Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #20844032

    törölt tag

    válasz huncutka1029 #17731 üzenetére

    Az nem jött össze, viszont hynarbirs kolléga hathatós segítségével összejött.
    Leírom a tapasztalatokat, hátha valaki ilyennel szívna (fognak...), akkor a 2012-es modellek service menu beizgatása:
    1. ahogy azt az előzőekben írtam szükség van >erre< a csomagra. Pontosabban az ebben lévő serv-ok-ok(EZADJUST).mp3 hangfile-ra.
    2. 1 infra ledre, mondjuk valami régi távból kiszedettre. Én egy régi dvd távból szedtem ki, mivel itthon éppen nincs, de a műtét végén vissza is tettem bele, szóval még kár sem ért. Tonképp ebben különbözik a ruszki módszertől, ők 2 leddel csinálják. Felesleges, 1 untig elég.
    3. Kábelre a hangkeltő és az infraled összekötésére. Én egy döglött, 3.5-ös jackben végződő filléres fülhallgató kábelét használtam.
    Tehát van egy mp3 file, és van egy fülhallgató kábel, aminek az egyik hangszórója helyén a led van bekötve (természetesen nem kell feltétlen szétgányolni a fülest, ha van otthon jackpapa meg kábel). Az infra dióda bekötése polaritásban lényegtelen.
    4. valamilyen mp3-at lejátszani tudó eszközre. Én a htpc-m használtam erre, winampal a htpc fejhallgató kimenetén is, és használtam a házimozi receiveremet is (mert a ruszki módszer ezt ajánlja, de ennek sincs szerepe, ld. alant), mindkettőn működött. Később, amikor már a kábelt szétszedtem, és a ledet visszaműtöttem, jutott eszembe, hogy az mp3-at a tv is le tudja játszani, és ha jól emlékszem hátul/oldalt van fejhallgató kimenet, tehát nagy valószínűséggel az első három komponens birtokában a tévé képes meghekkelni önmagát, bár ez mind mondtam, nem próbáltam ki(sajnos).
    Innentől már egyszerű, mert a hangkeltővel az a bizonyos mp3-at kell ismételve lejátszani, az kábelt a végén a leddel bedugni a hengkeltőbe, és ráirányítani a tévére + a hangerővel addig játszani, amíg meg nem jelenik a kódbekérő ablak, ott beadnia 0413-as kódot, és bent is vagyunk.
    Eddig megegyezik szinte az össze leírás, de nálam mégsem ment. Tekergettem a hangerőt, játszottam a leddel, de nem történt semmi. Egész addig, amíg be nem dugtam az erősítőm fejhallgatókimenetébe, ott viszont szinte bármilyen hangerő beállításon, bármilyen távolságból, bárhogy beadta a kódablakot. Mire rájöttem, hogy ez azért van, mert az erősítőn nagyjack kimenet a fejhallgató, nekem meg kisjack kábelem volt, és a kettő közé csak mono átalakítót találtam. Amikor erre rájöttem, és a htpc-be csak félig dugtam be a sztereo kisjacket (mintha mono lenne), onnantól annak is mindegy volt, ahogy meglátta a tv a ledet, már dobta is be a kódablakot.
    Szóval ez ilyen 0Ft-ból összetákolható, hihetetlenül primitív, de működő megoldás.

    /azóta olvasgattam a ruszki oldalt is, ott most épp a local dimming bekapcsolásával játszanak a hathuszasokon. Láttam én is a service menuben, hogy bekapcsolható. Gondolkoztam, hogy megkérdezem, vajon mi értelme lesz az edge-lit lednél a local dimmingnek a szélesvásznú filmek nézésén kívül, de egyrészt nemtudom értik-e az angolt, másrészt meg elég agresszív népek ezek, inkább nem hergelem őket :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák