Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trak

    addikt

    válasz KisApám #1 üzenetére

    Nagyon sokszor felmerült már ez a kérdés az LCD TV topikban:
    [link]
    Érdemes ott körülnézni.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz KisApám #10 üzenetére

    Az utolsó kérdésre röviden válaszolva: nem igaz.
    Nekem van egy 32''-os LCD TV-m, majd később leírom a tapasztalatokat.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    Úristen mi van itt... mi vagyok én messiás?:D

    Most értem haza, nem vagyok teljesen írásképes, szóval holnap munka után írok majd legközelebb.

    De ne várjatok, addig olvassátok el az LCD TV topikot
    [link]
    Ebban le van írva sok-sok ember tapasztalata a témában, sokkal jobban jártok, mint az én 1 tapasztalatommal.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz Rick4 #30 üzenetére

    Szvsz ne reklámozd ennyire, hogy mennyiért vetted, max csak akkor, ha más is tud ennyiért szerezni, mert így mindenki csak írigykedik...
    Azért az túlzás, hogy manapség, már nincs utánhúzás... ez eléggé szubjektív, van aki látja, és zavarja, van akinek meg a 12ms is tökéletesen elég.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    Na, akkor néhány sor:

    Egy LG 32LB1R TV-m van.
    [link]
    Ezen a képen látszik talán a legjobban:
    [link]
    (Nem, ez nem az én szobám:) )

    Akartunk már régóta egy TV-t a régi 30 egynéhány centis helyett, de akkor már mindenre alkalmasat szerettünk volna, így lett ez a modell. A kategóriájában díjnyertes modell, szakértőbb ismerősök is ajánlották, utánajártam rendesen, minden benne van, jónak tűnt.
    Nagyon megérte, szórakoztató központ lett belőle, már mindent ezen nézünk: TV, DVD, a gépről bármilyen videó.
    (Mióta megvan, vadászom a manapság szerencsére egyre divatosabb HD felbontású filmelőzetesekre, egyszerűen fantasztikusak tudnak lenni)
    A gépre rákötni egy mozdulat (ha lesz időm, akkor elvezetem a kábelt, és akkor nem kell majd azzal sem variálni), és kb. 3 kattintás a winben.

    Kicsit zavart vásárlás előtt, hogy nincs rajta DVI, de gondoltam maximum marad a D-SUB, vagy szerzek egy DVI - HDMI kábelt.
    A TV vétel előtt már beszereztem egy 5 m hosszú D-SUB - D-SUB kábelt, hogy gyorsan ki tudjam próbálni a PC-re kötést is.
    Rákötöttem, mivel még gyakorlatlan voltam, kicsit szenvedtem az nvidia driveres beállításokkal, de megoldottam. Érzékelte, felajánlotta az 1360*768-as felbontást, katt, bejött a kép: száj leeesik, hatalmas, gyönyörű. Az analóg jelátvitel miatt (D-SUB) kicsit kalibrálta a képet, de megoldotta:) Jó volt tetszett, de azért ha már ilyen TV-m van, akkor digitális jel kellene. Méricskéltem, a következő 1-2 napban felkutattunk barátnőmmel egy 10m-es márkás HDMI - DVI kábelt. Meggyőztem magamat, hogy ez nekem kell, leszurkoltam érte valami 12k körüli összeget (már nem emlékszem pontosan).
    Összeköt ezzel is: száj mégjobban leesik, még szebb kép (ezen vita lesz, de ki merem jelenteni, hogy szebb képe van, mint d-subon), semmi kalibrálás, tökéletes, megérte.

    1360*768-ban tökéletes kép, mindenre jó.
    1.5 - 2 m-ről még jól olvasható, látás milyenségétől függően ilyen távolságból érdemes netezni, ha valaki mazochista, akkor dolgozni is.
    DE hosszú távon erre a területre már nagy lehet. Nekem már túl ''sok'' volt hosszabb használat után. nem tudom megmagyarázni, nehéz belátni ilyen területet hosszú időn keresztül, legalábbis ha olvasgatni kell. A 26'' már jó lehet, de szerintem 30 felett már nagy ehhez.

    Játékra kb. 2m, filmre olyan 3-4 m az ideális. Ezek fantasztikusan jól is néznek ki rajta. Sajnos félhátul van a számítógép sarok mögött, így játékra nem nagyon tudom használni, de azért párszor már próbálgattam egy kis HL2-t, CS:S-t, ezek támogatják a wide-os felbontást (a sok 100 másik játék mellett), nagyon nagyon jó érzés egy ilyen monstrumon játszani :)
    Valaki kérdezte, hogy nem pixelesedik-e, vagy valami ilyen hülyeséget... miért pixelesedne? Olyan, mint egy nagy wide-os monitor, szebb képe van HL2-ben, mint a direkt játékra készült 19''-os monitoromnak

    Van pár HD minőségű videóm (a fent említett előzeteseken kívül), iszonyatosan durván néznek ki. Akad 1-2 divx-es videóm is, érdekes módon a rosszabb minőségűek szebben mutatnak a TV-n, mint a monitoron... ez rejtély marad :F
    DVD filmet már nem tudnék élvezni 4:3-as CRT TV-n szerintem.

    Ami volt még a topikban:

    PiP - Vigyázni kell, ha valaki pipet akar, mert a legtöbb TV-ben ''csak'' 1 tuneres pip van, ami meg nem alkalmas arra, hogy 2 TV csatornát nézzünk együtt, maximum egy külső jelet tudunk behozni ablakban.


    Szóval igazából én TV-ként, házimozi kijelzőként, gépen lévő videók lejátszására használom leginkább, erre tökéletes. Arra hogy valaki napi monitorként használja - a fent említett okok miatt - szerintem kicsit nagy. Venni kell egy 32-37''-os vagy nagyobb LCD TV-t, plazmát filmre, és egy 22-26''-os monitort a napi munkára... szép is lenne, ha mindenki megtehetné.


    [Szerkesztve]

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz KisApám #73 üzenetére

    Megkaptad:)
    Elnézést, ha van rossz mondatszerkesztés, helyesírási hiba, fáradt vagyok, mint a dög :U

    [Szerkesztve]

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz KisApám #77 üzenetére

    Olvassátok végig az LCD TV topikot, mert voltak olyan modellek, amik nem tudnak 1360*768-as felbontást a gépre kötve. Ha direkt géphez kell, akkor érdemes olyat választani, ami tudja ezt.
    Sok modellnél (főleg a Samsungoknál) írták többen, hogy HDMI-n keresztül nem lehet rákötni a gépre. Én olyat ajánlanék, amin vagy van DVI, és azon keresztül lehet a gépre kötni, vagy van rajta HDMI, és egy HDMI - DVI kábellel lehet összekötni a géppel, mert így jobb, kényelmesebb.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz Rick4 #78 üzenetére

    Félreértettél. Ha még most is kapható, akkor ajánlgasd persze.
    De én úgy látom, hogy ez egy alkalmi vétel volt, és most csak fájdítod mások szívét, mert ennyiért most senki nem tud ilyet venni.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz KisApám #241 üzenetére

    Az én LG-mből kiindulva (ezeken általában D-SUB van PC bemenetként) vegyél olyan új LG-t, amin 2 db HDMI van, így az egyiket tudod a géphez használni, a másikat pedig majd az újabb eszközökhöz, és nem kell kihúzogatni.
    Mert ahogy írtam a topik elején tökéletesen működik HDMI-n, és szebb, jobb a kép.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Új hozzászólás Aktív témák