Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz DarkByte #15 üzenetére

    "Mit jelent az hogy kompromisszumos a PDF?"

    Azt, hogy a kisebb méretű (értsd ~5-6") olvasókon - ha egy oldal/képernyő méretben jelenítteted meg az A4 formátumú anyagot, akkor - nagyon aprók lesznek a betűk. Ezért fekvőre kell állítani a tájolást (ami szerintem macerás, főleg nagyobb anyagoknál), ez pedig 2-3 lapozást is jelent(het) oldalanként.
    Elvileg az A5-re optimalizált .pdf anyagok már jobban kerülnek megjelenítésre, de néhol még az sem az igazi. .pdf-eknél általában probléma a margóbeállítás, illetve legtöbbször a nagyítás lehetőségének hiánya. :(

    Egyelőre ez még a legtöbb olvasóban megoldatlan. Márkától, típustól függően leginkább a .prc vagy .epub anyagokat részesítik leginkább előnyben. Ezért is írtam a korábbi postban, hogy az új Graphite - eleve nagyobb képátlójú lévén - valószínűleg jobban (azaz olvashatóbban) jeleníti meg a .pdf anyagokat.

    A fentiek fényében személyre szabott, kinek mi éri meg...

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz DarkByte #17 üzenetére

    "...az új Graphite (vagy a DX) - eleve nagyobb képátlójú lévén - valószínűleg jobban (azaz olvashatóbban) jeleníti meg a .pdf anyagokat."
    Fórumokon olvastam, hogy állítólag ott sem tökéletes. (Olvasgass utána + YouTube) Persze a kis Kindle-nél mindenképpen jobbnak kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

  • cousin333

    addikt

    válasz DarkByte #29 üzenetére

    Ez a topik viszont a DX-ről szól, amiben pont az a pláne, hogy 10"-os, és a felbontás is duplája a hagyományos e-olvasóknak.

    Kérdés minden tulajnak!

    Állítólag natívan kezeli a PDF-et , kérdés, milyen jól. El tudja-e például távolítani a margókat, hogy több hely jusson a szövegnek? Tud-e olyat, hogy két oldalt jelenít meg egymás mellett, fektetve, mint egy igazi könyvnél? Ez azért volna jó, mert a normál regényeket két oldalanként lehetne megnézni, ami gyakorlatilag a hagyományos olvasóknak megfelelő 800*600-as oldalfelbontást eredményezné.

    Egyébként próbáld ki, nyiss meg egy szakkönyvet PC-n valami PDF olvasóval, és méretezd át az oldalt 1200*824-re. Nézd meg, hogy mennyire jól olvasható így, és dönts.

    Én úgy látom (egy 24"-es monitoron nézve), hogy ez a felbontás már jórészt elegendő, mert a kisebb ábrák apró betűs részeit kivéve elég jól formáltak a betűk az olvasáshoz. Az is igaz, hogy a 10"-os átló kevesebb, mint amekkorában a monitoron látszik, tehát a betűk továbbra is jól formáltak lesznek ugyan, de fizikailag kisebbek. A 800*600 teljesen felejtős ebből a szempontból.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák