Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • nvyktor

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémában kérnék segítséget.
    Adva van egy Samsung LE40B350 LCD TV, egy HP Microserver, és újonnan egy Sapphire HD6450 VGA. Illetve, a TV-hez kapott HDMI kábel.

    A gép eddig is a TV-re volt kötve D-SUB-on, gyönyörűen vitte a FullHD felbontást.
    Most beletettem a VGA-t, és összekötöttem HDMI-n, internetről leszedtem a legfrissebb drivert.

    Ennek ellenére a gépből kiadott 1920*1080-as felbontást a TV nem jól kezeli, nem teljes képernyőre adja ki, hanem a tv alábbi beállításaitól függően:
    - "16:9" képarány kiválasztása esetén a kép vízszintesen és függőlegesen is túllóg a TV méretén
    - "széles nagyítás" beállítás választása esetén még jobban túllóg
    - "nagyítás" beállításra talán még jobban...
    - "4:3" képarány beállítása esetén függőlegesen lóg túl, kétoldalt fekete csík
    - "igazítás képernyőhöz" beállítás esetén jó méretű a kép, csak rettentő rossz minőségű, mintha összenyomná, vagy konvertálná a képet. Gondolok itt elmosódott betűkre, stb.

    Gondolom, hogy valami beállítás nem jó, hiszen D-SUB bemeneten jó a FullHD.
    A VGA D-SUB kimenetét nem tudom bekötni, mert a gépben az a slot, ahová kerülne már foglalt (low profile kártya, a D-SUB csatlakozó egy második hátlapi panelre kerülne). Marad a HDMI, és a DVI.

    Ezek közül jobban szeretném, ha a HDMI menne rendesen, mert:
    - nem kell átalakítóval szenvedni, míg a DVI esetében VGA-ra, vagy HDMI-re kéne alakítani
    - a HDMI-n megy a hang is, és a TV-ből mehet tovább az erősítőmbe.

    Van valami ötletetek, hogy mit kéne beállítsak?
    Köszi előre is!

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz BBéci #27642 üzenetére

    Üdv!

    Köszi a válaszokat mindenkinek.

    Sikerült megtalálnom a csúszkát, bár ez nem Catalyst-et rakott fel, hanem VISION engine contorl centert, azt is magyarul, de nyilván azért nincs nagy különbség.

    Annyit még, hogy ez önmagában nem oldotta meg a dolgot, a TV-ben is be kellett állítani a bemenet típusát PC, vagy DVI/PC opcióra. Ebben az esetben csak a 4:3 és a 16:9 opciók elérhetőek a méretezésnél, de a 16:9-nek így szép képe van.

    Köszönöm még egyszer, és elnézést, hogy gyakran ismételt kérdést tettem fel! :D

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz #75912448 #27680 üzenetére

    Ha nem PC-re állítom, akkor az overscan ellenére is marad egy kis homályosság. Pl itt a fórumon, mintha fotosoppos "glow" effektet húznának a betűkre :)

    A TV-ben beállítva ez megszűnt. Ha játszom is, akkor azt is natív felbontáson szeretném, nem lesz variálva a felbontás. Már amennyire ez a kártya játékra való :) egyszerűbbeket persze, de azért nem egy erőmű :)

    Még annyit tennék hozzá, hogy a PC és a DVI/PC beállítás közül csak a PC viszi át a hangot is.
    Remélem a visszajelzésem hasznos lesz valakinek :)

    Köszi még 1x :)

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz #75912448 #27682 üzenetére

    Köszi az infókat.
    Mivel nem értek hozzá, ezért számomra jobb megoldás ezek szerint, ha hagyom, hogy magának tiltsa le az egyes funkciókat :)

    Védd a fákat! Egyél hódot...

Aktív témák