Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smilecat

    aktív tag

    válasz üszök #2770 üzenetére

    Szia!

    És mik a tapasztalatok működésileg? (fotó, gps, képernyő...stb) Én is rendeltem egy ilyet, és csak későn vettem észre, hogy ez egy LG klón, (nem követem a nevesebb gyártók készülékeit nyomon) de akkor már úton volt a készülék :D
    Szóval, már mind1... :D

  • smilecat

    aktív tag

    Kinsing S2 - Első benyomások

    Hivatalos oldal: [link]

    Mikor megrendeltem akkor még nem tudtam, hogy klón, csak később vettem észre mikor már úton volt. De mivel tetszett a lányomnak a formája nem foglalkoztam vele tovább...
    Akkor a telefonról:
    Bitang jól összerakott, nagyon szép telefonról beszélünk, némi hibákkal. A hátlap amolyan fénylős ujjlenyomatgyűjtős fajta, viszont nagyon pontosan minden nyiszorgás/recsegés/ropogás nélkül ül a telón.
    A képernyő meglepően jó ahhoz képest is, hogy csak qHD-s felbontása van. Kellően érzékeny, a betekintési szögek jók.

    Viszont a hardverrel nem vagyok annyira kibéküélve...

    Wifi - Jó, nem dobálja el magát, teljesen használható.
    GPS - lakásban nem indult, de ha kivittem az utcára minden további nélkül 20ms alatt talált holdat és 10 láb pontossággal határozta meg a helyzetem. (wifi nélkül ez kicsit rosszabb) Utána lakásban csökken a holdak száma, de még mindig pozicionál.
    3G (T-mobile) - lakásban katasztrófa, eldobálja a jelet átmegy más üzemmódokba, de még így is használható egy kis türelemmel. Utcán, metróban viszont atomstabil a jelek szerint.
    Kamera - A készülék gyenge pontja, hiába fókuszál és látszik éles a kép, mikor fotózol már homályos lesz, azt gondoltam ez valami szoftver hiba, próbáltam más programokkal is, de az eredmény ugyanaz. Egyedül a HDR móddal tudtam jó képeket csinálni. Aztán próbáltam a Lenovo féle snapIT (Lenovo super camera) progit is ami a Doogee telefonnál nagyon jól működött, az új verzió már legalább elindul rajta (bár vannak még bugok benne) és tűrhető képeket csinál, míg a régebbi totál kifagyasztotta a rendszert, csak az akku kivétele segített rajta, meg az újraindítás. Ugyanez igaz néhány játékra is.
    Akku - mivel folyamatosan teszteltem, állandóan nyomogattam rajta valamit, a wifi/3g folyamatosan ment, így egy nap alatt lemerítettem. Persze átlagos használat mellett szerintem kibír max 1.5 napot.
    Hangerő/hangminőség - közepesen erős, minimálisan dobozhangú, de nem mindenkinél. Gondolom számít, hogy a túloldalt milyen minőségű a mikrofon. Talán a mobileuncletools-ba még lehet állítgatni rajta. Mikrofonja jó, senki nem panaszkodott recsegés, érthetetlen szöveg miatt.

    Ami nem tetszik a 4.4.2-es ROM-al installált telefonon, hogy bizonyos funkciók nem elérhetőek valamiért. pl az usb hibakeresés csak akkor érhető el ha már rádugtam a készüléket a laptopra, addig nem látszik hol is van ez a menüpont, régen ezt ugye a fejlesztői lehetőség alatt találhattuk meg minden varázslat nélkül... na itt nincs ilyen, csak ha már csatlakozott valamihez a telefon... Viszont van amikor ez a lehetőség eltűnik így hiába csatlakozik médiaeszközként a telefon a számítógépen nem jelenik meg. :( Ezt egy app feltelepítésével kiküszöböltem.
    Lock screen - a népszerű(?) galaxy s5 programját használja integrálva, viszont nem lehet semmit se állítani rajta csak, hogy milyen háttérképe legyen. Nem engedi lenémíttatni magát, csak a telefon teljes némítása oldja meg ezt a problémát. :(
    Én le is szedtem és az alap android lockscreen van így rajta.
    Az alapértelmezett launcher nem rossz bár ha végiglapozom az összes oldalt a végére érve ugrik egy nagyot ahogy újra az első oldalhoz ér. Kevésbé konfigurálható mint az összes többi, így lecseréltem a Novára amivel sokkal jobban működik a telefon és gyorsabb is. Az alapból feltelepített aplikációkkal nincs baj, de érdemes a playApp (play áruház alternatíva) alkalmazást letiltani, mert ha neten vagyunk folyamatosan bombáz ajánlatokkal. Engem kifejezetten zavart. Ez és a galaxy lockscreen levételével látványosan gyorsult a telefon!
    Fent van a twitter, facebook az ismertebb közösségi appok közül. csevegőnek egyelőre a Hangouts van csak fent, de ez ugye orvosolható a kívánt program telepítésével.

    Én egy áprilisi dátummal jelölt ROM-al installált készüléket kaptam, amiben nem működött egy-két beállítás.
    A neten fellelhető egy már rootolt ROM ami augusztusi dátumú ezt felraktam, de egy dolog még mindig nem működik az alapértelmezett üzenet hangot nem lehet átállítani, sőt belépni sem lehet a menüpontba.(majd a build.prop-ban átírom arra ami kell) Viszont a netes források szerint már van olyan telefon amiben szeptemberi dátumú ROM van. Remélhetőleg az jobban működik, bár még nem található sehol belőle letölthető verzió, és a Kingsing honlapján is még csak az augusztusi van fent.
    A needrom-on megtalálható a stock ill a rootolt ROM is.

    Recovery - van, haha, de fordítva jelenik meg a képernyőn, viszont használható. Nem tudom ezt meg lehetne-e fordítani rendes irányba...

    extrák
    Heart rate - ez egy vérnyomásmérő akar lenni ami néha érdekes eredményeket ad :)))
    Air browse - kézjelekkel, telefon mozgatással irányíthatunk funkciókat. (zeneváltása, oldal lapozása - shake funkció.
    Air call-accept - a bejövő hívást tudjuk ezzel felvenni, csak a képernyő fölé kell tartani a kezünket.
    Smart scroll - kézmozdulatokkal zárjuk-nyitjuk-lapozzuk a képernyőn lévő oldalakat.
    Palm mozgás - elvileg 3 ujjunkat a képernyőre érintve csinál egy egy fotót az aktuális képernyőről. Hát nekem néha sikerült néha nem, hogy miért azt nem tudom :))
    Compass - működik, fektetett 8-ast kell leírni vele a levegőben a beállításhoz, de utána tényleg megtalálja az "igazi" északot :)
    Quick gesture entry - na ez valóban hasznos számomra. A zárt képernyőn meghatározott betűt rajzolva azonnal abba a menübe-programba ugrik be. Jópofa dolog. pl az "e" betű lerajzolásánál a galériába ugrik be, "c" betűnél azonnal a telefonálós app nyílik meg...

    Összességében nem rossz telefon, bár vannak hibái.
    Ha még valamire kíváncsiak vagytok írjatok.

    [ Szerkesztve ]

  • smilecat

    aktív tag

    válasz smilecat #2868 üzenetére

    Kingsing s2 pontosan a neve. Ezt valahogy elbénáztam. Sajnos kifutottam a szerkesztési időből.

  • smilecat

    aktív tag

    válasz nagysandor79 #2932 üzenetére

    Nekem van, én az ár/érték arányát jónak tartom... stabilan működnek, a szokásos "gyengélkedésekkel" (kamera) A jelenlegit nem nagyon cserélném le mostanában...

  • smilecat

    aktív tag

    válasz nagysandor79 #2936 üzenetére

    Igen. A DG350-el voltak ilyen gondok, de egy app nagyjából megoldotta ezt. Nem tökéletesen, de elfogadhatóan. (lenovo super camera)
    A valencia (DG800) nem ajánlott vétel, viszont a DG2014 Turbo egész jónak mondható. (mindet azért én se próbáltam :D )
    Mint minden "gyártónál" itt is előfordulnak nem túl jó készülékek.
    Kinek mennyi pénze van ezekre úgy válogat. Most viszont aránylag olcsón, jó nevű gyártóktól lehet beszerezni korrekt kis telókat. pl THL T6(s) v PRO...

    [ Szerkesztve ]

  • smilecat

    aktív tag

    válasz kisselandras #2949 üzenetére

    Próbáld meg az aliexpress.com oldalán, de egyébként STAR micsoda a készülék, Star N9000? Mert nem mind1, pontos típus kell...

  • smilecat

    aktív tag

    válasz kisselandras #2954 üzenetére

    Az, hogy mire hasonlít nem sokat számít, vagy ez van ráírva a klónra?
    Az akku alatt lévő típusszám kell, nézd meg azt és arra keress rá...

  • smilecat

    aktív tag

    válasz illjo #2972 üzenetére

    Szerintem minél több adatot küldesz annál jobb.
    Próbáld meg ezt is: [link]
    vagy a mobile uncle tools-ban is megnézheted mi van a telefonban pontosan a Device info menüben... ott screenshot és csatolod azt is, meg a többi program által mutatott adatot.
    Én ezt csinálnám...

  • smilecat

    aktív tag

    válasz Sheld #2979 üzenetére

    Én annyit tudok róla, hogy ha elindítottam 1x utána folyamatosan és kéretlenül bombázott ajánlatokkal... én töröltem hipp-hopp :D

  • smilecat

    aktív tag

    válasz Forgacs #3032 üzenetére

    Nekem volt anno ilyen problémám, ezt úgy oldottam meg, hogy root után átírtam a build.prop-ban a telefon azonosítóját egy htc teló azonosítójára... régebben sok telefont blokkolt(?) a google (play) vagy valami hasonló marhaságot csináltak, nekem ezzel megjavult, igaz nem sokáig volt meg, mert lenyúlták... lehet neked is ilyesmi a gond...

    Meg lehet ezt is próbálni, de mindenképp menteni kell előtte az eredeti filet...

    A másik ami így ötletként felmerült bennem, hogy olyan gapps van fent ami nem túl jó neked, ezt is le lehetne cserélni másikra... valamelyik fórumon írták is hogyan kell ezt, de szerintem Cappa72 mester ezt is tudja és ő jobban tud segíteni neked mint én...

Új hozzászólás Aktív témák