Új hozzászólás Aktív témák