Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz Déta #8 üzenetére

    Hát... (Tudom, "hát"-tal nem kezdünk mondatot. :) ) Ezt szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie. Én is ezen a dilemmán gondolkoztam, csak iPad (~165e Ft; 16Gb+Wifi) >< iRex 800s (149e Ft) között.
    Végül egyik sem lett, mert,
    1. egyelőre baromi drága mindkettő. Pontosabban rendkívül rossz az ár-érték arányuk. Főleg az eInk-nél. Az iPad persze sokkal többet tud, színes, valamint (jóval) gyorsabb is. Az iRex érintőképernyős, de javarészt csak e-book-hoz jó + jegyzetelni.
    2. kiötlöttem, hogy még nincs rá szükségem. Egyrészt az első pontból kiindulva, mely szerint nagyon drága a technológia. Nekem legalábbis nem ér meg ennyit jelenleg egyik sem. Másrészt hamarosan jönnek a színes eInk kijelzők (állítólag legkésőbb év vége felé).

    Így szerintem akkor érdemes majd eInk-et venni, ha egy kicsit jobban elterjednek az ilyen készülékek, és végre lesz rájuk olcsó(!) tartalom is. (Ez sokaknak főleg a magyar tartalmaknál problémás, mert angol/német nyelvű tengernyi akad, csak keresni kell. + A jelenleg elérhető fizetős magyar csak alig olcsóbb, mint a rendes könyv.) A második ok viszont még nagyon távolinak tetszik. (Pedig milyen jó lenne napilapot eInk-en olvasni.)

    Ja, igen: Amíg az iPad-el megfelelő programmal (Apps Store-ból) gyakorlatilag minden formátumot meg lehet etetni, addig a Kindle az (leg)elterjedt(ebb) formátumok közül csak .prc-t és .pdf-et eszik (Bocsi, .doc-ot is.), .epub-ot viszont nem. (Azaz konvertálás hegyek várnak az emberre. Tudom, gyorsan megvan, de macerás.) A .pdf-et viszont 8"-on már remélhetőleg jól kezeli, és van margó is.

    Így végső soron arra jutottam, hogy aki nagyon akar ilyet vásárolni, annak *jelenleg* az iPad éri meg jobban. Viszont az meg TFT (ISP panel) kijelzővel szerelt, ami gyakorlatilag egy kis monitor - ergo vibrál. Még nem próbáltam, de hozzáértők szerint állítólag levett fényerővel természetes-, vagy lámpafénynél ugyanúgy lehet olvasni, mint az eInk-et. Szabadban viszont az eInk győz.

    Bővebben ITT olvashat erről, akit érdekel.

    Hoppá, hosszú lett, de én eddig ezekre a megállapításokra jutottam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák