Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erikke17

    őstag

    Ehh nekem most a melegekben elég hangos a pc-m alapjáraton egy Asus vento A9 kuckóban.

    Igaz csak egy 8-cm venti nyomja ki a levegőt meg a táp 14centise tervezem hogy előre beteszem a 8cm-s azt lelassitom és hátra meg egy 12cm alacsony fordulatút.

    Biosból a ventik lassithatóak???

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz Henk #12441 üzenetére

    Alaplapom ott van a cuccoknál amúgy meg asus m3n h/hdmi

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Üdv, mivel jön a nyár kicsit gondoltam javítok a hűtésen vagy inkább úgymond a szellőzésen.
    Most nem egy nagy eset a keringetés a házban a táp meg egy 8cm-es 2500-at pörgő Ledes Gembrid ami kerreg mint a tank, ennek majd egy kis ellenállással kb. felére fogom csökkenteni a fordulatszámát. Szenzoros vezérlésű ventin gondolkodom, néztem is van Arctic-nak elfogadható áron 12cm-esek, így ha nincs meleg a dobozban feleslegesen nem süvítenek :D
    Ezeket néztem:
    Arctic FAN 12 PRO TC
    Arctic FAN 12 TC

    Valami vélemény róluk? Hangosak, kerregnek??
    Melyik jobb szerintetek?

    Néztem még ezt is: Gelid FAN 12 TC
    De ez kicsit hangosabb.
    Meg ezzel is szemeztem: CoolerMaster TurbineMaster Mach0.8 De ez piszok drága ennyit egy ventiért.... De biztos hogy jó lehet.

    Ja igen még valami, ez e PWM-es vezérlés hogyan is van? :F Halvány lilagőzöm se nincs megköszönném ha valaki valamit írna róla :R

    Előre is köszi. :)

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz proci985 #15577 üzenetére

    Értem, egyik AC-ra akkor benevezek csak kérdés melyikre Pro vagy sima? Gondolom simának annyi előnye van hogy szívó/fújóra is be lehet állítani ellenben PRO csak fúj, már ha jól látom.
    Még valami ez a ThermoControlos vezérlés jó? Mert ahogy látom csak egy dióda van beiktatva ami hőmérséklet változására változtatja ellenállását. Szóval nem egy bonyolult ami jó.

    Ugye van ez a vacak LEDes Gembird ventim,lehet de nem biztos ez még, ellenállással csökkenteném 7-8V-ra úgy a LEDek is vesztenek fényerejükből?

    PWM kilőve ugyanis csak CPU hűtő csatlakozója PWM-es.

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz proci985 #15582 üzenetére

    Pont rápillantottam mikor írtál :D Melyik jobb szerinted a F12 PRO vagy sima?
    Kuckó nem nagy eset de elég nekem :): Asus Vento A9 Gyárilag volt benne egy Martech nevezetű 8cm-es de kisöpörtem mert piszok hangos volt a maga 0.45A-al 12 volton, olyan erős hogy ha leteszem asztalra saját magát felborítja :D
    És hogy volna jobb? a Gembird költözzön előre az új AC meg hátra? Mert ha PRO-t veszek(szívem kicsit jobban ehhez húz mivel nincs keret kevesebb szélzaj) de ezt nem lehet előre befabrikálni. Ha viszont AC-t akarok előre akkor sima AC kell..
    Oldallapra nem akarok mert az csak lehet rontana hűtésen belefújna procihűtőbe, tákolni gányolni meg nem akarok házat :D

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz proci985 #15585 üzenetére

    Az igaz de azért PRO-nak van antivibrációs felépitése, ami nem rossz dolog. Csak az a baj szerintem hogy ekkora ventit beteszek előre akkor ami levegőt nyom azt pont bele a EAH 4830 ventijébe, amitől lehet szenvedne mert még az ellen is dolgoznia kell, elől csak egy HDD van. Jobb lenne ha többet szívnék ki, mert ez a VGA is befűt rendesen.

    Az előbb vettem észre hogy még HDD-k alá is lehet ventit tenni 8cm átmérőjűt. De ez mellékes.

    Még azt néztem alaplapom használatijában hogy ilyen venti csatlakozók vannak:
    CPU_Fan 4pines
    CHA1_Fan 3 pines
    PWR_Fan 3 pines

    Arra nem tudok rájönni hogy mi különbség lehet CHA1 fan meg a PWR fan csatlakozó között.

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz BigBug #15597 üzenetére

    Procihűtőről fogalmam sincs erre majd valami jártasabb ad választ.
    Én is AC F12 PRO TC venti beszerzésénél tartok, itt azt a választ kaptam hogy halk.

    1.Ide is majd valaki hozzáértőbb válaszol.
    2.Sima: Fix fordulat tehát nincs semmi ami automatikusan vezérelje, hacsak nem te fogod potival vezérelni. Vagy egy szoftver segitségével
    TC:Mint irtad egy hőérzékelő van, avagy didóda ami hőre változtatja ellenállását.
    PWM: Ezt feljebb irták nekem is idézek:
    pwm: pulse width modulation: a venti 12Vt kap, viszont egy negyedik érrel vezérlik a fordulatszámot. előnye, hogy sokkal magasabb a fordulatszám tartomány (voltage módban kb 35%-100% a legjobb ventiknél, pwmnél a 10%-100% is megszokott). hátránya, hogy a cpu_fan headerek kivételével általában az alaplapgyártók nem szokták implementálni rendesen (home pckről beszélünk), megfelelő szabályozók is ritkák. jóféle pwmes venti is kevés van, bár pl az említett TY140 is az.
    PWM-es AC ventik itt úgy vannak hogy van egy elosztó szerűség amivel a CPU hűtő és a házhűtő együtt van vezérelve, tehát amin megy CPU hűtő azon megy a házhűtő is.

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz proci985 #15600 üzenetére

    Igen ám lehet egy része örülne de a venti az tuti hogy nem, ugyanis olyan kialakitása van mint az AC PRO-nak nincs keretje, tehát ha azt oda tenném előre, az pont belefújna a forgási irányába ami visszafogná már ha érted hogy gondolom. Elég csak kipróbálni egy működésben lévő fentinek ha szembe fújsz hogy nyög, ami hosszútávon nem a leg egészségesebb gondolom én.
    Úgy gondoltam el hogy a AC PRO 12cm menne hátra az tolna ki a meleg levegőt, előre meg menne a 8cm-es gembird Zalman Fan Mate 2-vel vezérelve, amiből kapna egy kicsit HDD meg VGA is.

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz proci985 #15606 üzenetére

    Igen rendesen vezérel, én már csekkoltam videón, teszel rá kakaót még hallani is lehet szerintem egész csendes. Everestben is mutatja hogy nő és csökken a fordulata :)
    [ACF12TC]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Üdv, AMD Phenom X4 9650 alaphűtővel 33 fokos szobában idle 38-40 fok terhelve 53-55 fok körül tűrhető? Játék alatt néztem mert nem szokom stresstestekkel terhelni, szóval még 55 fok fölé se menne nagyon..
    Csak nem értem hogy 40 fokos procinál miért süvit mint az atom a gyári hűtő mikor nem is olyan meleg?
    Javitana valamit hogyha előre e 8cmes ventit beszerelnék?
    Ház oldalát is ha levenném gondolom nem javitana csak rontana mert nem mozogna benne a levegő...

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz proci985 #15961 üzenetére

    Azt tudom hogy nem egy csodahűtő :) Csak most a melegekben igen van hangja..... Amúgy azok az értékek tűrhetőek ilyen szobahőmérsékleten?

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Üdv, egy év után, mondom ma kiporolom gépet. Lekaptam oldaltál. Gyerünk! Ki is lett takaritva kapcsolom be, minden okés. De valahogy az a vacak gyári hűtője procinak hangosabb lett.. CoreTemp szerint 36-40 fok között ingadozik, de olyan mint egy porszivó. Ilyet csak nagy melegbe szokott csinálni de 27 fok van bent.. Hogy lehet, hogy előtte halkabb volt :F
    Közvetlen venti mellett van egy kis szenzor kék szinű.. Fingom sincs mit mérhet.. ventilátor felé érkező levegő hőmérsékletet? :F De biztos nem a proci hőjét méri..

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Szép estét :)

    Egy kis dilemmába estem kéne egy kis tanács... :D

    Jelenleg egy AC F12 Pro TC szívja ki a házból a meleget, és a táp. Befele csak a fizika van avagy a vákuum. Ugyebár ezáltal, hogy vákuum van iszonyat poros a gép mert mindenhol áramlik be a levegő még hűtés sem megfelelő.

    Proci hűtő még egy gyári AMD de cserélve lesz ez is egy CM Hyper TX3Evo-ra.

    Befelé fújásra egy AC F12 TC-t néztem de ahonnan rendelem a többi cuccot nincs ilyen.
    Van viszont sima AC F12 ami fix fordulatos, arra gondoltam mi lenne ha egy Zalman Fan Mate-al szabályoznám ne sikítson 1400-as fordulaton a 12cm-es venti...

    De képbe jött mi lenne ha alaplap vezérelné... Van 3 lehetőség performance avagy full, silent csendes itt kb 7V-ot adhat a ventinek és még az optimal ahol vezérli. A 3 lehetőséget egy 8cm-en próbáltam a silent és a performance működött de optimalnál nem vettem észre különbséget. Valamivel lassabb volt de nem szabályozta...

    Van még ugye Arctic Cooling-ak PWM jel osztása de nem sok jót olvastam róla így azon nem is gondolkozom.

    Az AC F12 Pro TC-vel maximálisan meg vagy elégedve. PC idle 800at forog hangtalan ha elkezdek játszani melegszik a gép emeli a fordulatot szépen..

    Szerintetek melyik lenne a legjobb? AC F12 Zalman Fan Mate-al igényfüggően változtatható, vagy fix 7V-ra leszabályozva alaplapon keresztül? 7V jó is lenne, de ha kell a plusz kakaó azért kilépeni BIOS-ba nem épp felhasználó barát.

    Előre is köszönöm :)

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Új hozzászólás Aktív témák