Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Flowtation #97896 üzenetére

    Szia!
    Nem tudom jól értem-e, ezt a téglalap alját nem nagyon tudom értelmezni.
    Van a videó. Bekapcsolod a kék színszűrőt, a videó két szélén található eredetileg fehér és kék nagy téglalap kék színre változik. Ezekben van a kis téglalap, amik ha megegyeznek az értékek, akkor beolvadnak a nagy téglalapba. Nem az alja, nem az oldala, az egész. Ha kevesebb vagy több az értékük, akkor láthatóan villogni fognak továbbra is a nagy téglalapban. Próbáld ki, hogy vagy jól leveszed, vagy megemeled a színtelítettség értékét, akkor nagyon láthatóvá. Az a jó érték, amikor a legkevésbé látszik a villogás.
    De ezt leginkább a fehéregyensúly beállítása után érdemes csak megcsinálni, mert amig az nem jó, addig hiába próbáljuk ezt beállítani.
    A másik pedig, hogy ez csak a színek 100%-os értékeinek a beállítását csinálja, arról kapunk információt. A köztes színtelítettségi pontokat is változtatja, s az egyáltalán nem biztos, hogy más értékeknél is emelni kellene a színtelítettséget.
    Azért írtam csak bele a leírásba, mert minden leírásban szerepel, de én nem igazán ajánlom ezt piszkálni. A színárnyalatot megint nem. Ezeket műszeres méréssel lehet pontosan beállítani.
    Az 54-es érték is lehet jó, az még talán határeset, de 60 közeli érték már szerintem túl sok.
    Miről adtad a mintákat? Illetve milyen tévé, milyen képmód használata?
    Ha a minta a Youtube-ről van használva, akkor az egész beállítás csak az appok használatára lesz érvényes. Ki kellene próbálni vagy külső lejátszóról küldeni, vagy a belső lejátszóját használni a minta küldésére.
    Egyébként is célszerű legalább a belső lejátszót használni a minták küldésére, ha a tévé tunerje is használva van, meg persze a belső lejátszót is használod.
    Ha látod a 2,5%-os sávot is, akkor az jó beállítás. Ha csak az utalás látszik, akkor az rossz beállítás.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák