Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz harry #27689 üzenetére

    Bizony, bizony! Fórumtársunk ismét a bagoly mondja verébnek esetét példázza.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • khorvat

    senior tag

    válasz harry #27689 üzenetére

    "Napjainkban elterjedt a médiák többes szám. Szigorúan véve alaktani szempontból szabálytalan, mert a latin–angol többes számú alakhoz teszi hozzá a magyar többesjelet. Ennek az az oka, hogy nyelvünkben nem ismerhető fel a média többes száma. Emiatt már a nyelvészek egy része is elfogadja a médiák szót, és nem tekinti súlyos hibának. Gyakorisága, elterjedtsége miatt elképzelhető, hogy előbb-utóbb teljes egészében elfogadottá válik."
    Ez mondhatjuk, hogy alaktanilag helytelen, de ha a média magukat médiáknak hívják akkor nevezhetem én is ezeket a csatornákat így, szal én azok közé tartozónak vallom magam, akik elfogadják így, hogy médiák!
    Ellenben a BÚÉK csak így fogadható el számomra! Reméljük így is terjed el!

    Szal hiba és hiba között is van különbség, 3 pontos hibát ne hasonlítsunk 1 pontos hibához, mindig is utáltam a nyelvtant, de a BÚÉK helyesírásában elismerhetitek, hogy igazam van, nem tudtok belekötni!!! Ez a lényeg! Jah és soha nem állítottam, hogy tökéletes a helyesírásom soha nem is lesz, de ordító hibákat azért nem gyakran vétek.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák