Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • perempe

    addikt

    válasz 04ahgy #703 üzenetére

    én Erkelbe és Operába jártam viszonylag sokat, egy 2013-as őszi Rigolettóval kezdődött minden, mikor kiderült, hogy 500Ft-os jeggyel is meg lehet nézni egy előadást. (akkor még az Operában is 600Ft-ba kerültek a második emelet nem látó helyei, amit a vezetés gyakorlatilag megtízszerezett a 2015-2016-os évadtól.) attól kezdve mindenre el akartam menni. a legnagyobb élmény abban az évadban a Mefistofele (Boito), ill. a szünet nélkül 4 órás Parsifal (Wagner) volt, utóbbi most került le a műsorról. a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának első koncertjén 2014 áprilisán voltam az Operában, ami azóta is meghatározó élmény (Egy faun délutánja/Saint- Saëns gordonkaverseny Perényi Miklóssal/Daphnis és Chloe/Lionel Bringuier).

    a momus.hu műsorajánlójában olvastam 2015 február 16-án véletlenül, hogy aznap a Miskolci Szimfonikus Zenekarnak lesz ígéretes programja (DVOŘÁK Karnevál nyitány/H-moll gordonkaverseny/IX. "Új világ" szimfónia), újra hallhattam Perényit. közel se volt tökéletes a szimfónia, amiért elmentem, de visszatérő vendég lettem. itt a legnagyobb élményem azóta Csajkovszkij D-dúr hegedűversenye volt, amit Tamsin Waley-Cohen adott elő.

    nincs megállás a lejtőn: a múlt évadtól járok a BFZ és a Rádió koncertjeire is.

    Budapesten különben rengeteg ingyenes komolyzenei program van, számomra nagy élmény a Magyar Vonóstrió koncertjei; remélem, hogy ősztől újra fellépnek majd az Aranytízben.

    [ Szerkesztve ]

    * Brahms: 4. szimfónia *

Új hozzászólás Aktív témák