Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V0yager

    csendes tag

    válasz Raziel.P #1189 üzenetére

    Ezt milyen kábellel vagy adapterrel sikerült elérned? Végigolvastam ezt a fórumot, de nem találtam rá megoldást. Volt egy ilyen [link] adapter, de már sehol nem lehet megrendelni.

  • V0yager

    csendes tag

    Lark Ultimate 7i
    Tegnap feltelepítettem az Asphalt 8-at és a következő kép fogadott

    ezek szerint nem csak a felhasználót hanem a hardvert is nyilvántartják és ellenőrzik? Van 16 autóm, de én egyet sem vettem. Valaki előttem kipróbálta és visszavitte majd újból eladták? Ez a játék ezen a gépen szerintem élvezhetetlen, még low effects beállítások mellett is laggol és sokszor 1-3 másodpercre meg is áll a játék. Aki játszik ezzel a játékkal valamelyik Lark win-es tabon leírhatná a tapasztalatait.
    Vannak előnyei is azért a gépnek:
    - mini hdmi csatlakozó, egy 22"-os Technika tv-vel használom, böngészésre, filmek nézésére tökéletes
    - 64 GB-os micro sd kártyát is kezel
    - töltés közben használható perifériák, billentyűzet, egér, pendrive, gamepad ezekkel próbáltam
    ehhez kell egy usb apa apa kábel aminek az egyik végét a tápadapter a másik végét egy usb hub szabad
    aljzatába csatlakoztatjuk, az usb hub csatlakozóját pedig összekötjük egy usb toldó segítségével az eredeti
    töltő kábelével a táblagépnek. Még játék közben sem merül jobban mint amennyit visszatölt.
    Hátrányai:
    - játék közben és egyéb processzorigényes feladatok mellett nagyon melegszik, ha nem lenne rajta
    műanyag burkolat szerintem a processzoron akár sütögetni is lehetne, ez miatt vagy az 1 GB memória
    miatt vagy mindkettő miatt játékra nem a legjobb
    - a touch panel az érintéseket jól érzékeli, de tollat használva nem érzékeli azokat amik az LG 8.3-as
    táblagépemmel jól működnek, lehet hogy csak nagyobb gumifejjel ellátott tollat kell használni ezt még
    nem próbáltam
    - ips panelnek szépek a színei, de nincs olyan élénk mint az előbb említett Technika tv-n vagy az LG ips
    paneles monitoromon, a betekintési szögek viszont rendben vannak.
    - a panel szélein körbe láthatóak a ledek bevilágításai
    - a két rövidebb oldalán a ház szélén szétszedésre utaló nyomok láthatók, mintha a feszegetéstől egy kicsit
    meghajlott volna az előlap széle
    - 1 év garancia, máshol 2 évet is adnak igaz, hogy ott jóval drágább is
    A mostani 18000 forintos árával szemben szerintem jobbat nem lehet most találni itthon ezekkel a paraméterekkel, kár hogy az az egy játék amivel néha játszani szoktam majdnem élvezhetetlen rajta.

    Közben kipróbáltam 1024x768-as felbontással képernyő kiterjesztése funkcióval low effects beállításokkal valamivel jobb lett, de sokszor itt is másodpercekre megáll a kép. 300-400 MB memóriát használ és kb. 30 százalékon pörög a processzor. Az előző 1776x1000-es felbontás sok ennek a z3735g soc-nak.

  • V0yager

    csendes tag

    válasz indigen205 #1523 üzenetére

    A macrium reflect-es mentést milyen módszerrel csináltad? Lehet csatlakoztatni a táblagépet másik számítógéphez, hogy külső adattárolóként lássa mint egy merevlemezt vagy ssd-t? Vagy a másik módszer az usb boot. Mit kell még beállítani a biosban, hogy usb-ről bootoljon usb boot enable, de nincs boot sorrend beállító menü? Boot from file menüben 4 pendrive közül 1-et lát, de ott sem találom, hogy mit kellene kiválasztani.

  • V0yager

    csendes tag

    válasz angelhun84 #1413 üzenetére

    Nekem egy ilyen van [link], de csak akkor működik az egér, pendrive stb ha a töltő be van kapcsolva, ebben az összeállításban a táblagépről nem kapnak áramot. Nem kell hozzá otg kábel sem.

  • V0yager

    csendes tag

    válasz togateam #1631 üzenetére

    Ha a felső a felső vezetékre gondolsz akkor az egy hdmi kábel aminek a végén van egy hdmi mini hdmi átalakító. Alatta van a táblagép saját töltő vezetéke.
    1. táblagép saját töltő vezetéke (fekete)
    2. usb toldó (fekete)
    3. usb hub (fehér)
    4. usb apa usb apa vezeték (szürke)
    5. a táblagép saját töltője (fekete)
    Nincs otg kábel sehol. Otg kábel akkor kell, ha nincs bedugva a töltés, mert nem kapnak áramot az usb hubba dugott eszközök, de az egy más összeállítás.

    (#1633) nyuszi123456
    Nem értem a kérdésedet. A fenti összeállításban működik a töltés és az egér, billentyű, pendrive, kontroller stb. egyszerre miért kellene barkácsolni? A töltő mindig be van kapcsolva.
    1. internetezés, filmnézés közben 90-100% között mozog az akkumulátor töltöttsége ha csak a monitor képernyője működik
    2. játék alatt szinten tartja az akkumulátor töltöttségét ha csak a monitor van bekapcsolva
    3. játék alatt merül az akkumulátor, ha a monitor mellett a táblagép képernyője is be van kapcsolva, ezt ki kellene próbálni egy másik jobb töltővel is, de nincs itthon jobb. Bár ez nem probléma, mert ha dokkolva van a táblagép képernyőjét ki szoktam kapcsolni.

    Lark Ultimate 7i win

    [ Szerkesztve ]

  • V0yager

    csendes tag

    válasz togateam #1668 üzenetére

    Nem tudom nem vagyok látnok, hogy belelássak a belsejébe a linket meg nem raktad oda ahonnan a képet vetted. Ha ez egy otg adapter akkor nálam nem működött az ha az 1-est kicseréltem egy otg kábelre (nincs töltés egyszerre), ha ez egy sima micro usb usb anya átalakító akkor szerintem ugyanaz mint nálam az 1-es és 2-es együtt csak nem férne el a már meglévő mini hdmi hdmi átalakítóm mellett. Pl. itt [link] az 1 hsz-ben a különbség a kettő között.

  • V0yager

    csendes tag

    válasz kelo123 #3707 üzenetére

    Letöltött a Lark oldaláról [link] a drivert hozzá [link] kicsomagolod a zip-et, futtatod a benne talált exe-t ami bemásolja a hiányzó fájlt a C:\Windows\System32\Drivers mappába.

    [ Szerkesztve ]

  • V0yager

    csendes tag

    válasz pusihusi #3566 üzenetére

    Próbáltad a táblagépet rákötni a Technika tv-re? Melyik típus a tiéd? Monitorként használva a tv-t nem igazán tökéletes.
    Hibajelenség:
    1.
    Lark 7i win és Technika 22W_LCD_TV párosítás 1776x1000 felbontásnál marad 2-3 mm fekete keret a képernyőn körbe ez még nem is lenne baj, de 1920x1080 felbontásnál felnagyítja az asztalt annyira, hogy körbe kb. 10 millimétert levág belőle.

    2.
    Lark 7i win LG IPS231 párosítás 1920x1080 felbontás ez rendben van.

    3.
    Lark 10i win LG IPS231 párosítás 1920x1080 felbontás ez is rendben van.

    4.
    Asztali számítógép Technika 22W_LCD_TV párosítás vga (d-sub) kábellel összekötve 1920x1080 felbontás ez is rendben van.

    5.
    Asztali számítógép Technika 22W_LCD_TV párosítás hdmi kábellel összekötve ugyanaz mint az 1. pont.

    6.
    Lark 10i win Technika 22W_LCD_TV párosítás ez a legcifrább a monitor közepén látható egy kb.1080x1080 pixeles kép ami még torz is, vertikális irányban nyújtott.

    Mindkét táblagépen Windows 10 van, Intel HD Graphics illesztőprogram dátuma 2015.08.17, verzió 10.18.10.4276.

    Teszteléshez az Asphalt 8-at használtam, ami a 7i-n rendesen fut a 10i-n el sem indul, ezenkívül a 10i-n az Intel HD grafikus vezérlőpultját sem lehet megnyitni csak gondolkozik 1-2 percig indulásnál és leáll. Az illesztőprogramot visszaállítottam egy régebbi verzióra ezzel sem lett jó, majd eltávolítottam teljesen, újraindítás és vissza a legújabb driver semmit nem változott.

    Ha ki tudod próbálni, hogy a Technika tv-nél ez hiba, sajátosság vagy az általam még meg nem talált beállítás kérdése vagy lenne valami ötleted vagy bárki másnak annak örülnék és hálás lennék.

    Lark 7i win
    Lark 10i win
    Technika 22W_LCD_TV full hd
    LG IPS231 monitor

  • V0yager

    csendes tag

    válasz SZAx2 #3718 üzenetére

    Köszönöm, az egyik probléma megoldva kép zoom auto-ról átállítva teljes-re.

  • V0yager

    csendes tag

    válasz motoflug #4032 üzenetére

    Nagyító, beállítások, színek invertálása, olvasáshoz ezt szoktam használni, ha a háttér világos.

  • V0yager

    csendes tag

    Lark Ultimate 10i win
    Ennek a táblagépnek a szervízelése annyiból áll csak, hogy két hét alatt megállapították, hogy nem javítható és vagy adnak helyette egy újat a boltban amit kétlek mert már sehol nem forgalmazzák, vagy visszaadják a pénzt amit nem szeretnék mert végkiárusításkor vettem féláron a Tescoban és ennyiért nincs hasonló új gép? Nem is értem mi nem javítható rajta, az összes alkatrészt ki lehetne cserélni, alaplapot, akkumulátort, kijelzőt stb. Bontatlan csomagolásban vettem nem volt ráírva, hogy újracsomagolt termék lenne és nem is látszott rajta, hogy használták volna már, 2 év garanciával adták. Megelégedéssel használtam eddig főleg könyveket olvastam rajta amitől még csak a processzor sem izzadt meg. Mik a tapasztalataitok a javíttatással kapcsolatban, ennyiből áll a szervízelés és kész? Na mindegy legalább a pénzt visszaadják.

  • V0yager

    csendes tag

    válasz Casoli #4750 üzenetére

    Látom te sem egy tudatos vásárló lehetsz "még szép, hogy nincsen már hozzá alkatrész utánpótlás", hát igen ez elég szép. Akkor szerinted a visszajáró pénzből még le kellene vonni valamennyit arra az időre amennyit használtam? A törvényt meg csak úgy viccből írják ebben a fogyasztói társadalomnak nevezett csodában, alkatrészt nem csak a garanciaidőn belül hanem bizonyos ideig még utána is kötelesek lennének biztosítani hozzá. Oké én kérek elnézést, hogy ingyen használhattam a szarjukat, meg persze én vagyok a hülye, hogy megvettem, nekem nem okoztak ezzel semmiféle kellemetlenséget.

Új hozzászólás Aktív témák