Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UberMutant

    őstag

    válasz nemethchek19 #5030 üzenetére

    az alvó mód egyértelmű hátrány az eszköz tartósságát nézve, a énztárcád nézve viszont előny (még ha minimális is)
    a sharkoonről meg feljebb írt valaki, hogy hibás darabot kapott.

  • King Unique

    titán

    válasz nemethchek19 #5030 üzenetére

    Maga az elgondolás jó, de ez már a külső merevlemezes topikban is le volt írva. A kiválasztott külső ház szintén, ajánlott modell és itt a topikban is többeknél bevált. Bár mostanában volt pár eset, ahol egyeseknek gondja akadt vele, ha visszaolvasod az elmúlt egynéhány hozzászólást. Viszont ezek alapján még nem feltétlen lehet általánosítani, sőt ilyenek akár más gyártók termékeinél is előfordulhatnak. A mostani eseteknél említett Chieftec külső ház szintén jó, vagy akár jobb választás lehet, de az már drágább, mint a Sharkoon.

    A másik topikban azt írtad, hogy a külső merevlemez folyamatosan a laptophoz, illetve annak dokkolójához lenne csatlakoztatva. A válaszban ehhez kapcsolódóan volt megemlítve az, hogy ha tartósan nincsen aktív használatban, akkor ilyenkor felesleges és értelmetlen "üresen" járatni, célszerűbb inkább a szoftveres leválasztás után lekapcsolni pl. a külső házon lévő tápkapcsolóval. De akár az is opció lehet, ha ilyenkor inaktív állapotban készenléti módba (alvó módba) vált a külső ház és úgy is marad mindaddig, amíg nem lesz újból használva. Tehát ilyen szempontból az alvó mód előnyös lehet.

    Akkor nem előnyös, ha gyakran alvóba megy, majd újra felpörög stb. a külső ház, illetve a benne lévő HDD, mivel az utóbbinál a sok indulás / leállás hosszabb távon élettartam-rövidítő tényező lehet. Viszont itt egyrészt (X) napi pár / néhány leállástól és indulástól még nem feltétlen fog tönkremenni a merevlemez. Másrészt az az OS-től, a programoktól és a használattól is függ, hogy alvó módba vált-e a külső ház és vele együtt a HDD, ha igen mikor, felébred-e idő előtt abból stb. Az pedig a gyártó weboldalán is fel van tüntetve, hogy 30 perc után vált alvó módba a külső ház, viszont ez csak akkor működik, ha 30 percig teljesen inaktív állapotban van. Vagyis, ha pl. 29. percben az operációs rendszer, vagy egy program folyamata hozzáférést intéz a lemezhez, akkor már nem fog alvó módba váltani. Plusz onnantól számítva újra 30 perc teljesen inaktív állapotra lesz szükség ehhez. Harmadrészt attól, hogy támogatja a külső ház az alvó módot, még nem feltétlen muszáj használni ezt a funkciót, nem feltétlen fog minden esetben működni. Ezt az előbbi példa is jól szemlélteti. Valamint a Sharkoon külső ház esetében külön előny a PID: 55AA azonosítós ASMedia chip, amelynél lehet frissíteni a firmware-t. Ennek köszönhetően pedig (saját felelősségre) akár olyan firmware-t is rá lehet tenni, aminél alapértelmezetten tiltva / engedélyezve van az alvó mód. De egyébként nem feltétlen muszáj ehhez a firmware-t piszkálni, mivel Windowson pl. a HDS programnál a lemezek leállásának akadályozása funkció használatával is megoldható (átmenetileg) a tiltás. Vagy olyan alternatív módszerekkel, mint pl. egy hosszabb műsoridejű audió (zene) / videó (film) fájlt rámásolni a külső HDD-re, majd arról (végtelenítve) lejátszani. Vagyis ezáltal folyamatos olvasási művelet lesz a külső HDD-n és azért nem tud alvó módba váltani, mivel ahhoz X perc teljesen inaktív állapot kell, mint már említve volt az előbb.

    Tehát jelen esetben az alvó mód támogatása lehet pró és kontra is. De mivel az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezetben (PC, Mac & desktop OS) lesz használva a külső ház, vagyis könnyen lehet befolyásolni, illetve akár firmware szinten módosítani az alvó mód működését az előbb részletezett módszerekkel, ezért nem különösebben téma ez. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák