Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Flowtation #97902 üzenetére

    A fehéregyensúlyt a tévé megfelelő beállításainál lehet megtalálni, minta is van a teljes lemezen, de mérő kell a beállításához, azt már szemmel nem lehet beállítani. Pl. a fehéret szeretnéd beállítani, akkor beelinkel beadod a kijelzőre a 100%-os fehér mintát, a mérő küldi az adatokat, s ha sok a piros, akkor a tévé megfelelő pontjában visszaveszel a piros értékéből. S így tovább 5%-os IRE értékekkel. Csak így tudod elérni, hogy semmilyen árnyalatod ne legyen elszínezve.

    A beelinkel és az Xbox-al is kitudod szerintem a mintákat küldeni, s akkor meglátod, hogy van-e különbség a kettő között. Ha van, akkor vagy a forráskészüléknél korrigálsz, a kodiban biztosan van fényerő és kontraszt állítási lehetőség. De szerintem az xboxban is. Bár én inkább az Xbox-ot direktben a tévével kötném össze, mert játékoknál használhatsz rgb kimenetet, s akkor a tévénél a fekete szintnél a magast kell választani. Ilyenkor viszont a fekete és fehér szint beállítási ábrán nem a 16 és 235-re kell állítani a fényerőt és a kontrasztot, henem 0 értékig látni kell a villogást a fényerőnél, a kontrasztnál pedig 255-ig.
    A beelinknél pedig korlátozott kimenetet vagy YCbCr-t, s marad a 16-235, a tévénél a fekete szint pedig alacsony. Ennél a fekete szint kapcsolásnál ki fog derülni, hogy a tévé olyan jelet vár-e, amilyet a forrás kiad. Ha átváltod a másik pozicióba, s vagy nagyon sötét, vagy nagyon szürke, lapos képet kapsz, akkor az nem jó választás.

    Elméletileg az Hbo gora is jó lehet a youtube által beállított értékek, de ezt megint te fogod igazán látni. Én egyiket sem használom, így nincs tapasztalatom vele. Ha beállítottad a külső forrásokra normálisan, akkor egy idő után már úgy is lesz tapasztalatod, hogy jó-e az Hbo go is. Ne egy filmből vonjál le következtetést, hanem ha több anyagnál is úgy látod, hogy világosabb a fekete szint, mint a beelinkel lejátszott anyagoknál, akkor vissza veszel még egy értéket a fényerőből.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák