Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Vettem egy Sharkoon Swift Case 3.0 Pro-t, egy pár hétig egy 500-as Toshiba merevlemez volt benne, de ma megérkezett bele a 2 Terrás WD Red merevlemez, viszont ennél egy furcsa dolgot produkál az egész.

    Megpróbálom nagyjából leírni, szóval olyan 5-10 másodpercenként villan párat a piros led elől mintha dolgozna a merevlemez és olyankor ilyen "tick"-elő hangot ad (szóval valami működésbe kapcsol benne majd vissza kikapcsol egyből), gondolom az olvasófej lesz ahogy be-ki helyezgeti működő módba és parkoló helyzetbe vissza, de nem értem miért csinálja. Gondolom ez valami külön smart funkciója lehet ennek a Red változatnak de nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz és nem tudom mit kellene átállítanom hogy ezt abbahagyja vagy ne helyezze ilyen hamar parkoló módba a fejet. :F

    Akiken esetleg ugyan ilyen van , esetleg ilyen WD Red-del az meg tudná mondani miért csinálja ezt és hogy mit hogyan lehetne átállítani? Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz fricc_ #4297 üzenetére

    Köszönöm ezeket végigolvasom és kipróbálom, remélem sikerül valamit állítanom rajta.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz fricc_ #4297 üzenetére

    Megnéztem és kipróbáltam 2 féle programot is, az egyik direkt WD Red-ekhez lett tervezve hogy kijavítsa a 8 sec-es fej parkoltatás hibát, de azt írta ki hogy az enyém jól van beállítva és nem szükséges módosítani. Aztán megnéztem ezt a Wdidle3 programot is boot-olással, de sajnos az USB-re kötve tényleg nem látja így max ha sata-ra lenne téve, de lényeg hogy mégsem a fejparkoltatás lesz az amit hallok.

    Külföldi fórumokon írtak valami media scan-t amit ezek a Red típusok csinálnák folyamat, meg hogy a lemezek közötti váltásnak van hangja. Szóval valószínűleg ezek közül lesz valamelyik.

    Még annyit tettem, hogy fogtam elfektettem a Sharkoon Case-t az oldalára, hogy a merevlemez is vízszintesen legyen, és ne függőlegesen, és így most szinte semmi hangja nincs, ha felállítom akkor sokkal hangosabb. Mondjuk ez érdekes dolog, de hát ez van, és összességében még így is sokkal csendesebb mint a Toshiba ami előtte volt benne, az kattogott rendesen munka közben. :D

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Új hozzászólás Aktív témák