Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fenergie84

    addikt

    válasz sznyunyi #17561 üzenetére

    A házhoz tartozó ventit vagy az alaplapra dugod, vagy a táp egyik molexére. Ez a venit max fordulaton fog pörögni neked, akármelyik megoldást választod.
    Ahogy nézem a lapodat van rajta 3db 4tűs PWM vezérelt venti csati :K
    Na a 3db F12-őt ezekre kösd, így azok a BIOS által lesznek vezérelve, valamint abba belépve választhatsz a vezérlési profilok között...halk, hagyományos, turbo...

    mod: egyébként az a pár alaplapi fan csatlakozó elég soknak mondható (3db PWM 4 tűs, 3db 3 tűs sima)

    [ Szerkesztve ]

  • easy...rider

    őstag

    válasz sznyunyi #17561 üzenetére

    Szerintem a gyáritól szabadulj meg, nem fog az kelleni. Ha van kedved barkácsolni akkor bekötheted 5 voltra, de inkább hanyagold.
    Ahogy kolléga is írta, az AC ventiket meg dugd alaplapra, de ha jól tudom akkor a venti olyan hogy a csatlakozója "elosztós". Az egyik ventit bele tudod dugni a másik tápcsatlakozójába. Így ugyan azt a vezérlést fogják megkapni, és ugyanannyin fognak pörögni.
    Ha ilyen, akkor szerintem a hátsót és a felsőt dugd egybe, és ezt az alaplapod házszellőztetős (case fan szerintem a felirata) csatlakozójára tedd.
    A harmadikat meg a legközelebbire csatlakoztasd :)

    Mod:
    Most látom hogy F12 ventid van, ezek csak fújni tudnak, ezért nem jó ez az elrendezés.
    Felülre meg hátulra tedd őket. Vagy az egyiket teheted előre, ha befér a házad előlapja mögé, de jobb lesz neki felül. Így viszont a gyárit teheted előre vagy alulra, és azt csatlakoztasd a memória modulok alatt lévő csatira. A biosban meg állítsd be hogy csendes legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • eszakas

    senior tag

    válasz sznyunyi #17561 üzenetére

    Szia.
    Én ezekkel próbálom megoldani :[link].

    A hátsó gyárit hagyd benne 1Articot tegyél felé ehhez kell "Y" PWM elosztó erre fűzd mind kettőt és dugd az alaplap hátsó részén lévő 4pines csatlakozóra. Egy másik ventit tegyél a ház elejébe, lehetőleg a beszerelt vinyóra fújja a levegőt ezt "Y" elosztóval kösd össze a másikkal amit a ház oldalára tettél /javasolnám, hogy a szilikon tüskéket használd/ és ezt dugd a CPU melletti 4pines csatlakozóra.
    A következő rá a magyarázat: - a ház elején /a kép szerint:[link]/nincs elég hely ahhoz, hogy nagy mennyiségű levegő áramoljon be, erre rá kell segíteni. Mivel alsó tápos a ház nem ajánlom alulról, mert a ház és a padló közti hézag csak arra elég, hogy a táp hűtésére elegendő levegő áramoljon be. Én az oldalsó ventivel 10°C-t nyertem a csipszett hőfokán.

    De ha tuningra gondolsz add el ezt a házat és vegyél egy jobban szellőzőt.

    [ Szerkesztve ]

    Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

Új hozzászólás Aktív témák