Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz _BM_ #5375 üzenetére

    igen, azokra valószínű nem fog vonatkozni, de hogy vizsgálják majd azt, hogy a határon belül egyenesen hazaautózol, vagy valamelyik másik kerületben autózol?

    de aki a zónán belül lesz, az szerintem duplán jól jár, sőt triplán:
    1. jobb a tömegközlekedés kiépítettsége (és ahol "nem lehet" autózni, ott még jobban kellene fejleszteni)
    2. ha mégis autózni akar, akkor valamiféle kedvezményt kap a nem ott lakókhoz képest
    3. élhetőbbé válik a környezet (más kérdés, hogy mondjuk hosszútávon kitelepülnek e az irodaházak / munkahelyek egy olcsóbb külső kerületbe. Például mekkora szívás egy Ipon-nak vagy bármilyen logisztikai cégnek, ami a 13. kerületben van dugódíjas övezetben)

    A megtakarítás részen én is gondolkodtam, ha lesz időm, akkor végigbújom az mnb statisztikákat.
    Lehet, hogy fogalmak között van különbség és az mnb a lakosság pénzügyi eszközeit veszi számításba, míg a pénzügyi szektor csak a megtakarításokat veszi figyelembe. Nem tudom.

    Egyébként a lakáspiac egy lassú valami. Előbb el kell terjedni a köztudatban, hogy "mennek" a lakásárak, és utána tényleg mennek. Jobb egy stabil, lassan kúszó lakáspiac, mint egy hisztérikusan emelkedő lufi. Mondjuk neked lakástulajdonosként nyilván utóbb lenne jobb :D
    De nemhiába vannak ott a hazai lakásárak ahol vannak (a régiós országok áraihoz képest).

    Épp ma beszéltünk róla, hogy otp, mol kapitalizáció / könyv szerinti érték 0,7-0,8 körül van ! :Y
    Vagyis a teljes otp-t / mol-t a piac nem árazza annyira sem, mint amennyit az eszközeik érnek a könyvelésük szerint. Ez sem véletlen. De annyira hihetetlen.

    [ Szerkesztve ]

  • concret_hp

    addikt

    válasz _BM_ #5375 üzenetére

    87% rendelkezik legalább 1 misivel, ennyit írtak...

    a dugódíj meg úgy b*ziság ahogy van, semmilyen értelmes megoldás nincs rá, úgy, hogy ne szívja meg pár százezer ember durván és ne járjon jól ehhez képest pár százezer sokkal kevésbé sz*rul.

    alapból azt nem értem az övezetbe való behajtásért kell fizetni vagy a bent tartózkodásért vagy mi? és hogyan ellenőrzik és hogyan fizetsz? és stbstbstb...

    és b@szki megint za lesz, hoyg kitalálnak valami hülyeséget, és 2 hét múlva már az lesz... 1 iylen volumenű dolognak 2-3 évvel korábban 99% pontossággal lefixáltnak kéne lennie, több éves normális tervezés után...

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák