Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz huncutka1029 #80154 üzenetére

    Nem. Ugyanúgy 3 alpixelből áll, csak a fehér alpixel tolódva eloszlik a színesek között. Pl. egy rendes RGB, RGB, RGB, RGB pixelsor így néz ki RGBW panelen: RGB, WRG, BWR, GBW.

    A céljuk ezzel a megoldással a gyártási költségek és fogyasztás csökkentése, valamint a fényerő növelése. Csak ez sajnos kártékony hatást gyakorol a képminőségre.

    Érthetően talán úgy tudnám leírni, hogy számszerint a 4K felbontás megvan ezekben a panelekben is, csak nem minden pixel tud megjeleníteni minden színt, hanem együttesen érik el a megfelelő(nek vélt) eredményt. Pl. a fent említett második WRG szubpixel csak a vörös és zöld színekkel tud dolgozni. A kék szín csak a következő BWR szubpixelben jelenik meg.

    Rengeteget olvastam a témában, sok-sok tudományos cikk és teszt alapján nekem ez jön le. Azt hiszem, valahol még az LG is leírta ezt az egészet, csak ők - érthető okokból - az alacsonyabb fogyasztásra és a magasabb fényerőre hegyezték ki a dolgot.

    Mindenesetre én ilyen M+ (RGBW) paneles készüléket nem veszek. Ha most kellene LG UHD-t vennem, akkor csak a 77-es, vagy magasabb széria jöhetne szóba. De ettől még persze sokan elégedettek lehetnek az alacsonyabb szériájú 4K tévéjükkel is. Úgyis az a lényeg. :)

    Az viszont sajnálatos dolog, hogy a gyártók ilyen-olyan módszerekkel a 4K felé terelik a vásárlókat, még akkor is, ha nem lenne rá szükség. Én sem örülök neki, hogy a 2016-os LG FullHD szériába direkt csak 2 magos procit tesznek, meg kivesznek egyes funkciókat (pl. Trumotion). Szerencsénkre nekünk egyik sem okoz gondot. A 49LH630V nem szélvész gyors, de nem is elfogadhatatlanul lassú, nekünk abszolút megfelel, és az automata Trumotion is jól dolgozik benne, a képe meg egyenesen csodálatos. :K

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák