Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz nightshadow #11465 üzenetére

    Pont attól :-) Volt tavaly egy hasonló vita: Samu C650 vagy C6000? Ebben az esetben a C6000 semmilyen előnyt nem volt képes felmutatni a C650-nel szemben. Sőt, a C6000-es olyan clouding problémákkal küzdött, hogy semmilyen szinten nem érte meg a + 20k-t a C650-nel szemben. Ha lett volna egy verseny, hogy melyik TV-t vitték vissza 1 napon belül a legtöbbször, akkor a felhők miatt tuti a 6000-esek nyertek volna tavaly.

    Ellenben itt van az LK530. Gyönyörű színei vannak az LG IPS panel következtében, de ez egyben a hátránya is. Nagyon gyenge fekete szint és ezért hasonlóan gyenge kontraszt bár a betekintési szög általában átlagon felüli. Ár/értékben vitathatatlanul kiváló TV.

    A LED-es vetélytársa, az LV4500 is hasonló panellel felszerelt, de a Samu példájával szemben a LED jelen esetben hozzátesz a TV-hez. Mindenben jobb egy picit: kissé jobb színek, árnyalatnyival jobb fekete és kontraszt, kisebb fogyasztás, szebb dizájn stb. A LED háttérnek köszönhetően a kontraszt jobbnak tűník, ha műszerrel mást is mérnék, picit a háttérfény játékkal csökkenthető a panel sajátosságából eredő kontraszt gond.

    Nagyjából szubjektív a véleményem, amikor nézegettem a két TV-t, kb ezeket tapasztaltam. Igazad van, a más kategória jelző túlzó, de tartom, hogy a 20k különbség ebben az esetben megéri, eszembe nem jutna a CCFL-est venni. Nagyobb árkülönbségnél már más lehet a helyzet.

    Az a véleményem, ha nem akarunk kompromisszumokat kötni, akkor manapság 3 TV jöhet szóba 200k körül LCD kategóriában. Ha kiadjuk a 150-et, akkor érdemes picit gyűjteni még.

    LG 42LW5500
    Samsung UE40D6500
    Sony KDL-40EX720

    Ebben a 3 típusban biztos nem csalódunk, a passzív 3D miatt nekem az LW5500 a kedvenc, de a Samu is meglepett, hogy mennyire jó. A Sony KDL-40EX720 meg hosszas személyes tapasztalat.

Aktív témák