Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz DigitXT #14512 üzenetére

    Egyetértek hogy a hitel nem ördögtől való (persze hogyne értenék egyet, én is már a diákhitellel kezdtem, nem is volt más lehetőségem, mint ahogy a saját lakás vásárlásakor se). De megértem azt is aki irtózik tőle, max. kicsit bekorlátozza a lehetőségeit ha nem használja ki az ember, de az is egyfajta szabadságérzetet ad. Persze, bérleti díj vs. hiteltörlesztő téma, ezredjére, nem is kell belemenni. :))

    "Szerk: a csúcs az alkoholista disznó volt, aki a szomszédba költözött...Megadta a végső lökést, hogy innen el, de most már akkor "utoljára"." Ez pont a bérlés mellett szól, képzeld el hogy a saját lakásod mellé költözik ilyen szomszéd, ahová már röghöz vagy kötve ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • _NCT

    őstag

    válasz DigitXT #14512 üzenetére

    Hasonlóan érzek én is. Igazából mindkét dolog szopóroller, a saját lakás egy fokkal rosszabb költségek szempontjából(ahogy engem is felvilágosítottak és átgondoltam, albérletben nem kell költeni pl fűtés/nyílászárók korszerűsítésére, bútorokra, illetve ha bármi beüt, neked kell fizetni a havi kiadások mellett). Sok érv-ellenérv van az albérlet kontra saját lakás körében. Én már öregnek tartom magam, hogy másokhoz kelljen alkalmazkodnom egy lakótelepen és egy szöget ne üthessek be a falba anélkül hogy egyeztetnem kellene a tulajdonossal.

    Évekig én is úgy láttam, hogy úristen, el fogok adósodni 20-30 évre. Majd albérlet mellett spórolok és inkább veszek 10 év múlva egy sajátot. Nos lassan 8 éve élek albérletben és habár a fizetésem kb 40%-ban növekedett ahonnan kezdtem, 2 év múlva esély sincs arra, hogy olyan házat/lakást vegyek, amihez elég lenne egy 10 éves futamidejű hitelszerződés (mondhatni BP-i viszonylatban egy közepesen sz@r fizuval rendelkezem állami cégnél). Ennyit növekedtek a lakásárak és ki tudja mit hoz a jövő.

    Ki mondta, hogy a hiteltörlesztés mellett nem takarékoskodhat az ember és nem használhatja ki az előtörlesztést? Főleg mostanában, hogy alacsonyabbak a hitelkamatok.

    Amíg tudok inkább tanulok, hátha tudom még a jövedelmem növelni. Bevállaljuk a babavárót és akár napi 2-3 óra ingázást az agglomerációból (most úgy ingázok napi 1.5 órát, hogy BP-en belül lakom). Valamit valamiért.

    Nem jó dolog tartozni, de akit nem tudnak elindítani az életben egy saját lakással, vagy megtolni némi kp-val, esetleg bevonni hitelfedezetként egy 30-40 millás ingatlant, annak sajnos marad a hitel. Ismerőseim köréből nem ismerek olyat, aki úgy tudott önerőből ingatlant vásárolni, hogy nem segített be a család pár millával.

    Sajnos én is a /dev/null-ból indulok mint sok embertársam, de annál büszkébb leszek ha egyszer sajátom lesz, segítség nélkül.

  • Nerd

    aktív tag

    válasz DigitXT #14512 üzenetére

    Ez erzelmi kerdes is. Hitel mellett kevesen tehetik meg, hogy a megtakaritasuknak csak egy reszet rakjak onerobe, es nem nullazak ki magukat. Talan inkabb emiatt felnek az emberek a nagy hiteltol.

    En csak 1 foberlonel voltam 3 evig itt pesten, aki nagyon rendes. Nagy hitelt en sem vennek fel, csak azert koltoztem sajatba, mert kp-ra meg tudtam venni, az alberletemmel egy lakoparkban levo lakast. Es mivel szeretem ezt a kornyeket es a lakoparkot, igy nem volt kerdes a vasarlas. Erdekes hogy en 10 millios hitelnel mar inkabb maradtam volna alberletben... ki erti ezt... sokszor en sem. :)

  • 426os

    őstag

    válasz DigitXT #14512 üzenetére

    +1
    Engem is zavar a tudat a 20 év hitellel, de az mégis sokkal kiszámíthatóbb, mint a bérlés. Vannak normális tulajok, most is ilyentől bérlek, de ez tű a szénakazalban. Amíg nincs rendes bérlési kultúra itthon, és a tulaj bármikor felmondhatja a szerződést, addig én ezt kiszámíthatatlannak érzem, és ezért, ha adott esetben feláras is a vásárlás (hosszútávon ritkán az), megéri nekem a plusz pénz.

    .

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz DigitXT #14512 üzenetére

    Ezt nem teheti meg, mert hatarozott ideju szerzodes van, kozjegyzo elott hitelesitve. Pontosan szabalyozva, hogy ki mikor szuntetheti meg rendkivuli felmondassal a szerzodest.

    Aminek en sem orulok, hogyha valamit cserelni akarok, vagy atalakitani, ahhoz egyeztetni kell.
    Viszont ez azzal is jar, hogy csomo dolgot megcsinalnak helyettem, amiert kulon nem kell fizetnem semmit.

    Ezt a penzt nem tartozasnak erzem, hanem egy szolgaltatasert kifizetett dijnak. Tartozas akkor lenne, ha nem fizetnek idoben. Nem mellesleg ahol lakom, ott ha ot evre felvettem volna hitelt a lakasra, akkor a havi torleszto kb. 2.5-szor annyi lett volna mint a berleti dij, a lakas aranak felet kitevo onero mellett is. Masreszt vasarolni nem fogok olyan piacon ahol a sajat ertekelesem szerint indokolatlanul magasak az arak. Tudom errol lehet vitatkozni orokre, hogy mikor azok es mikor nem, de az en velemenyem hatarozottan ez. Az az erzes vegkepp nem hianyozna, hogy fizetek hitelt valamire, amit epp mondjuk 10 millioval kevesebbert lehet ertekesiteni, mint amiert vettem.

    Az, hogy konnyebben kikerul az ember, elonynek is tekintheto. Koltozni persze mindig szivas. Ezelott en gyakorlailag sajat lakasban laktam ezelott 15 evig, nem erzem azt, hogy rosszabb lenne ez nekem. Viszont sokkal messzebb a helyektol, ahol jelenesem szokott lenni.

    Persze a legjobb az lenne, hogyha sajat lakasom lenne ott ahol berelek. De ha az a kerdes, hogy szarabb kornyeken venni, vagy jobbon berelni, akkor b, b, b! Nekem es most. Nyilvan valtozhat ez is kulso korulmenyektol fuggoen.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák