Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Watto1991

    senior tag

    válasz Classius #3414 üzenetére

    Szia !

    1. Az integrált VGA-t frissíti magától a windows, magadtól csak a dedikált videokarit kell frissítgetned. (esetleg a wifi-t is)

    2. Ha belefér a keretbe, nem árt ha van. (főleg nyáron lesz rá szükség az i7-hez + plusz az alap HDD is elég rossz helyen van a gépben, így lehet annak is jót fog tenni a hűtő) Többnyire játék / nagyobb folyamatos terhelés alatt szükséges.

    3. Az SSD (mSATA vagy sima 2,5 "-os egyaránt) nagyon sokat dob a rendszer sebességén. A gépek leglassabb egysége a HDD (merevlemez), az fogja vissza a rendszerek sebességét. SSD-vel minden program elérési ideje a töredékére csökken, a boot idő is jócskán csökken, valamint az általános felhasználói élmény nagy mértékben javul. Egy ilyen géphez nagyon ajánlott ! :)

    [ Szerkesztve ]

  • MaxxDamage

    félisten

    válasz Classius #3414 üzenetére

    Szia!

    1. kérdésre a válaszom: NEM automatán UPDATEL drivereket... , VGA drivernél jobb a "Final" version mint a "Beta" (szerintem érdemes megvárni/kivárni)

    2. kérdésre a válaszom: javasolt a noti hütő i7+ssd mellé (főként) 5-10 fokot nyerhetsz vele !

    3. kérdésre a válaszom: mSata III SSD erősen ajánlott (6Gb/s) , mert a "gyári" HDD nem éppen a legmegfelelőbb meghajtó egy Y580-ba (szerintem) , én személy szerint mSata III SSD -t vettem bele és a különbség "Érezhető" (nem is kicsit...) kb. instant Win 7 Prof. 64bit betöltés.... a Setupról nem is beszélve (5-6 perc..) továbbá ha a gyári HDD -t is lecseréled mondjuk egy Seagate Momentus XT (750GB 7200rpm 32MB Sata III (6Gb/s) -re "Hybrid" , a sebesség az egyszerűen tökéletes lesz... pl. game telepítés / betöltése , stb... (kb. minden művelet) - (tesztekből / videókból látván tudom, személy szerint Momentus XT-m nincs, de tervezem a beépítését !!!

    Így hírtelen ennyit tudtam "válaszként" továbbadni, de sok rejtelme van a gépezetnek és az általam említett mSata III SSD és Hybrid HDD a gépezet maximumát "feszegeti" , mert 6Gb/s.... ezzel mindent elárulok... !

    mSata SSD a Notiban található "alap" funkciós csatlakozó, amely erősen ajánlott kihasználásra, de van még az ODD helyére behelyezett gyári HDD , és gyári HDD helyére behelyezett SSD (sima SSD nem mSata persze, de én az utolsó lépést "feleslegesnek" tartom....) kb. az csak pénzkidobás és még van értelme az ODD-nek is....

    Remélem tudtam segíteni, ha érthetetlen számodra az írományom előre is sorry ! :K :C
    (hírtelen ezt vágtam össze, de a célnak megfelelő úgy gondolom!)

    L

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Új hozzászólás Aktív témák