Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz intensa_man #85972 üzenetére

    A táblás kőzetgyapotra szavazok, és alá a párazáró fóliára. Ha telente meg szokta hordani hóval a padlást, akkor a gyapotréteg tetejére páraáteresztő fóliát érdemes fektetni még.

    Nézd meg az árakat, ha ki tudod hozni úgy ugyanannyiból, és belefér a teljes költségvetésbe, érdemes két rétegben megvenni és átfedéssel lerakni. Mondjuk 2 x 10 cm-t. Vagy, 1 x 5 és 1 x 10.

    Ahhoz h később járható legyen, érdemes minden gyapottábla sarkára gyártani pl. OSB lapból ilyen kereszteket:

    Erre később pallót, OSB táblát, bármi tudsz fektetni és úgy lehet járni rajta, h nem nyomod össze a gyapotot.

    Hőhíd biztosan keletkezik, ha bizonyos helységekre nem fektetsz gyapotot, célszerű lenne az egészet egyben megcsinálni.

    Egyébként a gerendák közé befúvós módszer sem rossz, a kapcsán annyit olvastam, h idővel ott a fa gerenda is hőhidat képezhet.. nyilván jobb, mint egy betongerenda, de ha az ember kifújatja, egy egybefüggő záróréteget én akkor is raknék még puszba az egészre, úgy a tuti.

    DoItYourself

    Magamnak én így csináltam, véleményem szerint ez a legtisztességesebb megoldás.

    20-30m3? Egy átlagban 55-60 m2-es panelnál? :D Azért ne túlozz, az max 7 m3. Persze nem kicsi meló, az egyértelmű h a másik variáció egyszerűbb.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák