Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    válasz Geresics #56175 üzenetére

    Hobby célra, 1-1 alkalmi használatra megfelelőek, de nagy csodát ne várj tőlük. Mondjuk egy erősebb vasbetont nem fog vinni, de téglára elég lehet.

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz Geresics #56175 üzenetére

    Jók az aldis/lidlis gépek, otthoni célokra kb maximálisan. :K Kb tényleg csak egy normális minőségű fúrószár kell bele.

    (#56179) föccer
    Ezt most csak így hasraütve, vagy tapasztalat? :))
    Amit én hallok, és amit tapasztaltam eddig ezekkel a gépekkel, azok alapján bőven jók.

    [ Szerkesztve ]

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Geresics #102713 üzenetére

    Szerintem olyan céggel tetess be ablakot, akik forgalmazzák egy adott gyártó termékeit.
    Nálunk régen a szüleim egy festővel rakatták be a bejárati ajtót, hát mondanom se kell milyen jól sikerült.. :))

    Szerintem az ablakokkal nem érdemes barkácsolgatni, csinálja szakember akinek van cége és garanciát vállal a munkájára.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Geresics #102713 üzenetére

    4.) nyílászáró csere mindenhol (30 éves fa nyílászárók vannak) - Beltéri nyílászárókról épp a napokban írtam részletesen. Javaslom, hogy vagy türelmes és aprólékos kőművesed legyen, vagy csak a végleges nyílások lemérésével adj le rendelést.

    6.) laminált parketta, PVC, szőnyeg, csempe, stb. komplett felszedése, kidobása (padlófűtéshez amúgy is kell, de a körülmények amúgy is igénylik) - laminált parketta =/= laminált padló
    Padlófűtésre alkalmas melegburkolatok a teljesség igénye nélkül lehet szőnyeg, vinyl (PVC), linóleum, laminált padló, faparketta (a megfelelő rétegrenddel), SPC, gumi.
    A magyar padlófűtéses szabvány csak annyit mond, hogy minden jó, ami rendszerben 0,17 (W*m^2)/K alatt van és a kisebb érték a jobb. Arra viszont nincs statisztika, hogy a fűtésszámlában mi a különbség a kőburkolat, vinyl, laminált, fa között...
    A ragasztós vinylek (2 mm vastag) rendelkeznek a legalacsonyabb értékkel, a faparketta, szőnyeg a legmagasabbal, némelyik kivitel meg is haladja. Döntsétek el, mik a szempontok, az alapján lesz ajánlott burkolattípus. (Ár, takaríthatóság, fenntarthatóság, tartósság, mennyire igényli a szaktudást a kivitelezés, dizájn.)
    Kiállításon láttam olyan modulszőnyeget, ami 25×100 cm lapmérettel volt ellátva és egy az egyben fa dekorja volt. Konkrétan letérdeltem és megsimogattam, nem hittem el, hogy ilyen van.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • Borisz76

    veterán

    válasz Geresics #102713 üzenetére

    Szia.

    Én tavaly ősszel kezdtem el a családi ház felújítását és még most is tart.
    Van hol lakni tehát nem gond ha csúszik / késik a dolog.
    Nekem ráér.

    5. pontban említed a meglévő fűtés modernizálást.
    Lehetséges variációként a padló fűtést.

    Ehhez természetesen rombolni kell mindent .....

    Nálam is ez volt.
    Régi parketta felszedése, aljzatbeton felverése, némi föld kihordása.
    - Ha ez megvan, akkor érdemes a lefolyó csövezést ellenőrizni, átalakítani ha kell.
    - Ha már úgy is fel van verve, akkor új vízvezeték bevezetése a víz órától / aknától....amit jó kis ásással én az beton alap alatt vittem be !
    - S ha már ott a lyuk ami kimegy az aknához, akkor oda fektettem Symolen csövet, hogy a lakásban található lakáselosztóból ( kismegszakítós szekrény ) ki tudjak vinni áram az udvarra a nagykapuhoz a későbbi elektromos kapunyitó motornak és a leendő kandelábereknek !

    - Bent a kimélyített területet ezután döngölték.
    - Sóderágy került rá.
    - Erre vasalás ment.
    - Erre a vashálóra érdemes lefektetni,rögzíteni a teljes villamos hálózat csövezését ! Ezáltal kevesebb falvésést kell megélned , a régi alu vezetékeket ki lehet húzni a régi csövezésből és újra lehet használni azokat is. Tehát pl. alul mehet az áram a konnektorok felé ( 2.5 nmm2-s réz ) , a fenti régi csövezésben pedig a világítás új vezetékei futhatnak ( 1.5 nmm2-s réz ).
    - Tervezz be több konnektort is.
    - Lakáselosztóból külön ág / cső ment a konyhába az elektromos sütő/főzőlap miatt.
    - Aztán ugyanoda ment még egy cső.....lehet, hogy elektromos lesz a kazán ami a padlófűtést szolgálja ....tehát annak is külön "kör" lett kialakítva ...áram szempontjából.
    De mivel lehet, hogy kondenzációs kazán lesz majd ezért a meglévő kazánhoz lefolyó csövet is csináltattam....a kondenzvíz miatt ( ugye ezt is csak betonozás előtt lehet lefektetni ) .

    - Tervezz be gyengeáramú hálózatot is egy központi helyre összefuttatva ! Ez is Symolen csőben fut a betonban. UTP kábelek a számítógépeknek...minden szobába legalább 2 db fali aljzat ! Sőt előszobába is lehet rakni és nálam a konyhában is van.
    - Valamint nálam a ház kb közepén lesz egy jó fajta Wifi-t szórni képes eszköz....ennek is kell áram és UTP kábel amit a padról kap meg.

    - A kismegszakítós szekrényhez futnak alulról a Symolen csövek de ebből a szekrényből jó pár cső felmegy a padlásra is ! Oda is kell világítás és konnektor sem árt !
    - Ha később tervezel szellőztető rendszert , akkor annak is kell áram.

    Napelem előkészítése is fontos lehet.
    A villanyórám szabványosításánál 2 db Symolen cső lett a falban elhúzva. Egy cső viszi a gerincet a lakáselosztóba az előszobába.
    Másik cső végig fut a házon ki az épület hátsó feléhez , ahol később rá lesz kötve a napelem rendszer.
    A lakáselosztótól pedig szintén egy Symolen csó megy ki ugyanoda hátra ahol a napelemes cső is de ebben a második csőben a melléképület gerincvezetéke fut ki.

    Gondolj a későbbi hűtő / fűtő klímára.
    Készíts annak is konnektort a mennyezethez közel !
    Nálam 4 db ilyen konnektor készült...ha később fel lesz szerelve, akkor kapásból ott az áram lehetősége is.

    Ugyan így nyílászáró csere esetén lehet, hogy elektromos redőnyöd lesz...ezért érdemes már most a falba vésni 1-1 dobozt a redőnykapcsolók számára. Onnan mehetsz fel a falban , csőben a redőny magasságáig. Egy doboz a falba és ha később kell, akkor már az is adott lesz.

    A konyhában lesz ugyan meleg víz a bojlerből de már most úgy lett kialakítva, hogy ha kell, akkor helyi átfolyós vízmelegítőt is be lehet szerelni.....ehhez, ugye megint csak konnektor kell....sőt a lefolyó ketté osztva, hogy a mosogatóból és a későbbi lehetséget mosogató gépnek is legyen külön lefolyója !

    Padlófűtés esetén érdemes lehet fali törülköző szárítót is betervezni.
    Ez csak akkor meleg ha megy a padlófűtés....
    Na nem egészen mert létezik jó kis fűtőpatronos megoldás is !
    Ehhez viszont megint csak konnektor kell....vagy falba süllyesztett doboz....
    Nálam 2 db törülköző szárító is lesz, padlófűtésre kötve de kiegészítve elektromos partonnal....1 a fürdőben és egy a mosókonyhában.
    A vastagabb nadrágok , könnyebben megszáradnak télen odabent.
    Bár a szárítógépnek is meg lett oldva az áramellátása.

    Burkolat szempontjából én úgy tervezem, hogy mindenhol járólap lesz a házban küszöbök nélkül ! Könnyű takarítani ( felseperni,felmosni ) de ha később lesz robot porszívó és vagy felmosó , akkor az sem ütközik akadályba. Télen jó meleg a padló....de szinte mindig papucsban vagyunk tehát ha nyáron "hideg" is a padló....nem érdekes.

    Huh.....hosszú lett és tömény :)
    Hallgass meg minél több szakember és minél több variációt !
    Lassú folyamat mire minden körvonalazódik és így is lesz olyan amire nem gondoltál vagy nem megoldható a ház kialakítása miatt.

    Üdv. : Borisz76

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • agyarka

    aktív tag

    válasz Geresics #102713 üzenetére

    3. A kőzetgyapotra azt mondják, páraátaresztő. A marketing kihagyja, hogy a ragasztó, háló beágyazó és vakolattal ezt az előnyt szinte teljesen lerontja. A grafitos EPS ugyan drágább mint a sima, de ugyanolyan hőszigeteléshez vékonyabb is elég, ami rõvidebb azaz olcsóbb dűbeleket jelent. Érdemes helyiségenként 1-2 kb 100 mm és lyukat tenni a falra, amit esztétikusan le lehet borítani szellőző takarófedéllel és a falat+EPS t teljes vastagságában kitölteni kőzetgyapotral. Így lesz hely a helyiségek és a falazat páraáteresztésére és jóval olcsóbban kapsz jobb hatásfokkal hőszigetelést mintha kőzetgyapottal borítanád a falat. Hőszigetelni természetesen a ház alapjától a tető téri hőszigetelésig kell ügyelve a csatlakozási pontokra. 20 cm alatti anyaghasználat nekem már csak esztétikai dolog, inkább a 20+ os grafitos EPS ben hiszek. Nekem a mostani fejemmel a passziv közeli hőszigetelés az elfogadható.
    4 Nyílászárók. Beépités a kőműves nyílás-10 cm nyomásálló EPS, hogy megfelelő legyen a hőszigetelés csatlakozása. A hőtényező hangzatos, de nehezen ellenőrizhető és ki tudja hány évig tart. Ami hosszútávú az a tok (és a szárnyak) vastagsága. Üvegezés 3 réteg alatt már nem érdemes, lehetőleg minél vastagabb távtartóval. ( Nem vagyok naprakészen, de félfüllel 4 rétegűt is hallottam, de az lehet egyedi gyártású.) A Rolls Royce az Internorm, érdemes nézegetni és viszonyítani hozzá.

  • agyarka

    aktív tag

    válasz Geresics #102713 üzenetére

    5. Az aljazatot is érdemes hőszigetelni. Fűtésnek a nagyon jól szigetelt házba betennék egy levegő -levegő hőszivattyút (fűtő klímát) , amit infrapanelekkel lehetne a helyiségek komfortigényének megfelelően kiegészíteni. Karbantartás igény minimális és hosszú az élettartama. Hangsúlyozom a hőszigetelés fontosságát, valamint nem baj, ha a napáram mellett van alternativ tarifás mérő ( az általad is ismert szaldós elszámolás ) . Nagy hőtehetetlenségű anyagok beépitése esetén az "éjszakai" is megfelelő.
    A meglévő fűtési rendszert állagmegóvással meghagynám.
    6. Pénztárca függvénye, vannak nagyon igényes vinil és laminált parketták, határ a csillagos ég. A fa anyagot érdemes 1-2 hétig a burkolandó helyiségben pihentetni.
    7. A távirányító miatt azonos gyártó garázsajtóját és kapumeghajtóját érdemes választani. A készenléti fogyasztásuk sajnos legtöbbször magas, "okos" konnektorral ez kompenzálható. A Hörmann termékei biztonságosak és időtállóak. Nem utolsó sorban kapható náluk a garázsajtóhoz passzoló bejárati ajtó. A garázsajtót 2 ember simán összerakja, a kapu meghajtását Te is be tudod szerelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Őstermelő

    csendes újonc

    válasz Geresics #102728 üzenetére

    A nyílászárók kávájába kell tenni hőszigetelést,ez zömében xps szokott lenni. Viszont ha zajos helyen van a ház akkor az xps hajlamos bevezetni a zajt,tapasztalat.Nem tudom mit lehetne helyette de biztos van rá megoldás. És az elektromos redőny nagyon jó dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • emre

    veterán

    válasz Geresics #102728 üzenetére

    Ha minden vésve bontva lesz érdemes központi porszívó csövezésére is gondolni.

    A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

  • emre

    veterán

    válasz Geresics #102733 üzenetére

    Sajnos nem értek hozzá.

    A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Geresics #102733 üzenetére

    A robotporszívók korában én biztosan nem építenék ki központi porszívót. Persze, nyilván az egy más világ. Van szívóerő, viszont annak kell egy plusz hely, becsövezni az egész házat, és az a rendszer is el tud "dugulni". Szerintem ez már ideje múlt. '90-s években, 2000-es évekig volt nagy divat, leginkább a luxusingatlanokban, de mára szerintem nem éri meg a pénzét.

    Aztán, fentebb volt a motoros redőny doboz és kiállás. A mai motoros redőnyökhöz szintúgy felesleges dobozt (kapcsolót) kialakítani. Gyakorlatilag mind rádiós, és jár hozzájuk távirányító, akár több csatornás is (én is így oldottam meg, van 5 csatornás is, értelmetlen lenne egyesével minden ablakhoz odafutni és gombokat nyomogatni, amikor akár egyszerre 5 csatorna is működtethető le - fel.) Sőt, az újabbak még applikációról is működtethetőek.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • Ispy

    veterán

    válasz Geresics #102939 üzenetére

    sketchup-pal gyorsan össze lehet dobni akár egy ilyen 3 d-s rajzot, én a ház oldalsó részét csináltam meg kerttervezés miatt, de egy alaprajz is gyorsan megvan vele [kép]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Geresics #102939 üzenetére

    Sweet home 3D. Meg kell rajzolni a falakat, utána meg helyiséget hozzáadni, majd mehetnek a bútorok, textúrák. Sajnos nem olyan sok van benne alapból, de lehet importálni. Igazából arra viszont jók az alap bútorok is, hogy megadott méretet modellezzenek, elférnek-e egyáltalán. Néztem a homestyler.com-ot is, az online.
    Jó lehet még a Google SketchUp is. AutoCad-et nem használtam még.

    Élesben mivel szokták mérni a falak távolságát? Mérőszalaggal elég pontatlannak érzem. Lézeres/ultrahangos kütyüvel? Adott az ingatlanos egy méretarányos rajzot, de nekem nem stimmelnek a méretek. Pontos műszaki alaprajzot nem kaptam a házról. Egyáltalán azt tárolják valahol, vagy építkezés után elkallódott és ennyi?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Geresics #102939 üzenetére

    A SweetHome3D nagyon fapad a SketchUP és a CAD mellett, de alap dolgokra jó.
    A vérprofi hivatásosok a CAD-et használják, láttam olyan dizájnert, aki abban dolgozott, félelmetesen gyorsan tudott átalakítani egy már készre rajzolt enteriőrt. Például lépcső korlát lépcsőbabáinak cseréje, hozzá a bútorok díszítése például.
    Én SketchUP-ban bohóckodok, de lassan tudok vele dolgozni. Még csak ugatom. Az egyedi gyártású bútoraim abban kerültek megrajzolásra, de csináltam már benne 3D nyomtatóhoz is tervet és ezt valaki átkonvertálta a nyomtató által is fogyasztható formátumra.

    Tőlem a CAD idegen, viszont ha neked van már benne gyakorlatod, akkor érdemes inkább arra ráfeküdni, mint egy új platformot elkezdeni megtanulni.
    Bútorhoz nézz meg egy meglévődet, mely lapok (síkok) hogy kapcsolódnak a többihez, ez alapján akár szabászati jegyzék szintjén is tudsz majd rajzolni.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • Flowtation

    őstag

    válasz Geresics #102939 üzenetére

    és Victoryus, macilaci78!
    Asztalos topicban EZT ajánlották, igaz ez inkább bútortervező, de elég jónak néz ki. Én még nem próbáltam, de most lesz nálunk új beruházás, konyha-nappali-háló kialakítás, ezzel (is) tervezek majd dolgozni.

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Geresics #102988 üzenetére

    Szerelőbeton, GV45 15 cm átfedéssel, fal vízszigeteléssel összedolgozva. Min 10, de inkább 15-20 cm lépésálló EPS szigetelés, 2 rétegben, eltolva rakva. Vízzáráró fólia, felhajtva a falakra, hőtükrös fólia, vasháló és rá az 5 rétegű.
    Létezik egyébként több féle cső lefogatási mód. Tojáskarton szerű műanyag, U elemmel leszúrt, stb.. ezek nyilván utolsó rétegként kerülnek fel.

    Árat passzolom, régiónként nagyban eltérnek.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • Fr3eWar

    őstag

    válasz Geresics #102988 üzenetére

    Ezt jól látod, így nem lehet.

    Nálam 150m2 nettóra volt
    772ezer a padlófűtés anyag (bruttó)
    375ezer a padlófűtés szerelés (nettó/bruttó - KATA)
    510 ezer a 12cm lépésálló + betonacél háló + hőtükör fólia (bruttó)
    489ezer a ~6cm esztrich anyaggal (nettó nó papír)
    180ezer Icopal GV45 bitumenes szigetelés + kellősítő (ezt magunknak raktuk le)

    Tehát a nyers szerelőbetonról indulva /m2 nálunk a burkolásg azaz a esztrich tetejéig:
    2millió 326ezer -> 15 500 Ft/m2

    Ebbe nincs benne többi dolog ami a szerelőbetonon megy, víz/szennyvíz/villany stb, amivel értemes számolni ha már ilyen munkálat van.
    Nincs benne a kazánkötés (hőszivattyú kötés mindegy ugyanaz kell hozzá) azok a szerelvények amik működtetik a padlófűtést, szivattyúk hirdováltó rézcsövek, pufferek stb.
    Ez az összeg addig megy a padlófűtés anyagköltségeivel, hogy a fűtéscsövek feljönnek a betonból, és egy osztó-gyűjtőbe össze vannak kötve.

    Rétegrend:
    -beton alap
    -GV nehézlemez vízszigetelés (ezen fektetve esetlegesen a villamos hálózat védőcsövei, a hideg-meleg víz csövei, utólagosan szennyvíz csövek amik elférnek a lépésállóban)
    -lépésálló hőszigetelés
    -hőtükör fólia
    -vasháló (vagy egyből olyan szigetelő táblával is lehet zárni a hőszigetelést ami pogácsásan rögzíti a padlófűtés csöveket <szvsz feleslegesen drágább megoldás>
    -padlófűtés csövek
    -esztrich beton

    [ Szerkesztve ]

  • Cheesy

    őstag

    válasz Geresics #103558 üzenetére

    Nálam is a legtöbben a CPL-t keresik/veszik.
    Árban Dekor < CPL < MDF
    Amit még javaslok, hogy furatos faforgácsbetétest válassz, ne papírrácsbetéteset, mert masszívabb lesz így az ajtólap.

    www.vakbelmutet.hu

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Geresics #103558 üzenetére

    Motoros topikban pár szót írtam már róla. Szóval, nálam CPL az összes. Ahogy Cheesy is írja, ne papírrácsbetéttel kérd, hanem furatolt forgácsbetéttel. Merevebb, és hanggátlása is jobb lesz!
    Aztán, ami szerintem rettenet fontos, h legyen benne automata küszöb! Az én ajtóim a Jola-ból vannak, ott kb 8.000ft az automata küszöb darabja, bemarva.
    Rettenet egyszerű szerkezet. Az ajtólap rögzítés felőli alsó sarkánál kiáll egy kis műanyag stift, magát az automata küszöböt pedig egy rugó tartja felhúzott állapotban. Ahogy becsukod az ajtót, a kis stift ugye hozzáér a tokhoz / benyomódik és lenyomja a küszöböt.
    Így nem szelelnek alul az ajtók (manapásg már klasszik küszöb sehol nincs, max csak burjolatváltó profilok..), és nem szűrődik be fény ha pl alszol és a folyosón valaki villanyt kapcsol.
    Kilincsből ezer féle van, az fontos, h az sosincs bent az ajtó árában. Csak azért mondom, mert én is kiválasztottam egy elég frankó, full szögeteles rozsdamentes szálcsiszolt kilincset, aztán a végén benyögték, h akkor az ajtókon felül 90k lesz a 9 kilincs. :D

    Cheesy

    Mondjuk az én CPL ajtóim is MDF-ből vannak. :D Tok, minden.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Geresics #103558 üzenetére

    Sokszor leírtam már, pár hete is, keresd vissza. :R
    Szerkezetileg kb ugyanazok, csak a felület választéka, kidolgozottsága, ellenállósága, javíthatósága adja a különbséget.

    runner 125: Van olyan kilincs, aminek darabja nem áll meg 90k-ban.
    A beépítéshez meg érdemes célszerszámot szerezni.
    A Joola mindent forgalmaz, amihez olcsón jut hozzá, de egy excenteres összehúzót bemarni egy fazékfúróval nem nagy kaland.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • Met

    Topikgazda

    válasz Geresics #103899 üzenetére

    Nem nagyon találkoztam vele.
    Külföldi van de általában nem mutatják részletesen a dolgokat.
    Egy volt régen amikor a deko tv indult, Egy faszi csinálta Fuad akármi, az jó dolgokat csinált, részletesen magyarázott, mutatott.
    Ha ötletet keresel arra jók de ha konkrét útmutatást valamihez akkor felejtősek.

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

  • Ispy

    veterán

    válasz Geresics #103904 üzenetére

    Akkor inkább pinterest, ott aztán van minden.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Met

    Topikgazda

    válasz Geresics #103904 üzenetére

    [link]
    [link]
    De van még sok port.hu-n kezdj el keresni házfelúj
    Újságok nem jók?

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Geresics #103907 üzenetére

    Fórumok, kepzeloerod, YouTube (how to..), és a gyakorlat.. :)

    Amugy vicc nélkül. Én irodában melozom, de mostanra tudok vakolni, nikecellezni komplett, nyilas zárokat berakni, alap vizes dolgokat megcsinalni, stb. Egyszerűen muszáj. Ha nem akarod h atkurjanak vagy lehúzzanak és mondjuk a most megszokott átlag építőipari minőségtol jobbat akarsz.
    Mondjuk azt is aláírom h én a ló másik oldala vagyok. Általában vizmertek és centi nálam volt végig amikor olyan munkát csináltak. Aztán volt h elhajtottam a pcsaba és megcsináltam inkább én. :)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • cs.david94

    tag

    válasz Geresics #109706 üzenetére

    Majd meglátjuk mi lesz, de a mostani rendszer kb. tarthatatlan áramszolgáltatói szemmel.
    Az meg hogy hogyan fogalmazok hogyan se legyen annyi elég hogy nem egyértelműen egy bizonyos céges policy miatt. És nem szolgáltató oldalon vagyok!!

  • pjen

    félisten

    válasz Geresics #109706 üzenetére

    Pedig tényleg megváltozik a rendszer.A szaldós elszámolásból bruttó lesz mint európában szinte mindenhol,ez így egy burkolt támogatás.Most azt mondják akinél ez van megmarad mint szerzett jog, de kitudja meddig.Minden határon túl nem fognak nyelő erőműveket építeni.Pont van a hirstarton egy szép nagy cikk.Érdemes elolvasni. :)
    "Arra számíthatunk, hogy bruttó elszámolással kevésbé éri meg háztartási napelemet telepíteni, de hogy mennyire, az kérdéses, hiszen a jövőbeni átvételi árakat nem tudjuk."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák