Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szentkuti11

    addikt

    válasz E2E4 #1 üzenetére

    Jelen!

    Egy ötlet: próbáltátok már a Neutron zenelejátszót? Amikor én kóstoltam még össze a PowerAMP-t a Neutronnal (kb 2 éve komolyabban), akkor nagy fölénnyel nyert a Neutron nálam.

  • szentkuti11

    addikt

    válasz #16820480 #32 üzenetére

    Megoldható, a hardvert tudom hozzá biztosítani, viszont szoftveres hátterem sajnos nincs meg hozzá. (Focusrite Saffire 6 USB)

  • szentkuti11

    addikt

    válasz E2E4 #91 üzenetére

    Egy pillanatra hadd zavarjam meg a társalgást: kizárólag a mobilarenás vonatkozásra szeretnék reagálni. Sajnos valóban kimaradt a zenei oldal alapos elemzése a V10-zel kapcsolatban, ezen sajnos utólag nem tudunk változtatni, mindazonáltal, ha valami, akkor a V10 biztosan nem érdemelne Különösen ajánlott plecsnit az ismert körülmények között. Én tudom, megvettem, használtam egy hónapig, árulom is, egyelőre nincs rá érdeklődő, pedig szerintem nagyon jutányos áron adom.

    Hülye módon van kihasználva a legrosszabb kínai telefonokhoz hasonlóan fényszivárgástól szenvedő (minden példányon látom) másodlagos kijelző. Költői kérdés: miért nem képes kiírni, hogy Vasárnap, ahelyett, hogy Vas. Vagy Péntek, ahelyett, hogy Pén. Mint mondtam, a kérdés költői, nyilván értem a hátterét, ettől függetlenül, mint felhasználót, idegesít. Borzasztóan merül, egy napot hardcore használat mellett biztosan nem bír ki, egy hónapos a telefon, de csapkodom magam a földhöz örömömben, ha 3,5 órás kijelzőidő megvan, miközben egy közel 200 grammos batárról beszélünk. Manapság egy 140-150 grammos mobilba belefér 4100-as akksi, az LG meg kiszúrja az ember szemét egy 3000-ressel, ami a G2-ben még baromi jó volt, csak azóta eltelt 3 év.

    És ha ez egy annyira hardcore felhasználóknak szóló brutalofon, ahogy azt a látszat és a rajongók állítják, akkor ugyan miért kell impedanciaadapter ahhoz, hogy az 50 ohmos fülhallgatómat nagy ellenállású módban használhassam. Miért nincs egy akár rendszergazdai menüből állítható kézi megoldás, amivel megkerülhető lenne ez az egész. Persze, rootoljak, akkor van megoldás, köszönöm, de gari alatt ez nem túl nagy opció.

    És bugos a szoftver. Az itteni topikban nem olvastam, de külföldön sok helyen látom, és magam is tapasztaltam (képernyőfotó is van, ha valakit érdekel), hogy néha az ujjlenyomat-olvasó egyszerűen nem működik, csak újraindítás után. Enyhén nedves ujjal pedig nagyon necces próbálkozni, az egyébként sokat szidott Sony és az erőteljesen túlárazott Apple készülékek esetén ilyesmivel szinte egyáltalán nem találkoztunk, az elmúlt 1,5 évben biztosan nem.

    A plecsni osztásánál pedig olyan dolgokat is figyelembe kell vennünk, mint az aktuális ár (130k-ért tényleg meggondolandó, hogy bevállalja-e az ember ezeket a hülyeségeket, de amikor nálunk volt, akkor az XXL GSM adta 200k-ért, és még az itthoni LG egy szót sem beszélt a magyar forgalmazásról, egy horrorisztikus 278k-s ajánlat volt valahonnan), illetve az is fontos, hogy a szervizháttér, alkatrészellátás adott legyen, egy ennyire ritka mobilnál ha valami gond van, akkor olyan szívások indulnak el, mint Kavinton75 kollégánál, topikgazdaként biztosan emlékszel az esetre. Ez a telefon nagyon távol áll bármitől, ami Különösen Ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

  • szentkuti11

    addikt

    És még egy utolsó gondolat a végszóhoz:

    A hosszú felsorolásodból a FLAP (akármit is jelentsen ez a kifejezés) DAC-et egyáltalán nem tartom igaznak, amíg egy FiiO X3-II sokkal jobban szólal meg akármilyen hangkeltővel, és még külső hangkártyaként is lehet használni (egy DAC-tól ezt igazán elvárhatnánk, nem?). Az ütésálló biztos igaz, de az én mobilomon látható szépséghiba (hirdetésben, ha valakit érdekel) olyan esetből keletkezett, amitől a Xiaomi vagy Samsung készülékemnek semmi baja nem lett, a kijelző meg így is/úgy is törik, tehát ezért én nem vállalnám be alapvetően a plasztikot. A kívül/belül minőségi megjelenést inkább egy Samsung Galaxy S6 edge-dzsel vagy egy iPhone 7-tel aposztrofálnám, azok tényleg úgy néznek ki, hogy koppan az áll, más kérdés, hogy talán túl sokat látunk/fogunk látni belőlük, és megunjuk. A V10 kívülről egyszerű, műanyagos, a gyári kezelőfelület meg gyerekes, ami nem illik a titulusához. Flagship androidos telefont gyártani kompakt fényképezővel és videokamerával pedig ma már ebben az árkategóriában nem kunszt, főleg, ha az eredeti árát nézzük, és visszamegyünk az időben egy évet.

  • szentkuti11

    addikt

    válasz E2E4 #97 üzenetére

    Szerintem elég rossz megközelítés úgy gondolni az FLAC-ra és a VAW-ra WAV-ra, mint a fényre az éjszakában, vagy a zenére a zörejjel szemben. Mi (gondolok a topikból magamon kívül Tulkura és BigBlackDogra, de elég sok egyéb, itt nem aktív, füles és fejes vonalon mozgó fórumtársra is). Az én véleményem szerint a saját magad által konvertált, nem szétnormalizált és/vagy agyonmasterelt hulladékokat hallgatsz, akkor egy 320 kbps mp3 is bőven meg tud felelni zenehallgatásra, pedig a V10-nél jóval komolyabb céleszközöket vetettünk be annak érdekében, hogy ezt kiderítsük. Audioképességek terén vizsgálódva pedig pont a kínaiak tudnak épp gyakran meglepetést okozni, gondoljunk csak a Meizu MX4 Próra, amiben jóval a V10 előtt volt egy elég korrekt, Sabre ES9018K2M DAC, és a két fülem alapján rosszabbnak semmiképp nem mondanám a V10-nél, inkább a hangkeltőtől függ, hogy melyik melyikhez illik inkább karakterét tekintve. Korántsem az LG találta fel a spanyolviaszt ezzel a dologgal, és bár továbbra is állítom, hogy a jelenlegi mezőny egyik legerősebb tagja zenei téren, bőven vannak olyan mobilok, amik hozzák a szintjét.

  • szentkuti11

    addikt

    válasz E2E4 #100 üzenetére

    Engedd meg, hogy ne tanítsam meg neked használni a keresőmotorunkat, erről tettem említést csak úgy mellékesen. A mobiltesztelés sok szempontból tényleg szubjektív dolog, és én nem is hiszek az objektív vélemény fogalmában, és úgy gondolom, hogy egy cikk csupán adathalmaz lenne a szerző magánvéleménye nélkül, az pedig már az olvasón múlik, hogy ezt elfogadja-e, vagy egyetért vele, esetleg másképp gondolja. Éppen ezért remek dolog a kommentelhetőség, amíg a beszélgetés kulturált és szakmai keretek között marad, de ez már egy más tészta. Egy dolog azonban a mi esetünkben szerintem nem szubjektív, ez pedig az üzemidő. Mindannyian beleköltözünk a telefonokba, fejeknént ugyanazt a SIM-kártyát használjuk, nagyjából ugyanolyan helyekre mozgunk, ugyanazokat az alkalmazásokat használjuk, és az adatkommunikációs képességeket is hasonlóképpen használjuk ki, ha a telefon erre lehetőséget biztosít. Ezek alapján a V10 üzemideje nagyon gyenge, persze itt is lehet más valaki más véleményen, elfogadom.

    Nálam a gyakorlat bizonyította, hogy a Dura Skin marketingbullshit műanyag nem annyira zseniális, amilyennek lennie kéne, de természetesen egy apró, véletlen koccanás is szubjektív, hiszen pontosan ugyanolyan attribútumokkal nyilvánvalóan senki nem csinálja meg még egyszer azt, ami a V10-en látható nyomot hagyott.

    Mindegy, természetesen az a jó, hogy mindenki vehet olyan telefont, ami neki tökéletes, szerintem sem nekem találták ki a V10-et, remélem, hogy ebből a felismerésből nemsokára sikeres adásvétel lesz. Szerintem kimaxoltuk ezt a diskurzust, ennél tovább nem fogunk jutni ebben a témában, akármennyit is beszélünk róla.

Új hozzászólás Aktív témák