Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balazs1022

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy regi Lg 32LD350 tv-m plusz egy Denon AVR 130 erositom. A TV és az erősítő Optikai kábellel van összekötve (hdmi nincs az erősítőben). Azt tapasztalom, hogy a TV optikai kimenetén nem jön 5.1 hang, csak stereo.
    Próbáltam már laptopról (hdmi). Vagy úgy, hogy a TV-be bedugott ChromeCast-ról játszok filmet. De próbáltam azt is, hogy a TV usb-jébe dugott pendrive-járól filmeztem.
    Elképzelhető, hogy ez a TV nem tud 2-nél több csatornát kezelni? Akkor minek van rajta Optikai kimenet?
    Próbáltam már egy másik Tv-vel is (Lg 42LD650). Azzal sem jó.

    Hogyan lehet lehet az 5.1-et működésre bírni? Esetleg a szerviz menüben aktiválni kell valamit? (Az USB-s filmlejátszást is ott kellett engedélyezni (DivX 0 ->1-re állítani).) A Tv Specs-e szerint tudja a Dolby Surround-ot.

    Itt a topikban olvastam, olyat is a Tv hdmi-je nem vezet ki 5.1-et optikai-n, de az ellentetjere is van pelda.

    Mi most akkor a jelenlegi igazsag?

    Ha nincs mas, akkor egy hdmi extractor megoldja a porblemamat? Ezzel ugye levalasztom a hdmi-bol a hangot es kozvetlen az erositobe megy. Ezzel 5.1-em lesz?

    https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Új hozzászólás Aktív témák