Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Yany #325 üzenetére

    Annyira nem olyan, mint a ma kapható TV-k (legalábbis többsége), hogy adatlap nélkül szabad szemmel is megmondom neked bármelyikről, hogy nem olyannal szerelt készülékről van szó. A TN-Film panel sötét tónusai szeretnek "kifordulni", invertálja a luminanciáját, vagyis a nagyon sötét színek már elkezdenek világítani, míg a kevésbé sötétek még tartják magukat és csak sötétednek, ha (nem is annyira) éles szögben nézel a képernyőre.

    A TN+Film technológia bizony nem is kicsit fejlődött az elmúlt években. Még mindig ez a fekete bárány a három fő technológiai megoldás közül, de azért sok téren jelentősen fejlődött, például a betekintési szögek terén. Oldalról a mostani, jobb minőségű TN panelek nagyon is jó betekintési szögekkel bírnak, simán hozzák egy jobb PVA/MVA panel tudását, ahol elvéreznek, az a függőleges betekintési szög. No meg a szín visszaadás képessége... :S

    Ellenben a legrosszabb TV-k is maximum fakulást, sötétedést produkálnak. PVA, MVA és IPS paneleket alkalmaznak a legmagasabb arányban, és habár lehet realitása a TN-Filmes daraboknak is, még csak nem is hallottam olyan TV-ről.

    Érdemes alaposabban utánanézni, nézzük csak a legnagyobb LCD panelgyártók típusait:

    CMO 26" TN panel (LCD TV panelek között, jelenleg ez az egyetlen 26" panel, amit a CMO gyárt)
    AUO 23" LCD TV panel (a mostani 26" modelljük Premium-MVA, az ezt megelőző széria, ami az S81-essekben feltűnt, TN paneles volt)

    Lehetne még sorolni tovább, de fórumos tapasztalatokat most nem akarok belinkelni, mindenestre érdemes belegondolni, hogy az S-LCD (a Sony és a Samsung közös LCD panel gyára) is TN, PVA és S-PVA paneleket gyárt például (és milyen jó, hogy az S-LCD-nek nincs normális weboldala, a Sony egyáltalán nem ad infot a saját TV-inek paneljeiről, a Samsung oldalán pedig csak a tisztán saját gyártású panelekről olvasni).

    Ha feltünnek az első 26" A330, A430-as Samuk én mindenestre kiváncsiságból tuti először a szervíz menüjüket túrom át, milyen panelel szerelték őket. Ha CMO, akkor ugye tuti TN panel. Ha AUO (és a penel típusszáma XW02-es lesz), akkor az P-MVA. Abban nem is bízok, hogy Samu paneles modellel futok majd össze, legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján (én eddig személyesen csak 40"-os, vagy nagyobb F71-es, M87-es és F86-os TV-knél láttam Samu panelt. :S).

    Természetesen ha vannak gyakorlati tapasztalatok, szervíz menüből kiszedett paneltípus-számok, akkor meg lehet győzni, hogy én vagyok megvezetve, és ez esetben előre is elnézést kérek mindenkitől. De addig azért tartanám magam az eredeti állításomhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák