Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huncutka1029

    addikt

    LG LN570R szoftver frissítés után IR hack működik, de csak az ez adjust menüt éri el, in start vagy hotel mode még mindig nem elérhető.
    Ez adjustban minden érfemi állítás kivéve a regió le van tiltva. Locsal dimming lenne még érdekes, és a thx, de ezek sem állíthatóak már.

    A következőnek nem sok gyakorlati haszna van, de mert megtehettem kipróbáltam...
    :B :B :B :B
    Az LN sorozat "kompakt" távirányítója tökéletesen működik a 2011-es LW 55XX tévékkel,
    Kivéve a home gombot, mert arra nem a home menüt adja be, hanem a smart share csatlakoztatott eszközeit.
    Az LW távirányítója ugyanígy működik az LN tévével.
    itt is a home gomb hibázik, megnyomásakor a beállítás menü jön elő.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • Sérnyovác

    tag

    Üdv
    Nokia 500 belle lehet kezelni az lg smart tv-t távirányítóként, van hozzá app?, nem találtam még.

  • littleNorbi

    aktív tag

    Sziasztok!
    LG 32LN570R TV-m van. Az lenne a problémám, hogy ugye a tömörített HD-s filmeknél megjelenik a képernyő tetején és az alján 1-1 fekete sáv, és szeretném kinyújtani(tehát nem baj, ha hosszúkás lesz az ember feje), de mikor megnyomom a távirányítón a Ratio gombot, akkor a SmartShare lejátszásnál csak két opció van: teljes(ami valójában mégse teljes) és eredeti. Valahogy ezt gondomat meg lehet oldani?

  • lafaty80

    őstag

    válasz #81556480 #24385 üzenetére

    Nekünk egy 32es samus lcd váltott ki.
    Hang kimenet nincs rajta, amolyan fapados TV. Nekem pont ilyen kellett, mert smart-ot és máshogy oldottam meg, Játékra nem tudtam még kipróbálni, ha lesz időm rá megteszem, de hogy mostanában mikor......

    Elképzelni nehéz, nekem még a lcd samu tv-m is nehezebbnek tűnt :D most 2,5-3m-ről nézzük a nappaliban oda pont jó nekünk.

    De a következő TV biztos hogy 3d-s lesz, ha találok majd ilyet akciósan, ja és lg passzív 3d persze :D

    Cuccaim: https://kit.co/lafaty

  • #20844032

    törölt tag

    válasz rolko #24405 üzenetére

    Igaz. Az 1080 sort felezi. Nagyon nem is érdemes már követni a 3d-t, már a halálba kívánja mindenki. Mára egy alig támogatott, lecsúszott,techno lett belőle. Az lg még kapaszkodik bele, mert ők ezzel definiálják magukat a piacon, míg a rivális a smartal, de minekutánna rohadt nagy bukta mindkettő, nagyon időszerű lenne új stratégiák után nézni.

    [ Szerkesztve ]

  • atus72

    senior tag

    Sziasztok,
    Süleimnek egy LG SMART TV-t, 32LA670S, de végülis mindegy melyik típus mert gyaníthatóan az összes így működik. A gondom a billentyűettel van, eddig kétféle Logitech-el próbáltam, de szerintem ez univerzális probléma nem gyártó specifikus.
    A kérdésem, hogy bárki talált megoldást arra hogy magyar billentyűzet legyen (lehetőleg vezetéknélküli) ahol az ALT billentyűvel előhozható jelek is megjelennek?
    Nagyon úgy tűnik mintha nem kezelné le a tv az ALT gombot és emiatt pl a @ meg jópár karakter nem elérhető rendesen.
    Mindeképp olyan billentyűzet kell nekem ahol az a billentyű jelenik meg ami feliratova is van mert az idős szüleimnek nehezen fogom elmagyarázni hogy a magyar billentyűzeten ha angolra váltana akkor hol találná a @ jelet :)
    Végső megoldástként angol billnetyűzetet kapnak és elfelejtetem velük a magyar írásjelek szépségét :)

  • Mitics

    tag

    Sziasztok!

    Végső tanácstalanságomban fordulok hozzátok :D Gondolom nem nagy meglepetés, ha azt mondom, hogy tv vásárlás előtt állok. A hétvégén leszűkítettem a kört a következő paraméterek alapján:
    - LED
    - full hd
    - 42"
    - 130K alatt
    - szerettem volna PVR-t is, de ahogy néztem, ezt 150K alatt is alig tudja néhány tv és ha tudja is, akkor meg pl hdmi nincs benne és hasonlók, úgy hogy valószínű le kell mondanom a PVR-ről. :(((

    A smart tv-ket is kilőttem ma reggel, mert rájöttem, hogy amennyire én kihasználnám a plusz funkciókat egy évben 1x-2x, az nem ér meg 15-20K többletet. Nem beszélve arról, hogy az LG okostelóm is kb 5x-6x erősebb hardverrel rendelkezik, mint ezek az okos tv-k :)
    Még a 3D-n gondolkoztam, mert ugyanannyi pénzért van 3D-s LG is, de ahogy kérdezgettem ismerősöket arról, hogy hogy működik, milyen előnyei, hátrányai vannak... Feleslegesnek tartom, de mivel ugyanúgy használhatok mindent 2D-ben, így nem zártam ki őket, így viszont a 2-3 tv-ből lett 7 féle és csak megnehezítettem a dolgomat :DDD
    Belinkelem ide a tv-ket és ha valakinek van egy kis ideje vagy türelme, nagyon megköszönném, ha legalább segítene leszűkíteni a kört.
    ÖSSZEHASONLÍTÁS
    Ha nem nézem a 3D-seket, akkor nekem az LG 42LS5600 tűnik a legjobb ár-érték arányúnak, de lassan már elvesztem a fonalat és nem tudom, hogy melyik a jó választás :)
    ...és igen, szándékosan hagytam benne azt az egy Samsungot is, mert abszolút beleesik a feltételekbe és reménykedtem benne, hogy tud valaki részre hajlás nélküli véleményt mondani :D
    Ha már én nem tudok, mint látható a listámból az LG-Samsung arány :D

    Előre is köszönöm, ha valaki tud egy kis időt szánni a "problémámra" :R :R :R

  • csaby8311

    csendes tag

    Szevasztok kedves prohardver tagok!Szükségem lenne némi segitségre,mert már.......
    Vettem egy 107cm LG 3D SMART led TV-t,és egy hagyományos RGB kábellel össze kötöttem az asztali PC-mel.Szépen ment is a technika,míg vettem 2X2m-es USB hosszabbítót egérhez,és billentyűzethez.Ekkor olyat csinált,hogy gondolt egyet és nem világított a billentyűn a Num Lock,vagy az egér alján nem világított az optika.Mindezek után a TV-m irta ki,hogy az aktuális bemeneti készülék nem ad jelet,úgy hogy se kép,se hang.Persze néha gondol egyet,és minden klappol,amig ki nem kapcsolom,vagy újonnan már le is fagy.Idő közben vissza állíttattam a BIOS-t,mert mindent ki akartam próbálni,és kapott egy új OP-rendszert,valamint egy HDMI kábelt is.Újabb indítás után ment pár órát,lefagyott.Szerintetek hol lehet nyűgje?Vagy mi?Teljesen hazavág már az ideg,hogy mi van vele.Ha valaki találkozott ilyennel légyszi SEGÍTSETEK ki.

  • berbatov2

    senior tag

    válasz Mitics #24471 üzenetére

    Emlékszem a 4X hd topikban is mennyit agyaltál a vásárláson :) az az 50 ezer inkább 35...
    Inkább spórolj a többi cuccon 3-4-5 ezret, de 620s alá ne menj.
    Én is most rendezem be a kecót, szóval ismerős a problémád csak nekem a 620s az alja amin gondolkozok és az la 691 a teteje, a smart funkciók( tartalom fogyasztás, youtube stb) kiváltására vettem egy ilyet, hogy az itt olvasott problémákat kikerüjem de mégse 50-60 k-s felárat fizessek a gördülékeny használatért. Aztán meglátjuk, hogy beválik-e.

  • Mitics

    tag

    válasz berbatov2 #24473 üzenetére

    Igen sokat agyaltam ott is :D de ott össz-vissz 3 teló közül kellett választanom és abból is kiesett egy nagyon hamar. Nem volt olyan nehéz dolgom most visszagondolva, csak én csináltam belőle azt :D de hát ilyen vagyok :DDD
    Viszont most azért kicsit tényleg nehezebb a választás. A 42LM620S-re gondolsz?
    Én az LS5600-at 119.000-ért kiszállítva megtaláltam magyar forrásból, nem szlovák és egyéb cégtől. Ezt nem akarom úgy venni, mint a telókat, hogy belefér a külföldi cucc. Teljesen magyart akarok, magyar boltból, magyar számlával és garival :)
    A 42LM620S-t (ha erre gondoltál) a legolcsóbb is 155K és az bolti garis(!). Ez a telónál még elmegy, de a tv-nél már nem akarom bevállalni :) Ami már tuti forrásból van, az 175K, így már 55K a plusz költségem és még 16K az Homespot. Tehát +70K-ba kerülne, ami most sok nekem. Egyébként ha kihasználnám, akkor biztos nagy dilemmában lennék és lehet, hogy be is vállalnám, mert ahogy így utána olvasgattam, tényleg jó dolog és nagyon tetszik, de tuti nem használnám, max az elején, amíg újdonság. Rájöttem, hogy egy "sima" led tv kell, se 3D, se smart, mert még tv-zni is alig tv-zek. Szinte csak az elalváshoz kell :D De ha néha megnézek egy filmet vagy meccset, azért azt szép képpel és nagy méretben akarom látni. :K

    Ezért kértem tanácsot az általam leszűrt tv-kkel kapcsolatban, mert ezek felelnek meg ennek a nem túl nagy igényemnek :)
    Smart TV-ből azt a Samu-t néztem, amit először belinkeltem (UE42F5300). Sokat olvasgattam ezekről is és a legtöbb helyen azt írták, hogy az "alap" Smartokban még mindig csak 1 magos proci van, a drágábbakban van 2 magos, de sokszor írták ezekre is a tesztekben, hogy még ezek is akadoznak, stb. Rövideb egyszerűen gyengék még hardveresen. Nem tudom, hogy ezekből mennyi igaz, de azt hiszem majd akkor fogok okos tv-t venni, ha legalább annyit fognak tudni, mint az optimus 4x-em :D (Egyébként milyen röhejes már?... 3x erősebb a mobilom, mint az okos tv-m, ami meg 107 centis :D ) Na mindegy ezt csak poénból gondoltam végig. Nem ismerem a smart tv-k teljesítményét, mennyire folyamatos a használata, mennyire lehet megakasztani esetleg már alap dolgokkal, de nem érzem még, hogy szükségem lenne erre.
    Valószínű pár év múlva, amikor már ugyanennyi pénzért már tényleg bivaly erősek lesznek hardveresen is, akkor fogok majd venni ilyet és addigra szerintem annyi új szolgáltatást, lehetőséget találnak még ki, amit otthon lehet hasznosítani, hogy tuti okos tv lesz a következő :K De most még maradok egy alap tv-nél.

    De nagyon köszönöm a véleményed, mert megint tanultam valamit :R

    ...és ahogy látom, itt nem sokan gondolkodnak ilyen "kis egyszerű alap tv-kben", mint én és így nagyon nem fog segíteni senki, úgy hogy megpróbálom magam kitalálni, hogy milyet vegyek, de már 80-90%-ban az 42LS5600 a nyerő, legalább is abból a 4-ből, amit belinkeltem. A saját laikus táblázat átvilágító képességemmel meg ez tűnik a legjobb ár-érték arányú alap 107 centis tv-nek :)

    Köszi még1x :R

    ...és bocsi mindenkitől, hogy ilyen hosszú lettem :B :B :B :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kmarci25

    veterán

    válasz Mitics #24475 üzenetére

    Rájöttem, hogy egy "sima" led tv kell, se 3D, se smart, mert még tv-zni is alig tv-zek. Szinte csak az elalváshoz kell :D De ha néha megnézek egy filmet vagy meccset, azért azt szép képpel és nagy méretben akarom látni. :K

    Én is így álltam hozzá tavaly télen, mikor elkezdtem keresni új tv-t a régi CRT helyett. Ja, és nekem 100k volt a keret. :B Aztán ahogy többet olvasgattam és okosodtam, úgy jöttem rá, hogy ha jó minőséget akarsz, szép képet, szép mozgást, akkor ki kell fizetned a 3d és a smart-ot is, mert ezek együtt mennek. Én is örülnék egy olyan megjelenítőnek, ami nem smart, meg nem 3d, tuti szép képe van, minőségi panellal, 100k-ért. De a gyártók sem hülyék, ki kell fizetned a pluszt is, ha tényleg jót akarsz.
    Így lett a 100k-s keretemből 180k-ért tv. Mellesleg megértem, ha ez Neked sok, én lehet, hogy várnék még a helyedben, de ha megveszed valamelyik készüléket, amit kinéztél, biztos annak is nagyon fogsz örülni. :K

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • Mitics

    tag

    válasz kmarci25 #24476 üzenetére

    Köszönöm a bíztatást :R :)

    Ez most nem neked szól, csak a te mondataidról jutott eszembe az elmúlt pár napból, amiket beszélgettem lapos tv tulajdonosokkal :)
    Néha úgy érzem, hogy a 107 centis Full HD LED, amit kinéztem, egy nagy fos :D :D :D
    Akiknek komolyabb tv-je van (3D, Smart) azt mondják, hogy áááá a "sima" led tv nem jó, nem szép a képe, stb... vagy legalább is a 3D Smartoknak sokkal szebb...
    Én sok mindent elhiszek, de egy dolgot nehezen tudok elképzelni: hogy az 55 centis CRT Plano-m után egy Full HD 107 centis led tv-re nem fogok ""rárecskázni"" azonnal, ha meglátom a képet :D :DDD :D :DDD
    Ha ez így lenne, akkor akármi is legyen, kinyögöm a +70K-t, de elképzelhetetlen számomra, hogy bekapcsoljam az új tv-t és azt mondjam, hogy hát ez egy nagy szar, megbántam az utolsó forintig :D
    De javítsatok ki, ha ez így van és tényleg ez vár rám, mert akkor újra gondolom a haditervem!!!!!!!!! :D
    Onnan merem ezt gondolni, hogy több ismerősömnek van led tv-je, amit én kinéztem, annál kisebb, régebbi 1-2-3 éves, gyengébb tudású készülékek és már azoknak a képétől is el voltam ájulva kis túlzással :K
    Kezdem azt hinni, hogy egy 170 centis Full HD LED tv-nek nem lesz szép a képe és meg fogom bánni. :U
    Érted, mit akartam kihozni ebből? :) Kicsit úgy érzem, mint a fényképezőgép buziságomat, hogy megveszem a 100ezres gépet, de fél év múlva már a még jobbat, még okosabbat, még drágábbat keresgélem, miközben a meglévőt se használom ki és mindent tud, amire szükségem van. Persze, mindig lehet jobbat, szebbet venni, de tényleg szükségem van rá? :)
    Na most nekem a 3D tuti nem kel, hidegen hagy. A samrtot tudnám használni, de egy PC-vel, egy netbook-kal és egy Optimus 4x HD-vel szinte kizártnak tartom, hogy még a tv-n is elkezdjek netezni :D Legalább is most még...
    De szívesen fogadok bármilyen véleményt, hiszen észérvekkel meggyőzhető vagyok és sok ""ellen véleményt"" is elfogadtam, mert tök jó dolgokról szól, érdekes és szórakoztató funkciókkal, de amíg nem jön a képbe nekem a "hasznos" jelző is, addig nem ér meg nekem most +50-70K-t.
    most inkább a műszaki, technikai jellemzők mérvadóak nálam, mint a szórakoztató funkciók.
    Remélem érthető, amit leírtam és nem tűnik túl nagy baromságnak :D

  • atus72

    senior tag

    2013-as LG SMART Tv és magyar billentyűzet házasításával foglalkozott valaki?

  • huncutka1029

    addikt

    válasz atus72 #24505 üzenetére

    azért, ha egy vezeték nélküli egeret is hozzácsapsz, akkor már nem olyan horror az a virtuális billentyűzet
    filléres tétel, és hibátlan
    Ha szüleid smart tévét akartak, akkor van pc-jük is gondolom, így nem lesz gond az egér, egy időben megy a bill, és az egér, a virtuális billentyűzet, meg úgyis ott van a kijelzőn, kb 2 mp bevinni nekik a kívánt karaktert.
    Azt nem hiszem, hogy a LG mérnökei applikálnának erre valami "magyaros" billentyűzetkezelőt....

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • Mitics

    tag

    Szerintetek ez jó vétel lenne?

    (igen, elkezdtem nézni a 3D Smartokat is, de ez még nem azt jelenti, hogy azt veszek, csak ha véletlenül találok valami nagyon jó vételt) :D

    42LX6500 125.000.-ért

    és ez?

    42LS575 140.000.-ért
    meg ez

    42LM615 140.000.-ért

    42LM620 ez pedig 150.000.-ért

    Mi hiányzik belőle vajon? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Mitics

    tag

    válasz shteer #24520 üzenetére

    az igényeim mindössze a
    42" min.
    FULL HD 130.000.- alatt. (de alig bírom megállni, hogy ne toljam feljebb) :(

    De ez alapján már van kiválasztottam, csak nagyon sokan akarnak "rábeszélni" a 3D-re meg a Smart-ra :F
    Ha nincs, nem is fog hiányozni. Nekem csak érdekességek meg szórakozás, de nem hasznosak.
    De ettől függetlenül ott van bennem, hogy haladni kéne a korral :)

    [ Szerkesztve ]

  • kmarci25

    veterán

    válasz Mitics #24521 üzenetére

    Nem a 3D-re és a smart-ra beszélünk rá, hanem az a helyzet, hogy a jobb paneleket azokba a készülékekbe teszik, amik 3d képesek és smart-ok. Nekem mindegy, hogy a tv-dben van-e smart vagy 3d, neked viszont az a fontos, hogy minél szebb képe legyen. És ezért javasoljuk ezeket a modelleket.

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • Mitics

    tag

    Na ezen dobtok majd egy hátast :DDD

    Tudom, hogy lassan teljesen hülyét csinálok magamból, de akkor sem tudtam még eldönteni, hogy melyik tv-t vegyem :DDD
    Tegnap odáig jutottam, hogy kész, vége, nem veszek okos tv-t, 120K-ért megveszem a 42LS5600-at, talán az a legjobb vétel a buta tv-k közül ebben a méretben :) Mondanom se kell, ma éjjel is 3-kor aludtam el :DD
    Erre ma reggel felébredek, kinyitom a szemem és a tegnap határozottságom is eltűnt :DDD
    Csak, hogy értsétek, mi a problémán. Tegnap kiszámoltam viszonylag pontosn (+/- 10-20K) hogy mennyibe fog nekem fájni most ez a költözés. Azt eddig is tudtam, hogy 6 jegyű szám lesz, de azt hittem, hogy 3-assal fog kezdődni. :D Hát nem. Sajnos 5-össel fog kezdődni :O :O
    Na ez egy szempillantás alatt eldöntötte, hogy nem kell nekem +30K-ért smart tv :D
    Erre ma reggel... az a kis rohadék sz@rházi kisördög :W Ma már a másik oldalról fogalmazódott meg bennem a dolog: mi az a +30K a fél millához képest :D :W :D
    Ez über gáz :DDD
    Na mindegy, ezt csak azért mondtam, hogy lássátok, nem hülye vagyok, akinek hiányzik egy kereke (bár tudom, úgy tűnik néha) :DDD :DDD , hanem már minden forint fáj az 500K után :(((

    Na de rátérek arra, amit akartam kérdezni és most tényleg hülye kérdések lesznek, mert életemben nem volt még 3D Smart tv-m. Bocsi előre is! :B :B
    Engem a 3D hidegen hagy. Hogy miért, azzal már tényleg nem fárasztok senkit :DDD
    Tegyük fel, hogy valami csoda folytán még is 3D Smartot veszek. Akkor ugye bár szinte természetes, hogy a 42LM620S és a 42LA620S között választok. Na már most a különbségeket az elmúlt pár éjszaka nagyjából összeraktam :) Érdekes módon a tavalyi modell még mindig drágább 15-20K-val. És akkor most jönnek a kérdések:
    1.: nem értem igazából, mitől drágább az LM620 ennyivel...
    2.: az LM620-nál fel van tüntetve a "Prémum tartalmak: Index, Origo, MTV videótár, startlap.hu, port.hu, YouTube, Videa, HBO Go, Museum, Accu Weather (folyamatosan bővülő kínálat)" Létezik, hogy az idei modellnél ez nem elérhető? :F Mivel külön ez nincs feltüntetve. De akkor már is nem ér semmit a "smart" funkció számomra.
    3.: itt van ez a DVR (valahol nekem úgy tűnik, PVR-nek írják) Javítsatok ki, ha rosszul értem most! A DVB-C miatt nem kell hülye set top boxot használnom. Ha van ilyen DVR-em, akkor csak rádugok egy külső vinyót vagy pendrive-ot és függetlenül a szolgáltatótól, rögzíteni tudok bármilyen adást (természetesen csak digitálist), ha nem vagyok otthon vagy nem érek rá? Nem fogok szolgáltató akadályba ütközni? :F Mert ha nem, akkor ez egy nagyon hasznos funkció lenne nekem, de sz@rt se ér, ha nem tudom használni.
    4.: ez a legbutább kérdésem: ha én nem akarok 3D-t nézni, ugye mindkét tv-t tudom 100%-ban 2D-sként használni és minden alkalmazást is. Tehát nem ér hátrány semmilyen szempontból ha nem akarom 3D-sként használni ugye?
    5.: nincs az LA620-nak PC csatija, viszont van wifi, 2 magos a procija (ami szerintem még mindig röhejesen kevés). Az hogy vastagabb, hidegen hagy. Hogy 200 vagy 400 Hz, szerintem teljesen lényegtelen. Akkor most miért is olcsóbb ennyivel egy idei friss modell, mint a tavalyi? Úgy érzem valami nagyon "fontos" paramétert nem veszek észre az LM620-nál, amitől drágább. :)
    6.: ha azt mondom, hogy nem kell a 3D, akkor csak Smart (3D nélkül) melyik modellben érdemes gondolkodni, ami az LA620 tudását hozza a 3D-t leszámítva 42-es méretben? Ami mondjuk idei modell 2 magos procival, de nem 3D-s. Ha jól látom, akkor az LN570S és LN575S ez a két modell és a különbség csak a beépített wifi. :F Tudtok valami hasznos dolgot mondani, ami miatt "kell" a beépített wifi vagy bőven elég az ln570S? Viszont az LS5750S-ben jól látom, hogy csak az 1 magos proci van? Mert akkor ez kiesett gyorba :)

    Szóval ennyi lenne most hirtelenjében :D Szóval a 3D-t letojom, viszont a smart miatt kell az az amúgy is kicsi 2 mag. Nekem sokkal jobb vételnek tűnik az idei modell, még is rengetegen preferálják még most a tavalyit. :F Ennyire rosszul látok valamit? És még mielőtt megkapnám... visszaolvastam szinte mindent ezzel kapcsolatban, de ezekre a kérdésekre nekem nem lett válasz.

    Előre is köszönöm, ha megválaszoljátok a kérdéseim. Én pedig tovább emésztem magam az LS5600 és a két okos tv között.
    Szó szerint egyik pillanatban a világ legfölöslegesebb dolgának tartom, hogy 3D smartot vegyek, a következőben meg úgy gondolom, kell. Pontosabban csak a smart kell és ha 3D nélkül veszem, akkor csak

    :R :R :R :R :R :R

  • tundra

    tag

    válasz Mitics #24555 üzenetére

    Szia Mitics!

    Látom nagyon rágódsz, de Én majd segítek! :)

    Az első és legfontosabb, hogy hivatalos magyar forgalmazású tv-t vegyél!
    A szürkeimportos tv-kkel nem csak a garancia lehet probléma, hanem sokszor úgymond "felújított", szervizelt készülékeket adnak el újként. (ezt persze nem köti az orrodra a találékony kereskedő) Ez akkor szokott kiderülni, amikor szervizbe kerül a tv, és a szerelő látja, hogy már valaki kókányolt előtte.

    Az LS5600-nak van egy nagy hiányossága a másik két modellhez képest. Ez a TrueMotion frame interpoláció. Ez felel meg a Samsung féle MotionPlus-nak, ami ott csak a 6-os szériától jár. Ez különbözteti meg a low budget 50 Hz-es tv-t a minőségibb modellektől.

    A TrueMotion akkor jön jól, ha nélküle szaggat, darabos a mozgás. A Wasabi - Mar, mint a mustár című film pl.alapból ilyen, mert rövid záridővel vette fel az operatőr. Az LS5600 ilyen esetben nem nyújt semmi lehetőséget a mozgás folyamatosábbá tételére, ezért én alapból nem ajánlom.

    Az LN570S, LN575S azért nagyon jó vételek, mert a piacon kapható legolcsóbb frame interpolációt tudó készülékek. Árban kb. a Samsung 5-ös szériával vannak egy szinten, de az csak kamu 100 Hz-es ledvillogtatást tud, ami a fent említett esetben nem sokat ér.

    Az LA620S lényegében csak a passzív 3d-vel több a fenti két modellnél.

    A smart funkciók eleinte nagyon érdekesek, de néhány nap múlva (esetemben néhány óra múlva) rájössz, hogy csak az idődet rabolja, nehézkes , fárasztó, primitív és erősen korlátozott. Arról nem is beszélve, hogy 2-3 év múlva végletesen elavul.

    A Passzív 3d-t még nem láttam, nem tudok róla nyilatkozni.

    Az Én ajánlatom az LN570S/LN575S. Véleményem szerint egyértelműen a legjobb vételek.

    tundra

  • Mitics

    tag

    válasz tundra #24560 üzenetére

    :R :R :R :R :R Végre egy átfogó segítség! Köszönöm! Ez most nagyon jól jött, mert pont hasonló irányba indultam én is. De kellett a lökés! :R Sikerült rádöbbennem, hogy a Párom napi szinten vesz fel adásokat, de azt a UPC "tárolóba". A lényeg, hogy minden képpen PVR-es tv kell. Ez miatt és a te segítséged miatt :R letettem az LS5600-ról. És valóban maradt az LN570S/575S páros és az LA620S. Innentől kezdve a smart funkció adott. Lécci szóljatok, ha tévedek azzal kapcsolatban, hogy mind három tv idei 2 magos procis, mert eddig én ebben a hitben vagyok :D
    Tudomásul vettem, hogy a PVR+HDD-től még nem lesz kiírható semmi. De legalább nincs időkorlát a tárolásban. Köszönöm az infót, nem tudtam. Rendben, értem. Ez is jobb, mint a szolgáltatós tárolás.
    Már "csak" az alábbi kérdések maradtak.
    1.
    A PVR+mediaboxal sem tudok többet kezdeni a kiírt anyaggal, mint a HDD-vel? Egyáltalán mire jó nekem, ha veszek külön még egy "nem szolgáltatós" mediaboxot is?
    2.
    tegyük fel, hogy az 570 és az 575 között választok. Van értelme a beépített wifinek? Tudnám valami hasznosra használni? Egyáltalán mire tudom használni a beépített wifit?
    3.
    ...és itt jön a kisördög, hogy hiába elég nekem az 570/575, akkor már mit szarozok azon a +15K-n (570) vagy +10K-n (575-höz képest) :F

    Viszont azt is tudom, hogy semmi türelmem nem lesz nekem foglalkozni abban a pici szabadidőmben a 20-30 gigás 3D filmek letöltésével, tárolásával stb... Szerintem max havonta 1x-2x megnéznénk egy 3D filmet. Az viszont meg jó poén... Meg kérdés, hogy ez a passzív 3D marad-e vagy 1-2 év és le lehet húzni a wc-n? Jaaaj de nehéz az élet :D

    [ Szerkesztve ]

  • KERiii

    tag

    Sziasztok!

    Nem sikerül döntést hoznom az alábbi készülékek között:

    LA 620S (Direct LED miatt számomora talán ez lenne a nyerő, de még nincsenek róla tesztek mivel új)
    LM 620S
    LM 660S

    Amire használnám: Digi műholdas adások nézése, PS3 játékok, HD filmek,

    Elvárásom, hogy a képminősége legyen szép (sport,akció -nál ne legyen csóva stb.) és az input lag legyen 30 ms küröl maximum (bár ahogy olvastam a game móddal ez már elérhető). Nem a smart, ultravékonyság és egyéb extrák a fontosak, csak a képminőség. No meg persze a tv hangzása is legyen kicsit jobb a semminél :D

    Aki tud segíteni esetleg a választásban vagy olyan infót szolgálni amit hasznos figyelembe vennem annak megköszönném! :)

  • Ikarus88

    csendes tag

    Szép estét!
    100k. Körül gondolkodok elég régóta Tv vásárlásban (semmi extra 3D vagy smart, csak Fhd legyen tiszta képpel) :B
    Végül le szűkítettem Samsung UE32F5000-ra és LG 32LS5600 -ra az LG jobban tetszik a Samiban nem bízok annyira, :DDD csak nem tudom gyártják e még ezt a Lg típust mert nem nagyon találom sehol (h. boltban megnézem a képét, nem netes vásárlásra gondolok) :(
    De ami fontosabb és biztos volt róla szó csak nincs sajnos időm vissza olvasni és máshol sem találom az LG Motion Clarity Index :”adat jelölése” olyan mint a Samsungnál Clear Motion Rate ??? :F :F
    tehát ez pl valós vagy nem valós 100 Hz, illetve létezik e Full HD és valós 100 esetleg 200Hz kombó vagy az inkább a 3D-re jelező.
    vagy lehet megérné még 1 kis +pénzt és pl egy LM611S -re beruházni 3D-s lenne de lehet h. szebb is alapból ?? esetleg más javaslat/akció
    köszöntem. :R

  • Sznómen

    tag

    válasz huncutka1029 #24654 üzenetére

    huncutka1029:
    lg.hu: Cinema 3D Smart televízió Cinema Screen formatervezéssel és dual core plus processzorral

    Atti73:
    jack-RCA kábelt vegyél hozzá és fejhallgató kimeneten kiviszed a hangot, majd azt az AUX in re rátolod a sony hangcuccon. Anno egyik tvmnél legalábbis én igy csináltam, sony hifivel. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #20844032

    törölt tag

    válasz baro32 #24704 üzenetére

    A tévékben ez a funkció egy mankó. Akárcsak a smart, vagy a böngésző, sosem* lesz ultimate megoldás, pláne nem a középkategóriában. Ha ezek a funkciók fontosak, célszerűbb egy külső lejátszót használni.

    *pontosabban addig nem, amíg át nem állnak a tévé gyártók olyan nyílt platformra, ahol szabadon bővíthető a tévé képességei.

    [ Szerkesztve ]

  • BloodRay

    veterán

    válasz Andrasxy #24712 üzenetére

    MPEG2-es tunerrel nem tudnád fogni a hazai digitális adásokat.
    De ezzel akkor ilyen téren legalábbis nem lesz gond. Hazai smart-os app-ok természetesen nem lesznek elérhetőek.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • Plebi

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kis élménybeszámoló, most már van tapasztalat, 42-es 47-es LM620s, 55LA640s, 42LW4500, meg egy Sony 55KDL570, tvkkel, illetve a régi Samsung LE32c530-al.

    Az új 47-es 2013-as tv topikjában ment a fika, hogy mennyire szar a médialejátszójuk az LG-knek és úgy az összes TV-nek, mivel simán kiválthatóak egy 15k-s lejátszóval. Ezek a 2012-es LG-k és nekem előtte samsungom volt, mindent visznek, ami virágboltban kapható. LG-ben (2012-es) hangsáv váltás, 24p, felirat méret állítás, elhelyezés módosítás, szín állítás, plex és dlna esetén nincs hangsávváltás, viszont cserében nagyon felhasználóbarát és szép felületet kapok, most már meg se tudok nélküle lenni, csak kell mellé egy NAS mert asztali pc-t ezért bekapcsolva hagyni, enyhe pénzkidobás. A samsung szintén vitt mindent nem volt vele gond, ott semmilyen hálózati okosság nem volt.

    Após most vett egy 55LA640S LG-t, érdekes, de annyira nem vágott hanyatt a méretkülönbség egy 47-eshez képest. 32-ről 47-re váltva durva volt a különbség, bár a szobában, ahol most van a 47-em még mindig elveszik :B , az 55-ös LG ahhoz képest nem túl nagy, szóval 47-ről nem váltanék 55-re, de 32-őt azonnal megbántam, igaz nem minőségben, sok évig megvolt, most cockpit monitor, csak nem led így azért eszik.

    Apósnál előtte egy Sony 55-ös tv volt, ha minden igaz KDL570. Egy délutánt bírt. A feketéi szépek, de a médialejátszó, házimozi kezelése botrányos, ott ahol a mostani 55-ös LG talál wifit, a Sony semmit. 2012-es LG tv-k-ben nem volt wifi, hiányát nem érzem, mert kábellel voltak bekötve, a 2013-esnál még elég gyenge a jel, de legalább van. HDMI CEC képes házimozival nem volt hajlandó közös nevezőre jutni. Szóval sony nagyon nagy csalódás volt, jött helyette az 55-ös LG. A médialejátszó csak fat32-es vagy exfat alapú meghajtókat, mezei ntfs-t nem, szóval aki filmet akar nézni kerülje a Sony-t mert megbánja, alul részletezett egyéb ok még rátesz, hacsak valaki nem Sony fan és meg van veszve a tényleg mélyebb feketékért, ami egyébként LG-nél sem annyira vészes, vagy csak sony cuccai vannak otthon, mert ahhoz esetleg jó, de mint tapasztaltam, az LG egyéb gyártó eszközével is szépen boldogul.

    Ami igazán meglepett, hogy milyen jól kezelik ezek az lg tv-k a házimozikat. HDMI-n azonnal felismerte, nem volt velük gond, szépen ment az utomata bekapcsolás, kikapcsolás, hangerőállítás, dvd lejátszás esetén a kezelőgombok is az LG távkapcsról mentek. Sony ebben nagyon rosszul teljesített, mint ahogyan fentebb írtam, fel sem ismerte a házimozit, sőt csak az ment, hogy tv hangerő nullán és a házmozit erősítem, mert a tv az istenért nem volt hajlandó legalább hangeszközt váltani, úgy sem, ha nem kezeli.
    LG viszont beteg az új 2013-es LA szérián, legalább is 55-ön így van, falra csak apósnál és csak az 55-ös került. A hátsó csatlakozók nem lefelé néznek mint a 2012-es LM-eknél, hanem jack helyett normál dugók vannak és minden a fal felé néz, hát persze, hogy jó volt a falra rakni, a nem smart lg-nél még 2012-ben így volt, de miért kell a rosszra visszatérni. 2012-es LM szérián minden lefelé néz, igaz amit a régi samsungomhoz képes át kell hidalnom valahogy, az az, hogy egyik LG-nél sincs külön hangbemenet RCA-hoz és komponenhez, sajnos ezekhez egy közös piros fehér RCA van. A probléma amiatt van, hogy XBOX 360 és wii is csatlakozik a tv-hez (47LM) az xbox komponensel (remélem jól írom) wii meg rca-val. Igaz úgy meg tudtam oldani, hogy a scartra van kötve a wii átalakítóval (amin van sárga, piros, fehér dugó), az xbox meg elvan egymaga a hangbemeneten. Márcsak régebbi családi anyagok megnézése videomagnóról okozhat problémát, de azt inkább szüleim miatt kellene, szóval nem létkérdés.
    Sony ebben jobb volt, mármint 55-ösök között, minden lefelé nézett, igaz a tápkábel fix nem levehető, sőt még ebben is érdekes spórolás figyelhető meg. A régi samu és olcsó 2012-es lg-hez, meg a 47-42 LM-hez viszonylag hoszú tápkábelt adtak, nekem ez tv szekrényen édes mindegy, de falra rakva az eddigi magasságon, a régebbiek simán leértek, sony még valahogy, de az új 55-ös LG-hez már emelni kellett a hosszabbítót. A sony mindenhez bemenetnél rendelkezett hanggal is.
    Spórolás magas iskolájába az érdekes hátlap kialakítás miatt megint belefutottunk az LG 55-nél. Adnak mellé egy távtartót fali rögzítéshez, de amiatt a fali konzolokhoz adott normál csavarok nem jók, egy centivel hosszabb M6-os kell. Irány bolt, na bumm. Ennek ellenére minden esetben nálam és apósnál is az LG nyert.
    A 3D talán egy kicsit erősebb a sony-n, de érdemi különbséget nem vettem észre passzív és aktiv 3D között. Ami előrelépés, hogy sony aktív 3D-je nem remegett, mint ami miatt egy életre megutáltam azt a technológiát. A szemüvegekhez notmál micro usb-t adnak, szóval telefonokhoz is jó, azokat (fat32 miatt) kezelte is.

    Wifi hiány miatt nem tudtam kipróbálni a sony okos funkcióit, amit rövid idő alatt is le lehetett vonni a tv-ről, hogy átlátható és dizájnos menüje van, de ami idegesítő, hogy nem jegyez meg semmilyen utolsó helyet ahol jártam, így egyszerűen a beállításokból kilépve, hogy megnézzem jók-e az értékek, újból végig kellett magam bogarászni a menün, hogy visszajussak. Lg nél ilyen nincs, utolsó helyeket, vagy fő csoportot megjegyzi, persze amíg a tv be van kapcsolva. Smartban nem vettem észre, hogy sokat segített volna a 2 mag. Egy kicsit talán folyamatosabb a görgetés, de ennyi, nem lett tőle folyékony a menü, maximum a betöltések amik gyorsultak érezhetően. TV adás esetén az információs sáv a fehér hátteret levetkőzte, helyette stílusos feketés lett az egész, szerintem jobban látható így az egész, mint a nagy fehérséggel. A menüdesign a 2013-as tv-ben minimálisat változott, a fentieken kívül, maximum a 2 mag miatt több minden animált, pl az x gombok, ami szép, de inkább a böngésző lett volna folyamatos.

    Szerintem most a legjobban a 47-esek érik meg, ha a régi szériát nézzük akkor a kicsivel több mint dupla árat nem éri meg az 55-ös új modell, de ez még változhat, főleg, hogy nem kapható már szinte 2012-es LM, igaz az újaknak is elég elfogadhatóra csökkent az ára. Ettől még mindig drága az 55-ös, de ha lúd, akkor legyen kövér. A régi 32-es samu-t jó lenne valami ledesre cserélni, de nem éri meg, fogyasztása szimulátorozáshoz nem a legjobb, de azért viszonylag lent tartható, olyan 47-55 ös led szintjén, közelebb a 47-hez. A ledek azért este eco módban szemtelenül keveset képesek enni, én mondjuk közepesnél lejjebb nem megyek, mert a magas eco már túl sokat sötétít a közepeshez képest, nekem zavaróan sötét a kép, sok részlet elvész.

    Háttérvilágításról csak annyit, hogy a vastagabb tv-knek, tehát az olcsó, nem smart lednek és a régi samsungnak szerintem jobb egyenletesebb. A 47-es tv-t párommal ketten szoktuk nézni egy kanpéról és én mindig egy kicsit oldalról nézem, akkor már némi bevilágítás jelentkezik és romlik a kontraszt a sarkokban, a régebbieknél nem jelentkezik ennyire, igaz nem is zavaró nagyon, együtt lehet vele élni. A többek által említett "koszt" az 55-ösöknél az LM szériánál csak focinál vettem észre de ott nagyon, igaz a szemem ilyenekre különösen érzékeny, de sokat nem nézek focit és egy idő után nem látom. Olyan mintha a gyep a két színárnyalatú csíkon kívül többet is tartalmazna, igaz csak mozgás közben.

    Így hirtelen talán mindenről írtam, ha van kérdés szívesen válaszolok. Talán nem írtam túl nagy zagyvaságokat, hirtelen tapasztalataim vannak és néhány órányi kezelés van mögöttem após tv parkjánál, nálam a 47-es LM620s van meg a 32-es samsung, ezek már egy ideje megvannak.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz Andrasxy #24718 üzenetére

    2012-es LM-nél és 2013-as LA száriánál a beállításokban meg lehet adni bármikor a smart régiót, utána megint kéri, hogy fogadd el az ilyen meg ilyen szabályt és utána már más országé él.

    Nekem is lenne egy kérdésem:

    Távirányító jobb alsó sarkában app/* gomb mire való? Gondolom lehet hozzá rendelni valamilyen appot, de nem jövök rá hol lehet beállítani?

    Előző íráshoz: A távkapcsokat is átgondolták egy kicsit az évek és felszereltségek között. Alapvetően ugyanaz a kapcsoló van az LM LA és LW melle, csak LM LA esetén több a smart funció miatt gomb többlet. LW-nél viszont vannak praktikus gyorsgombok, pl simplinkhez, ehelyett van a fent említett *-os gomb. Régi samu távkapcsolójához képest mindegyik lg-é eléggé kattogós, hangos, pont azok a gombok amiket a leggyakrabban kell használni. Sony sem jobb ilyen tekintetben, szóval ha te tv-zek más meg aludna, de a tv-re nem ébred fel, a kapcsoló ricsaja tuti felébreszti, ez fekete pont. Az LA széria hangerő és csatornaváltója meglehetősen erős nyomáspontúra sikerült, infó gombot átgondolva feltették a navigációs szekció bal felső felére, a settings le került a bal alsó sarokba a helyére.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • sbalu1

    senior tag

    Sziasztok!
    Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, ahol friss felhasználói véleményeket lehet olvasni az utóbbi évek modernebb ledes televizióiról.Jelenleg egy Sony 5 éves 32 colos lcd tv-ém van amit szeretnék lecserélni egy LG 42LA620S Full HD 3D LED LCD Smart televízióra.Sokáig gondolkodtam a méreten is (a jelenlegi 32 colos), átlagosan 2.4m a nézési távolság nálam, de utánaolvasva, illetve barátomnál megtekintve egy 2012-es hasonló lg tv-ét (ez igen meggyőző volt számomra a minőséget tekintve, mind a hagyományos, mind a 3D tartalmat tekintve), arra jutottam, hogy a nagyobb méretet kéne megvenni.A Magic Remote-ért is igen lelkesedtem eleinte, gondoltam utólag megvásárolnám, mert ehhez a tipushoz nem jár, de utánanézve el is ment a kedvem tőle, 10k-át nem ér meg, jobb megoldásnak tűnik az okostelefonos lg smart tv applikáció használata.Már csak az ár kérdés foglalkoztat.Sok webshopban elérhető 153k körüli áron 2év garival, de természetesen ezen az áron csak bolti garanciával lehet megvásárolni őkelmét, illetve találtam 2 boltot ahol állítják, hogy ezen az áron hivatalos lg garanciával árulják.Ennek még utána kell majd járni, hogy valóban így van-e?

  • Mittu88

    senior tag

    Elég amatőr kérdés, de laikusként megkérdezem. Mit jelentenek a típusmegnevezések? Pl mi a különbség LM-LA-LS-CS között? Gondolom a számok is kategóriák, mint a BMW-nél. 3-as 4-es 5-ös széria olyan rossz? Szinte senki nem beszél róla.
    Én egy ilyet néztem ki magamnak, tv-zésre, filmnézésre 1,5TB WD vinyóról meg néha számítógépet rátenném és játszanék. Kis eséllyel konzol is menne rá a jövőben.
    3D, smart nem kell. Van ennél jobb vétel 100-140e Ft-os kategóriában ebben a méretben?

  • BloodRay

    veterán

    válasz Plebi #24721 üzenetére

    "2012-es LM-nél és 2013-as LA száriánál a beállításokban meg lehet adni bármikor a smart régiót, utána megint kéri, hogy fogadd el az ilyen meg ilyen szabályt és utána már más országé él." -> Hogyne, csak pl egy osztrák, vagy német modellben nincs Magyarország... :U

    (#24725) AMDaZERG_1 -> Azért a Q. menu-ben annyira nem komplikált beállítani az alalváskapcsolót. :)

    (#24728) tomiee85 -> 2013-asoknál LN570S, LN575S-től mindben van Tru Motion az LA6130-at kivéve.

    (#24738) berbatov2 -> Öt év garancia rövid ideig már volt, egyelőre rövid távon semmi extráról nem tudok.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • yzww81

    csendes tag

    Helo!
    Van egyupc smartcardom, a dvr-ról váltottam át, mindent úgy csináltam ahogy le volt írva (újra is telepitettem a tvt), bedugtam a kártyát, és azt írja ki a tv:
    "a beallitasok most veglegesednek, ez eltarthat néhány percig. Ezt követően máris élvezheti a digitális tevezest!"
    Fel órája ezt írja ki, mit csinálok rosszul?
    Please help!
    Lg lm660s
    Köszi előre is

  • HOGOLYO20

    csendes tag

    Sziasztok. Most tervezek lgla620s tv-t vásárolni.
    Lenne pár kérdésem.

    Milyen ci modult vegyek mellé, ha antennás Digi tv előfizetésem van.esetleg tudtok ajánlani boltot???Kellene még távirányító is nem lenne hátrány ha egy helyen kapnám meg.

    A tv tudja a
    "Dual Play - Szimultán megjelenítés (előkészítés, a Dual Play szemüveg külön megvásárolható tartozék)"

    módot ha megvásárolom külön a szemüvegeket???

    Aki használja mi a véleménye???Gyorsabb a smart funkció a dual proci miatt????

  • Ravenloft

    tag

    válasz HOGOLYO20 #24792 üzenetére

    A Dual Play-el kapcsolatosan az előző posztokban kifejtettem, hogy mi a gondom. De nem hiszem, hogy ennek így kell működnie ahogy nálam. Szóval nem nyugszom míg rá nem jövök, hogy mi a gond nálam. Amúgy maga a Dual Play igen csak szuper feature! :) Így már valóban van értelme a split screen módnak a gémeken belül (persze csak ami támogatja).

    Nem tudom, hogy milyen lehet azon TV készülékben a smart funkció amiben csak 1 proci dolgozik, mert meg kell hagyni, azért van még hova fejlődni dual mellett is sebesség terén. Nem mondom, hogy lassú lenne, de mondjuk a netezés vele nem egy "kapkodós". :) Szóval szerintem a dual proci az a minimum ami kell hozzá. Az alatt szerintem már igen csak "szenvedős" lehet a dolog.

  • sbalu1

    senior tag

    Sziasztok!
    Szerintetek kb. 2.4m-es nézési távolság esetén 32- vagy 42 colos kijelzőjű full hd, 3d, smart tv-ét érdemes venni?Valamint a led megvilágításnál az edge, vagy a direkt technológia a nyerő?Olvastam, hogy az edge-élvilágításnál a homogén képeknél lehet észrevenni foltokat, a direktnél viszont vastagabb a készülék, bár az nálam nem szempont.

  • tomiee85

    senior tag

    Sziasztok, lassan tényleg eldöntöm már mit is akarok:) jelenleg meggyőztem magam hogy 20e-t megér mind a 3D, mind a smart tv, tuti később bánnám ha egyiket is spórolás miatt kihagynám, :) Két vagyis tulajdonképpen 3 jelöltem maradt. 42LA620S (vagy az előd 42LM620S, amihez kicsit olcsóbban hozzá is lehetne jutni) és a 40f6400.

    Az Lg-től tudom hogy nincs még teszt, és hogy igazi 100Hz-es, de kicsit visszalépésnek tűnik az előd 400-as MCI-jéhez képest.

    Aktív-passzív dolgot még ki kell próbálni valahol, de úgy általánosságban aki szemüveges, melyikkel jár jobban?

    Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • Brain75

    senior tag

    válasz BloodRay #24713 üzenetére

    Miért ne lennének elérhetők a hazai smart appok ?

    Magyarra kell állítani a nyelvet és magyarra a lokalizációt.

    Apámnak is 6208-ast vettem 3 év garanciával és simán megy rajta minden magyar app.

    /LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

  • padi68

    senior tag

    Sziasztok, Németországba készülök 2 -3 évre és ehhez készülök tv-t venni, melyiket ajánlanátok?

    LG 42LA660S 3D SMART CINEM SCREEN LED Televízió +Optimus L5 mobiltelefon 4db 3D szemüveggel

    LG 42LA667S 3D SMART CINEMA SCREEN LED Televízió+Optimus L5 mobiltelefon 4db 3D szemüveggel

    LG 42LA690S 3D SMART CINEMA SCREEN LED Televízió+Optimus L5 mobiltelefon 4db 3D szemüveggel

    LG 42LA691S 3D SMART CINEMA SCREEN LED Televízió+Optimus L5 mobiltelefon 4db 3D szemüveggel

    Köszönöm! :R

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

  • Optika01

    tag

    válasz padi68 #24929 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat.
    A fórumot már elég jól átolvastam, így az évjárat különbséggel már tisztában voltam. :R
    A smart részben,softverben mi a különbség?
    Mi az ami a LM sorozatban nincs benne?
    A netböngésző, külön billentyűzettel, vagy android telefonnal sem használhatóbb?
    Előre is köszönöm.
    üdv:

    Optika

  • Optika01

    tag

    válasz Ravenloft #24967 üzenetére

    Szia
    Én még csak most ismerkedem a TV-vel, de dual-play-ről nincs tapasztalatom. Sajnos a PS - X-box csak tervben van, de szerintem még egy darabig nincs rá keret :O

    Eléggé technikai ember vagyok, de a stream még kimaradt az életemből, így ehhez nem is igazán értek. :B
    Én még a kőkorszaki módon, külső winchesterrel viszem a gépre a filmet.

    Illetve most kipróbáltam a telefonommal (LG4x), a saját "smart-share" programjával, de elég akadozós. :(
    A TV is az itthoni wi-fi-re csatlakozik.

    más:
    Nem tudod véletlenül, hogy a tv dőlését hogyan lehet állítani? Nekem egy minimálist, 2-3 fokot bukik hátrafelé. A könyvében ugyan látszik, h lehet dönteni előre-hátra, de nekem nem sikerült, feszíteni meg nagyon merem.

    üdv:

    Optika

  • huncutka1029

    addikt

    válasz bandi0000 #24986 üzenetére

    a 620 és 660 közötti különbségek
    képfrissítési freki (MCI) 620-nál 200 Hz 660 nál 400 Hz
    620 hoz más magic remote van, mint a 660-hoz, stb.
    de a google a barátod:
    LA620s leírás
    LA660 s leírás

    Össze tudod hasonlítani! :B felesleges lene minden tulajdonságát leírni.

    Panelben az LM Edge ledes, az LA ha jól tudom Direct ledes, de mindkettő iPS, az LA sorozat nem slim design, kicsit vastagabb a készülék.

    LM sorozat smart része flash 10 ig támogatott
    LA már flash11-es. Itt már tényleg teljes értékű a böngésző.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz bandi0000 #24990 üzenetére

    Az elmult évek tapasztalatai alapján, az új modellek, mindig kicsit lejjebb pozicionálnak tudásban, ficsőrökben
    is PL LW 5590 (2011 es "top"kedvenc) 2012-es megfelelője az Lm620,
    Ugyanígy az LM 620 2013-as megfelelője az LA 640s

    azaz, az új modell, azonos szám jelölése, mindig kicsit szegényesebb, mint az előző évi modell, még akkor is ha erősebb vas dolgozik benne.
    SZVSZ ha kapsz még LM 620-at, és nem csábulsz el a smart alkalmazásoktól, illetve nem zavar hogy pl a youtube csak az LG saját alkalmazásán keresztül nézhető, nem böngészőből, akkor inkább azt vedd meg, ha pénztárcád engedi, akkor minél nagyobb méretben.

    azért a +60K-ért már nézhetsz 55"-os Lm 620S-t.

    [ Szerkesztve ]

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • bandi0000

    nagyúr

    válasz huncutka1029 #24993 üzenetére

    köszöntem, hát a smart része annyira nem hoz lázba, de azért jó ha van inkább az hogy LED és 140 ért van az LM620S akkor inkább ezt veszem mint hogy ennyiért egy sima LEd-et

    Amúgy a direkt LED és az EDGE LED között mi a különbség melyik a jobb?

    Xbox One: bandymnc

  • egoistus

    tag

    Sziasztok.
    Kis segítség kéne 2 készülék között vacillálok.

    1. Samsung UE40F6100AWXXH

    Ez kijönne 128k.ból ami nem rossz de ha jól tudom nem smart ami nem nagy gond mert monitor helyére menne, bár input lagg-rol nem sok az infó, aktív 3d ezt még nem tudom előny-e, s-pva panel ha jól tudom, nagy fényerővel és betekintési szöggel.

    2. LG 42LA620S

    Ez 152k lenne ips panel (ez+)paszív 3d 4 szemcsivel (+) illetve +2"

    Tudom hogy ez itt a LG foruma de megkérnék mindenkit aki segítene a döntésben elfogultság mentesen tegye.
    Köszi a segítséget.
    Tóth Viktor

    ps: a kérdést felteszem a másik forumon is

    asse tom mi van sokszor, hát még most

  • tomiee85

    senior tag

    válasz egoistus #25018 üzenetére

    Hasonló problémában voltam. Nekem ugyan 6400 volt a másik kinézettem. (Ha már kiadok ennyi pénzt tuti a smart, meg a wifi hiányozna majd valamikor ha nem lenne.) Menj el szerintem és nézd meg a 2 féle 3D közül melyik jön be jobban. Én a passzív mellett döntöttem, (az aktív zavart már pár perc után), és nem bántam meg. Végül LM660-t vettem, nem volt sokkal drágább mint az LA620. Úgy számolj hogy 2 aktív szemüveg 11.000, és legalább 4 kell szerintem egy TV mellé.

  • totalpatec

    tag

    válasz rubico #25030 üzenetére

    Én, most egy hete vettem egy Lg 47la620s-t, és nagyon tetszik.
    Hogy miért 620?
    Az euronicsban egymás mellett láttam a 620-at, 660-at, meg talán a 690-et ugyanazzal a full hd promó filmmel. És..
    Semmilyen különbséget nem láttam a képeik között, pedig ugye 200, 400, 800 hz.
    Ezért hát nem is tököltem tovább, hogy mit vegyek. A 620 kétmagos procival van szerelve, mint a többi, van benne wifi, a smart funkciói ugyanazok, a médialejátszója minden fájlt vitt, amit eddig ráeresztettem, úgyhogy nekem nagyon baba!
    Ami más, mint a 660-nál, és a 690-nél az a vastagság, a direct led háttérvilágítás miatt, a többi ugye edge ledes, ami vékonyabb kialakítást tesz lehetővé ( ez persze a drágább modellek esetében kötelező, hiszen a tehnológiai versenyben fontosak a külsőségek, lásd vastagság). Nekem ez nem fontos, mivel sosem nézegetem oldalról, pláne hátulról. Amivel még kevesebb, az az, hogy nem adnak hozzá Magic távirányítót, dual play-os szemüveget, meg ajándék telót. Valamint nincs benne a Micro Pixel Control, ami a helyi fényerő szabályozás funkció. Ez hivatott előhozni a még mélyebb feketét a képernyőn..
    Hát én ebben sem láttam különbséget a három modell között, hiába nézegettem negyed órát-húsz percet..
    Átkapcsoltam tévé műsorra, ott sem volt semmi különbség, egyforma shit volt mindegyik csatorna az antennájuk miatt. Nem tartom kizártnak, hogy bizonyos körülmények közt talán kijön valami diferencia a modellek közt, de egy blu-ray film, vagy egy dvd lejátszásánál tapasztalatom szerint biztosan nem.
    Szerintem meg kell nézni egymás mellett őket, azután lehet nyugodt szívvel dönteni egyik, vagy másik mellett.
    ..ja, és a 620-nak nem világít az Lg logója..,ha ez fontos valakinek.

  • sbalu1

    senior tag

    válasz totalpatec #25031 üzenetére

    Tökéletesen egyetértek a véleményeddel!Bár én még csak megrendelés fázisba vagyok a 42LA620 S vonatkozásában (péntekre igérik), de több boltba teszteltem, összehasonlítgattam a 2013-as modelleket.A drágább modellek vékonysága engem se érdekel, magic remotot veszek hozzá, ha szükséges, jelenleg úgy tűnik éppen, hogy nem kell, ki tudom váltani a nem buta telefonomra telepített LG Smart Remote programmal.Beszéltem egy LG szervízes fickóvak, aki 660- ast vásárolt, ugye abban meg csak magic remote van helyből és normál távszabi nincs.Hiányolta is azt, azt mondta, hogy csalódott ebbe a mozgásérzékelős csodában, nem lehet könnyen elérni vele egy csomó olyan funkciót, amit a normállal igen.Az egyik boltban ahol nézegettem a képet a digitlis tv adások igen ramatyak voltak rajtuk az otthoni jelenlegi 32 colos tv-émhez képest, ezért meginogtam, de szerencsére egy másik boltban már hozta az elvárható szintet ez is.Én se fedeztem fel nagy különbségeket a drágább és a 620-as készülékek között, a direkt ledes megvilágításnak meg örülök az élvilágítással szemben.Az meg hogy világít az LG logo, vagy sem, szintén nem érdekes.

  • gyorgy1961

    csendes tag

    válasz sbalu1 #24998 üzenetére

    Sajna tapasztalat, még kevés múlthéten kaptam meg,A kép gyönyörű a hang egy kicsit gyenge minőségű. A smart részét még nem tudtam kipróbálni most tervezek Routert vásárolni.a 3D része tökéletes.Majd a közeljövőben nyilatkozom a tesztek után. ;]

  • totalpatec

    tag

    Én nem vettem észre semmi akadozást, lassúságot, vagy bármilyen hibát a tévébe ( lg47la620) épített wifi-vel kapcsolatban. Minden tökéletesen műkszik. Sőt. A tévé minden funkciója hibátlan, ami szinte könnyet csalt a szemembe..
    Eddigi életem során bármilyen kütyüm volt, (tévé, videó, dvd lejátszó, mobil, akármi) az mindig tartogatott valamilyen funkciót, gombot, ami vagy régiózár, vagy szabvány, kelet európa, kokom lista, vagy akármi bullshit miatt nem működött. Ezen minden működik! Minden gomb, ami csak van a távirányítón, az összes csatlakozó, a médialejátszó formátumkezelése, és a wifi is a Smart Share-el egyetemben..
    Szóval bátran ajánlom bárkinek, akinek fontos az ár érték arány.
    A Magic remote csatornaléptetésre és webfelületen navigálásra használható, továbbá amikor beírsz valamit a képernyőn egyesével a betűkre mutogatva teheted azt, ez nem sok, és okos teló plusz Lg tv remote app-al teljes mértékben kiváltható. Minden esetre kb. 10 ezer be kerül, úgyhogy nem egy nagy érvágás, ha valaki úgy érzi nem élhet nélküle.

  • tomiee85

    senior tag

    Sziasztok! A smart 3d részén hol találok még több 3D tartalmat? Jelenleg kb 20film és annyi. Valami olyasmit olvastam hogy vannak városok 3D-ben amit azért megnéznék.

    Köszi előre is.

  • totalpatec

    tag

    válasz sbalu1 #25126 üzenetére

    Na, az új 2013-as modell már annyival is több, hogy ezt már kétmagos procival dobták piacra. Így állítólag gördülékenyebben futnak a smart funkciók, meg úgy an blokk az egész internet.

Új hozzászólás Aktív témák