Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Godmax

    tag

    válasz Cyberpunk #561 üzenetére

    Ha TV-n akarsz játszani, akkor előbb mindenképp nézd meg, hogy a játék támogatja-e a vásárolni kívánt TV natív felbontását, mert tapasztalatból tudom, hogy CSAK ott használható!! Persze megy pl. az én samum is 1024x768-ban 1368x768 helyett, csak a gond a TV-kel (ezzel legalábbis), hogy nem ilyesmire vannak tervezve. Nem arra, hogy egy statikus képet adjanak sokáig, mint mondjuk a játékok info paneljai, a sebességmérő, a pályatérkép pl. a Te esetedben és a folyadékkristály cellák ott elnehezülnek, a rajzolt kép meg ott marad viszonylag sokáig. Olyan, mintha beégne, persze ha elkezdesz valami mást csinálni helyrepofozza magát előbb utóbb, de zavaró. Pl. ha sokáig 1024x768ban játszom, akkor a kép két oldalán fekete sáv látható ami mondjuk 1-2 óra után már ottmarad (sötétebb, lilás színű lesz utána ott ha már teljes képernyőn használom).
    Nem tudom érthető voltam-e?
    Amúgy ha erre odafigyel az ember, 1-2 percre állítja a képernyővédőt és olyan savert választ, ami mindenféle színnel bemássza az egész képernyőt (pl.:plazma) és visszaveszi a fényerőt (a tv-k amúgy is fényesebbek mint a moncsik, fárasztja is a szemem ha nem veszem vissza) nincs vele baj. Én netezek, játszom és fórumozok :) is rajta.
    Ami még fontos, hogy a pixelméret miatt legalább olyan messziről kell nézni, mint amekkora az átmérője - MINIMUM !

    Én speciel egyszerre kellett volna vegyek 2 éve TV-t és moncsit, így csak 1-et kellett : spóroltam kb 30k-t akkor, megérte.
    Most nem tudom hogy döntenék, de valószínű ugyan így, mert ez így elég helytakarékos is.
    Persze így most kicsit japánosan a földön ülve netezek a tv állvány előtt :) és élvezem!

    [ Szerkesztve ]

  • Godmax

    tag

    válasz Cyberpunk #564 üzenetére

    A statikus dolgot amúgy én is csak később, olyan 1-1,5 éves korában vettem észre. Lehet hülyeség, de a korral jönne ez elő, nem tudom. Mindenesetre van ilyen LCD-nél is. Bár igaz ami igaz amíg tudtommal egy beégés plazmánál általában végleges, az LCD-n (ahogy írtam) egy kis "tornával" orvosolható. Amúgy a legjobb ennek a javítására a színes hangyaharc :) . Linuxon nem tudtam belőni, de winre van egy java-s cucc, jscreen asszem. Ha ilyen előfordulna, azt letöltöd és hagyod futni 15-20 percig, komolyabb lustulás esetén 1-2 órát és megjavul. (állítólag még néhány pixelhiba is renbejöhet ettől)
    Úgy hallottam pár szervizben ezért 5k-kat kérnek :( .
    Plusz (sajna már nem vagyok annyira a témában, majd valaki megmondja) ha jól tudom a mai TV-kben már van erre védelem, valami 1 pixeles ide-oda játék?
    A képminőség pedig elhiszem, hogy meggyőző :D ! Most a tv-k fejlődnek úgy, ahogy pár éve a PC-k, vagyis vadul! Én is párszor kínzom magam, hogy most mit vehetnék a 3 éve kifizetett Samum árán :O . Ez már csak ilyen.
    De betegek vagyunk mi is a társadalommal együtt, ugye tudod! Szaros műanyagdarabokra költünk vagyonokat ahelyett, hogy a nőnkre költenénk :D !

Új hozzászólás Aktív témák