Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca0

    addikt

    Érdekes dolog ez a valódi és nem valódi 100Hz kérdés...
    50Hz-es tv-n ugyebár 50 képkocka kerül kirajzolásra másodpercenként... de honnan vesz 50 képkockát??? Ugyanis a mozifilmek 24 kockásak, a PAL rendszer 25 képkockás, az NTSC rendszer meg 30 képkockás. HDTV tartalomnál akár 60 képkocka is lehet, de kétlem, hogy ezt sok helyen alkalmaznánk.

    Tehát az én értelmezésem szerint, már az 50 Hz-es tv is számol kvázi még egy másik képkockát a valós tartalom mellé, hogy legyen mit kirajzolnia, vagy 1 képkockát 2 ciklusban jelenít meg.
    A harmadik - Samsung által kitalált - módszer, hogy minden képkocka utáni ciklusban, kapcsoljuk le a világítást, így "nem mered ki a kép" hanem olyan, mintha változna.
    Ezt nem tartom jó ötletnek, mivel az emberi szem (agy) 25 képkocka fölött már nagyjából folyamatos mozgást lát, az ettől nagyobb frekvenciájú vibrálást biztosan érzékeli. Hosszú távon szerintem problémás lehet az ilyen tv.
    100Hz-nél csak sejteni tudom, hogy a 25 képkockát megháromszorozza... tehát minden 2., 3. és 4. képkocka kamu, interpolált képi tartalom.

    Saját, egyéni tapasztalatom az, hogy ha egy játékot úgy be tudok állítani, hogy 26 fps alá ne menjen a sebesség, akkor semmilyen szaggatást, akadozást nem látok.
    Ennek ellenére valódi 100Hz-es tv-t fogok venni, mert nem akarok belefutni semmilyen villogtatós technikába.

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Új hozzászólás Aktív témák