Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vortex07

    tag

    Sziasztok!

    A minap vasaroltam egy LG 32LG3000-et, amit monitorkent szeretnek hasznalni.
    Az elozo TV-m egy LG 32LE2R volt, -ami a regebbi model leven- a tipushibakat leszamitva egesz jol bevallt. Sajnos a 32LG3000-el eddig nincsenek jo tapasztalataim.
    Az a problemam, hogy a kepet sehogy sem sikerult eddig beallitani elesre... ami meg pane fura, hogy a kep elessege fuggoleges csikokban (savokban) valtakozik, peldaul egy 5-6 cm-es savban eleg eles a kep, utana meg kisse homalyos. Mondanom sem kell, monitorkent hasznalva az iras igy nagyon farassza a szemet. Amivel eddig probalkoztam:
    - kabelnek az eddig bevallt kabelt hasznaltam, ami egy nagyon jo minosegu, ujjnyi vastagsagu VGA kabel, meg az egyik regi Trinitron kepcsoves monitoromtol maradt meg. Probaltam egy vadiuj kabelt is (igaz vekonyabb) de semmi valtozas nem volt
    - a felbontast 1360*768-ra allitottam (60hz) ugy a TV-n mint a videokartyan (Radeon 4850HD). Csinaltam egy inf filet is a monitornak (TV-nek) azokkal a horizontalis illetve vertikalis frekvenciakkal amit a TV kezikonyve irt, de ez sem hasznalt. Ha a felbontast 1024*768-ra teszem (4:3 termeszetesen), akkor meg mindig homalyos a kep, es alul valamiert kilog, ami mondjuk helyrehozhato.
    - amire en gyanakszom es a regi TV-mnel talan ez oldott meg egyszer egy ehhez hasonlo problemat, az az egyik beallitasi lehetoseg hianya a TV-keszuleken, ha jol remlik "pixel clock" volt. (kb egy honapja mikor meg a regi TV-m volt es videokartyat csereltem 8800GTS-rol ATi 4850HD-ra, akkor a kep elhomalyosult akarcsak most, viszont a fenti opcinak a babralasaval sikerult helyreallitani)
    - nem tudom mitevol legyek. Hibas lenne a keszulek, vagy egyszeruen ez ilyen? Esetleg a pixel clock opciot el lehetne-e erni a szervizmenubol? (ha valaki ismerne ennek a modellnek a szerviz kodjat akkor az jo lenne).

    Varom a velemenyeket, es linkelek nehany kepet:

    Plane a masodik kepen latszik, de mindketton megfigyelheto, hogy a kep kozepen van egy homalyos "folt",plott ahol irja "farassza a szemet". Lennebb meg ahol a "8880 GTS-rol 4850HD-ra" szoveg van olyan mintha az a resz koveritettel lenne. Sajnos ezek eloben meg nyilvanvalobbak.
    [link]
    [link]

    Az utolso kepen meg tisztan latszik, hogy a "uTorrent" szoveg az szep tiszta, mig a "Netlimiter" szovegnel olyan mintha nem csak egy sor pixel lenne kigyulva, hanem 2-3.(Ha a keped lemented a gepedre es a kepnezodben kizoomolsz rajta kb 30% vagy 50%-ra akkor te is latni fogod hogy kb hogyan latszik nalam eloben es mennyire zavaro tud lenni ez a savonkenti homalyossag.
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák