Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Halfer

    tag

    Sziasztok! Tanácsot kérnék olyantól aki képben van RGBW terén, vagy akár csak a saját TV-jének járt utána, hogy nem RGBW paneles. Szeretnék egy olyan, lehetőleg minél olcsóbb 43-mas 4K UHD LG TV-t tenni, amiről biztosan tudni, hogy nem RGBW-s.

    Gondoltam körülnézek a legolcsóbb modellek között:
    - UM7100-al szemeztem, de itt olvastam, hogy RGBW.
    - UM7400-nak nagyon megörültem mert a fenti link nem jelezte hogy az lenne, aztán elolvastam ezt a cikket.
    - Amikről még biztosan olvasni ilyet itt, azok: UM6900, UK6300.

    A rtings cikk alapján az UM7300 jó választás lenne, ha megtalálnám a magyar ("mainstream") boltok valamelyikében, de nem találom.

    Remélem a fenti TV-k tulajainak nem veszem el a kedvét ha olvassák amit írtam. Persze az is lehet hogy sokak azon a véleményen vannak, hogy a felbontása attól még ugyanaz marad, ez tény - engem mégis zavarna.

    Ha bármi ötletet tudtok adni, hogy milyen modell rendelkezik baráti árral és nem RGBW panellel, akkor nagyon örülnék ha megosztaná velem. Köszönöm szépen előre is!

  • Halfer

    tag

    Valoban, elegge ketes hogy mennyire lehet hinni ezeknek az oldalaknak. @castiels az altalad emlitett modellt is csak egy orosz forumon talaltam, ahol a 49-es variansra azt irjak RGBW, forditasat idezem onnan "The UM7450 TV line-up (with the exception of the 49-inch version) is equipped with RGB matrixes"

    De jeleznem, nem szeretnek ezzel a temaval semmit szitani, szamomra ugyanugy ketseges mit lehet elhinni. Szomoru, hogy nincsen hivatalos informacio LG-tol.

    Tovabba remek kerdes hogy milyen gyakorlati hatranyat latom annak ha (foleg egy 43-mas) RGBW-t hasznal, engem csupan a tenye zavar, hogy trukkoznek, es akar kolthetnem ezt a penzt egy olyan modellre is, ami RBGs. Titeket nem zavar? Nagyobb meret eseten zavarna, vagy tudtok barmi hatranyrol?

    [ Szerkesztve ]

  • Halfer

    tag

    Sziasztok. Beállítottam hogy a Denon AVR erősítőmet irányítsa a Magic Remote, íg a hangerőt tökéletesen szabályozza a Vol gombokkal. A power on/off-hoz viszont több lépés kell: "..." gomb, "Sound bar" tab, "Power" -> tudja valaki be lehet-e állítani a dedikált második power gombhoz ami a Magic Remote-on található, vagy az csupán STB vezérlésére van dedikálva? Köszi előre is!

    PS: AVR-en nincs HDMI, toslink kábellel van TV-re kötve

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák