Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bagand1

    csendes tag

    válasz jeni #54481 üzenetére

    Hát küzdök a postával rendesen. Kerestetést indítottam, amit elvileg nem is tehetek, mert azt csak a feladó indíttathat, mégis befogadta a posta központ, 30 napos válaszadási idővel.
    Voltam bent a 62 sz. postán (Nyugatiposta), ők is keresték, de kiderült, hogy oda az elosztóból meg sem érkezett. Mutatta a hölgy az írásos válaszukat, hogy még a helyi kézbesítőt is kikérdezte, aki ismerte a címemet, jelezte, hogy többször is volt küldemény, de az elmúlt hetekben semmi.
    Ami igazán felháborító (bár a 62-es postán a hölgy nagyon kedves és segítőkész volt), hogy úgy fest, tömegesen lopnak, amikor ugyanis megnézte a TN-t, közölte, hogy "ja, NL-végű? Abból elég sokat kerestetnek, sok eltűnik mostanság".
    nagyjából úgy fest,. hogy következmények nélkül lehet ezt csinálni, az esetleges kártérítést pedig a feladó kérhet a holland postától, tehát úgy tűnik, hogy otthon nem igazán lesz baja ebből senkinek.
    Egyébként valószínűleg büntetőfeljelentést kellene tenni, csak hogy legalább valami történjen, hátha a rendőrség hajlandó legalbb egy kicsit megpiszkálni őket.

    Most a TinyDeal-t vegzálom, hogy indíttassanak ők is kerestetést és várom válaszukat, hogy miképp kapom vissza a készülék árát, vagy valamilyen kártalanítást. Nagyon lelkesek lesznek, gondolom.

  • maj-viktor

    őstag

    válasz bepe79 #55388 üzenetére

    Nem én vagyok a sértett, hanem Xes fórumtársunk...
    Nyugati posta (62-es számú) - VI.ker Teréz körút 51.
    http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55194-55194.html

    Ez is beszédes... google első találat:
    http://www.budapestinfo.eu/62_es_postahivatal

    Pont most újították fel amúgy a Nyugati postát... pár hónapja nem!?

    /szerk
    https://budapest.cylex.hu/ceg-info/62-posta-budapest-603545.html
    "Major Ferenc
    feri major, 2012. április 24.

    Tisztelt Paka Mihályné! Értesíteni szeretném, hogy . Major Ferenc 1131 Budapest Béke utca 118 A lépcs. 1 em 4 sz. társasházi lakás tulajdonosa vagyok. A lakádom szerves részét képezi a folyosón elhelyezett levélláda, ami szintén a tulajdonom. Jogamat gyakorolva a Posta klf. irodáinak címezve már megtíltottam, hogy abba levélen kívül mást is bedobjanak. Igy önnek címezve ishatározottan megtíltom a levélláda reklám céljára történő felhasználását."

    :DDDDDDDDDD

    Erről az ékes angollal reklamáló magyar akcentusos youtube-ra feltöltő videó jutott eszembe!
    Azt linkelje már valaki, akarok egy jót röhögöni! :D
    (kommentet vagy tecső linket)
    "Thíz át nát wörks" vagy valami hasonló volt! xD

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • Xes

    csendes tag

    válasz maj-viktor #57486 üzenetére

    62 es nyugati posta, természetesen mind trackinges hisz akkor nem is tudnék reklamálni, ha nem lenne nyomkövetési szám. Sajnos igen :(

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Xes #57487 üzenetére

    Igen, közbe visszakerestem... és rájöttem te vagy az... a 62-es Nyugati posta-n eltűnős emberke...
    http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55390-55390.html

    Erről az jut eszembe, tegnap adtam fel ott egy levelet/csomagot... és amióta felújították mégszarabb lett az egész rendszer... sorszámozás... azelőtt is kellett várni egy jó 10-15percet, de most akárhányszor betérek oda random időpontokban 30percet várok, hogy feladjak egy nyomorult csomagot... felisb*szom magam, ha oda visz az utam... próbálom is kerülni!

    Ám ja, ha ennyire nem tesznek semmit az eltűnésekre... egy index / homár posztot mindenképpen megér!
    (te sajnos, mint vásárló semmit nem érsz... mert a csomag tulajdonosa a feladó, így ő tudja köröztetni - kártérítést igényelni... te meg paypal-tól visszakapod a pénzt... csak a felesleges várakozás a csomagra, termékre, míg a pénz visszajön, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • beg

    veterán

    válasz Xes #57490 üzenetére

    Majd számolj be róla, érdekel. Az ilyen lopkodós tróger(eke)t kéne kínába feladni TN nélkül egy jól lezárt dobozban. Szó nélkül nyomnám a donation gombot egy ilyen projektre.

    Keresőnek: 62. sz. Nyugati posta lopás #monnyonle

    [ Szerkesztve ]

    You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

  • beg

    veterán

    válasz gg72 #57772 üzenetére

    62. sz. Nyugati Posta. Nem vagy egyedül, ott tróger lopósok dolgoznak:

    (#57482) Xes

    "18. küldeményem tűnt el 3 hónap alatt, valakinek ötlet, hogy mit tudnék csinálni rendőrségi ügyen kívül? Tettem panaszt személyesen, telefonon, e-mail ben már a postán de semmi változás nincs ugyanúgy lopkodják tovább. Azon gondolkodtam, hogy talán 1 cikket megérne és fel kéne keresnem újságírót aki leközölné, talán akkor észbekapna a posta, jobb ötletem nincs. :((("

    [ Szerkesztve ]

    You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

  • maj-viktor

    őstag

    válasz gg72 #57778 üzenetére

    Úgy értettem, hogy nem te vagy az első, aki a Nyugati 62.-es postára panaszkodik... bár gondolom a város legnagyobb postája, így elég sok levél/csomag fordul meg, így "statisztikailag" több csomag tűnhet el.. de akkor is, ha nem veszik "komolyan a csomageltűnéseket", azaz nem is tesztek panasz... írásosat... kerestetés, stb. olyan, mintha minden OK lenne az adott postán!

    Főfőfőnökig nem jutsz sehol.. de úgy értem, hogy ez mezei pénztáros feletti emberhez legalább, aki illetékes ezügyben, a csomag eltűnések, stb.

    Rendőrségi feljelentésnek túl korai... az egész dolgot először "házon belül kell elintézni"... ez benyújtás... 30nap kivizsgálás... ezután majd írnak egy levelet, bocs elveszett a feladót kártérítjük... téged meg a feladó fok - tud (külföld esetén PayPal védelem)... ezzel "elintézve"... ezután lehet rendőrségit tenni (bár sok értelme nincs, mert senkit nem ért anyagi kár... így le lesz zárva az ügy és csak hülyének néznek, hogy mit is akarsz... "elkapni a tolvajt"... de a rendőrség a postára fog mutogatni, hogy házon belül intézzék el... pláne ha "csak" 50E Ft alatti a kárérték, így csak szabálysértés, stb. bla-bla-bla, sajnos ez a magyar valóság 50E Ft alatt bárkit "meglophatsz"!

    Most így egy eset jut eszembe... még kicsit régebbről... mobilt rendeltem! (szándékosan értékbiztosított csomagként), jobb az elővigyázatosság... elveszett... én mint címzett bementem panaszkodni! sajnálják, bla-bla-bla (itt már ugyebár a postavezetővel beszéltem), kérték az eredeti feladóvevényt (ami nekem ugyebár nem volt, így csak a FELADÓ tud édemlegesen intézkedni ezügyben, mert kell az eredeti feladóvevény / másolat róla... az egész kerestetés megkezdéséhez! Ez 30nap kivizsgálás, stb. Én a feladótól megkaptam az értékét a mobilnak, őt meg a posta kártérítette... (Még jól is járt... mert ott is ~30E-s mobil lehetett, de a csomagra 50E volt írva, mert akkoriban 50E-ig volt benne az árban)

    Ezért tudom ajánlani van a MPLfutáros csomag... 150E Ft-ig értékbiztosított és olcsó is! Ha a csomag tartalma csak 8E Ft, akkoris 150E-t írj rá, mert addig ugyannnyi nem feláras... és pont ilyen elveszés esetén a valós 8E Ft helyett 150E kártérítésre vagy jogosult! (ezt mint feladó írom - mondom)
    Ajánlott levél esetén 15+1x-es a kártérítés a feladásnak... szal 500Ft-os feladású csomag esetén 8E Ft! Ha 8E Ft-nál többet ér a tartalom, inkább csomagként add fel! (pláne értékbiztosított)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Ja és jut eszembe... nem teljesen külföldi csomagok, de azért releváns infó ide is!

    2017 - új év - áremelés (jól elvolt dugva), máskor jobban szokták "reklámozni" az áremelésüket...
    tavalyi:
    https://www.posta.hu/static/internet/download/2016_tarifatabla_HU.pdf.pdf
    idei:
    https://www.posta.hu/static/internet/download/2017_tarifatabla_HU.PDF

    És új "szabály", hogy a 2,4mm-nél vastagabb borítékot nem veszik fel... csak csomagként! (ami röhej szint)
    Egy tök normál lapos cuccot nem vettek fel, amit eddig simán feladtam 500 Ft-ért, most adjam fel 1500 Ft-ért.... (ok szerződéssel olcsóbb, de egyszeri embernek 1500 Ft egy csomag)


    https://www.posta.hu/nkl

    Ja és a kedvenc 62-es Nyugati posta-t kerüljétek... ami állapotok ott vannak... röhej! nem csodálom, hogy egy fekete lyuk (pedig én csak feladni akartam... de amióta átépítették, ami ott van... a sorszámrendszerrel 30p alatt kerülsz leghamarabb sorra, míg régen max. 10p volt <--- ez is sok amúgy, de hogy egy szaros levelet feladjak és várjak félórát az vicc és mindig ez van ott (csak sajnos ez esik útba néha, de minidg átkozom magam, amikor bemegyek oda)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • Savoy

    újonc

    válasz RobbyJr #90412 üzenetére

    Volt már SpeedPak-os küldeményem 3 hete. A SpeedPak-os nyomkövetőn gyönyörűen látszott minden. Kihozták, de nem hagytak értesítőt. Akkor bementem a Nyugatiba (62-es posta) érdeklődni, hátha ők hozzák ki a csomagot. Nem tudták értelmezni a track számot mert a Posta nyomkövetője nem ismeri fel. Kis füzetben 15-nap visszamenőleg nem találtak a nevemre, címemre keresve semmit. A csomag pedig szépen visszament az eladónak.Most ez a track szám: ES1000184282434DH01010001G0A. 18-án "kihozták", értesítőt nem hagytak.
    Személyesen érte mennék, de hová? Köszönöm.

  • futizoli

    tag

    Számtalan esetben aggódtam már posta miatt nagyértékű ajánlott levélküldeményekkel kapcsolatban, azért a végén mind megérkezett.
    Hol a kicserélőben, hol a 62-es postán bolyongtak hetekig, vagy a fene tudja hol, de a nyomkövetésben láttam felém tartanak, mindig volt remény.
    Eddig. Csütörtök reggel befutott egy nagyon várt értékes küldeményem a nyugati nagypostára, örültem, gondoltam péntek estére már át ér a 131-esbe és max. hétfőn átveszem.
    Péntek reggel ránázek a nyomkövetésre, sikeres kézbesítés...
    Meló után rosszat sejtve beballagtam a 62-be, kezdtem első szinten, majd fel a 3.-ra.
    Kézbesítési osztály csoportvezetőjének előadtam a problémámat, negyed óra múlva kezembe nyomja a kézbesítési igazolást, amin persze nem az én aláírásom szerepel.
    Eltelt újjabb negyed óra mire elérte telefonon a kézbesítőt, aki elmondása szerint a lépcsőház előtt odaadta valakinek. Ekkor kezdtem ideges lenni igazán, de még bizakodtam.
    Főnök szerint mást nem tudok tenni, írjak a vásárlók könyvébe. Megtettem. Eldöntöttem, megvárom a kézbesítő csókát, mindenképpen beszélni akartam vele.
    Egyrészt jó döntés volt, mert pillanatok alatt világossá vált számomra, és a csoportvezetőnek is, mi történhetett, másfelől hirtelen felb.szom magam azóta is ha az ürgére gondolok.
    Újjabb fél óra lepörgött, beállít a rosszarcú. Nagyon rosszarcú... (kiderült egy hete vették fel, senki sem ismeri még, postás volt már máshol)
    Még hozzá sem szóltam, elkezdett hebegni-habogni mekkorát hibázott, kártérít engem.
    Itt már láttám, van baj, magától elveti, hogy én a szomszédoktól még megkaphatom a csomagot.
    Kérdezem mi történt a küldeményemmel. Egészen képtelen szöveggel ált elő, remegtem a dühtöl, legszívesebben képen vertem volna.
    Ahogy közelített a lépcsőház bejáratához, találkozott egy emberrel, akitől megkérdezte, ismer e engem. Elmondása szerint az illető igent mondott, már nem is emlékszik, de apámnak vagy keresztapámnak állította be magát, odaadta neki. (természetesen semmilyen rokonom nem lakik az épületben, és jól ismerjük egymást a szomszédokkal, seki nem venne át semmit másnak adva ki magát)
    Mondom neki otthon voltam, meg sem próbálja kézbesíteni, vagy hagyni egy értesítőt, az első szembejövőnek odaadja személyi elkérése nélkül!?
    Makog-mekeg hogy még új ,meg nem tudta, hogy 'így nem lehet, (évekig postás volt vidéken) de ha akarom kártalanít...,aztán hirtelen egy kis meglepetésszerű fordulat, hozzáteszi, és meg ne próbáljam őt gyanúsítani mert feljelent becsületsértésért. Mivaaan?
    Még egy darabig vitatkoztunk, aztán a főnökkel beláttuk, sehová nem vezet ez a beszélgetés.
    Kérdeztem szerinte mennyire életszerű a kézbesítő sztorija és jól éreztem, hogy a beszélgetés során ő is levette, a simlis a hunyó. Bólintott.
    Nem vette azt át senki helyettem.
    Huszonezres csomag, nem is az érték miatt bosszant, olyan alkatrész volt benne ami kifutott, nehéz lesz újra beszerezni. Hogy vásároljon bármit az ember ha ilyenek megtörténhetnek? Tudom, postánk kihagyásával...
    Bocs mindenkitől, terápiás céllal írtam, picit lenyugodjak. Kikívánkozott belőlem...

Új hozzászólás Aktív témák