Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Valty

    aktív tag

    válasz gbors #4392 üzenetére

    Igen, angolul, szokásos "Nesbo minőség" - ne fogj neki, ha másnap dolgod van :)

    Kicsit bővebben, általánosan: az angol változat 3 részre van bontva, 538 oldal hosszú és az 533.-ig leköt (az utolsó 5 oldal epligógus). A könyv második részében van némi üresjárat, de nem zavavaró (pl. a Nemesziszben számomra sokkal feltűnőbb, az szerintem lehetett volna egy 100 oldallal rövidebb)

    A téma amit feldolgoz egyedi, a megvalósítás pedig....a Leopárdban is voltak durva részek, de itt...
    A sztori gyakorlatilag folytatja az előző részek történetét és az ott megismert karakatereket, az utolsó néhány oldalon, pedig sejtet egy nagyon érdekes történetszálat, amit nem gondoltam volna, hogy Nesbo meglép (ha elolvastátok nyugodtan írjátok meg mire gondoltok :) )

    Volt, ami kicsit negatívumként hatott, de nem írom le, mert enyhén spoileres lenne

    Összességében szerintem nem annyira grandiózus, mint a Police, de nem is kell. Nesbo a Hóemberrel (vagy a Megváltóval?) egy teljesen új szintre emelte a Harry Hole sorozatot, ez a rész pedig gond nélkül felveszi bármelyik kötettel a versenyt: lebilincselő történet, brutális fejezetek, rengeteg csavar...
    Akinek bejöttek az előző könyvek, az ezt is imádni fogja

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák