Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Hello,

    Olvasgatom egy ideje a hozzászólásokat, pár hónapja vettem médialejátszót és azóta erősen döfköd az ördög, hogy a crt tv-t le kéne cserélni.

    Akadt egy pár problémám:

    - plazma vs lcd: itt elég nagy vitát látok, egyesek szerint a beégés nem gond manapság, mások szerint azért kell vigyázni. Nem akarom, hogy véletlenül úgyfelejtett tv-t reggelre elrontsam, ezért inkább az lcd fele hajlottam.
    - lcd vs led: itt ha jól értem egyesek szerint az ilyen edge led-es tv elég problémás dolog, ebben a kategóriában talán inkább a "hagyományos" lcd fele hajlik az ember. Ezt jól értem?
    - a "valódi" led-es lcd (backlit, vagy hogy hívtátok?) lenne jobb, viszont nem egyértelmű nekem melyik ilyen és melyik nem. A választékért az árgépet nézegetem, ahol azt írják "LED háttérvilágítás" ez ezt jelenti, vagy nem feltétlenül és mindenféle led-re rámondják?
    - modellek: A samsung-ra találtam neten egy jó guide-ot, de csomó más márkára nem. Pl lg-t nézegettem, van csomó modelljük mindenfléle betűvel jelölve és nem jöttem rá ezek mit jelentenek

    Itt a legtöbb hozzászólásban Samsung vs. LG megy. Ennyire egyszerű a képlet, vagy ezek egyszerűen népszerűbbek de azért más márkákat is érdemes nézegetni?

    Végezetül, én a 40 vagy 46 colosokat nézegetem, az utóbbitól eléggé félek (hisz az óriási, biztos ilyen kell nekem?), viszont ahogy a szobát elnézem a minimum távolság amire be tudom lőni az 2.2 - 2.3m a fejemtől (nincs nagyon hova tologassam tovább a kanapét, van kávézóasztalka meg még egy hifi állvány is a tv előtt, sajna csak így sikerült berendezni). Az ár amúgy persze a legfontosabb szempont, én már 150-et is úgy adnék ki mintha a fogam húznák (az is sok tv-re de azért mégis jó lenne egy rendes tv :) ), az a baj az ember nézegeti a tv-ket és a 150-től a 200-ig egy szempillantás a távolság de azt nem tudom, a valódi különbségek indokolják-e, hogy akár 150 felett nézegessek - elméletileg lehet menni kicsit...

    Főleg filmezek, de sokszor sorozatokat nézek amit nem mindig kapok meg hd-ban, a 180mb/epizód filmek gondolom nem mutatnak túl jól hd-ban. Médiaplayerről (wd tv live), de néhanapján talán a pc-t is rákötném, igaz egyelőre csak d-sub és dvi van.
    Tv nézés olyan 20%-ban előfordul, nem tudom, hogy aggódnék-e ezért az aspektusért... iptv-m van, ami gondolom még a pal-tól is messze áll a mai spórlós világban.

    Szívesen fogadok választ, magyarázatot, tanácsot a problémáimra, ha valaki ráér.

    szerk: a 3D vicces lenne néha, de sok pluszt semmiképp nem fizetnék érte. Látatlanban a passzív sokkal szimpatikusabb, ha esetleg minimális szempontnak ezt is figyelembe vesszük.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz BBéci #13219 üzenetére

    Ahha, hát ez pofonegyszerű volt, eszembe juthatott volna.

    Jelenleg ha azért próbálok a nagy méretnél maradni akkor max a következők rúghatnak labdába ahogy elnézem az árgépet (és ezek 200k körüliek szóval ennyit a 150ről :) ):
    Samsung UE46D5000/5500
    LG 47LV4500
    vagy Panasonic TX-P46S20E amit félve írok be mert plazma és itt off topic.
    Néztem pl UE46D6500-at, 47LW4500 / 47LX4500-at is (nemtom az X mit jelent, más év?) de ezeknek már nagyon húzós áruk van.

    Ezekből melyiket érdemesebb, mik a problémák, ill melyiket próbáljam élőben megnézni és mire figyeljek?

    Vagy maradok a valamivel alacsonyabb árnál és akkor a kicsikből több a választék 150-170 környékén. Belegondoltam kicsit és a 40-42 az nem túl nagy, ha normálisan mozizni akarok akkor kell a 46 és kemény kanapétologatással ki lehet hozni valamit.
    Ha a 40-42 környékén maradok akkor lehet megnézem még a hd ready plazmákat vagy sima lcd-ket is, fene tudja.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz nightshadow #13252 üzenetére

    Hát, eredetileg azt mondtam valami 40-46 körül, aztán olvastam, nézegettem meg méricskéltem. Árat kevés infóval nehéz mondani. :)
    A tippet köszi, nézegetem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Ezeket a tv garanciákat (konkrétan lg, azzal szemezgetek) a gyártó vállalja ugye? Tehát hiba esetén már nem is a kereskedőt kell hívni? Úgy értettem így van csak gondoltam biztosra megyek és megkérdezem. Ez kicsit megkönnyítené a kereskedő választást (így majdhogynem mindegy), esetleg tud valaki olyat aki kihozza a cucot és megvárja (segít) felszerelni, letesztelni? Az elég ciki ha kihozzák és 1 óra se múlik el és az ember hívja a szervízt mert rossz.
    Amúgy, a 3 nap cseregaranciát a kereskedő intézi vagy azt is már a hivatalos márkaszervíz? Csak ha netán valami gond van vele elejétől kezdve.
    Köszi!

    Más - kicsit off... olyan állványt keresek ami nem túl magas inkább széles (1m használható szélesség), 2 polc min. a tetején kívül, hogy a hifimet is elhelyezhessem rajta. Polctávolság 20cm körül nem árt, hogy egyes cuccokat egymásra pakolhassak, férjen el. :)
    Sounds artsot megnéztem de borzalmas drága, 100e-m nincs ilyesmire és valszeg sosem lesz. Nem muszáj vérprofi tüskés cucc legyen de álljon meg a lábán cca 20-25 kg tv-vel és pár könnyebb cuccal (erősítő, cd, tuner, dac, stb ilyesmik).
    Van valakinek tippje modell, kereskedő, gyártó, van ismerősnek használt stb? Megköszönném.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Lehiñito #13389 üzenetére

    Szerintem iptv-n sajnos kivitelezhetetlen. Engem is idegesít kissé, egy extra ócska doboz aminek zörög a hdd-je... :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ladlac #13488 üzenetére

    Nem akarok istenkáromló lenni ebben a topicban de ha limitált a büzsé, akkor esetleg egy hd-ready plazmát is megnézhetnél. A fórumban sokat írnak az emberek ami okés de csak tájékozódni, aztán az ember úgyis olyat kell megvegyen amivel kibékül a lelke mert nézni kell sokáig nem pedig fórumozni róla.
    Jó médialejátszó pedig azt gondolom külön van pénzért. Én egy wd tv live-ot használok jelenleg, és habár kicsit 'öreg' már, egyelőre mindent elvitt, pl 1080p blu ray ripet is iso-ból, tudok hangot és feliratot változtatni, feature-ből ennyi, de nekem elég. Azért a 22 ezerért nem rossz vétel. Remélem kitart szoftverrel még vagy 2 évet mire lesznek sokkal okosabbak / jobbak is olcsón.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Stafni #13510 üzenetére

    Most kétségek közt őrlődöm, vagy a monitorom rossz vagy a szemem. Vagy mindkettő... 17 pont...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Aktív témák