Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz77

    aktív tag

    válasz teeem #551 üzenetére

    replik...;)

    Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz teeem #551 üzenetére

    Kínai telós topicban csak replika jöhet szóba ;) (szerntem egy eredeti iPhone simán vállalta volna a súlyomat :D )

    Adok némi infót erről a típusról (persze általánosítani nem szabad, a többi típus lehet simán jobb/rosszabb). (és most össze tudom vetni egy "normális" telefonnal is -GT540)
    Tehát ez a repedt cuccom egy Sciphone i68+ :)
    Ami tetszett benne, hogy nem volt rajta kamuzás (meg persze a 12K-s ára :D ). A kínai zsugák többségén pl. a kameránál 12+MP-el van írva és a dobozon is csupa olyan dolog van amit az eszköz nem is tud. Itt csak a valós adatok voltak feltüntetve (na jó, leszámítva az aksi 1800mhA-ját).
    A kijelző jó nagy méretes rezisztív fajta. Sajna elég nagy rés van a két réteg között, így az érintés nem elég, nyomni is kell a kijelzőt (megszokható) a sarkoknál pedig még jobban.
    A kijelzőn megjelenő képek, színek, fényerő (nem állítható) szerintem szépek, de az alacsonyabb felbontás miatt (240*320) picit recések.
    A kamerája (mind szinte mindegyiknek) VGA. Kb. olyan képet csinál, mint a 6 éves Nokia 6600-ám, ám érdekesmód sok beállítási lehetőséget ad.
    Videó felvétel felejtős (CIF és még szaggat is).
    A dual sim, nagyon jól működik!
    Wifi nincs, GPRS van.
    Belső memória 512KB, de MicroSD-vel 8GB-ig vihető. Az alkalmazások (java) a memóriakártyára is telepíthetőek -lol még jó- (a GT540 Android 2.1 esetében bizony ezt nem lehet! :) )
    Gyári mp3 lejátszója csak az alapvető dolgokra képes. Playlistet generál (a fix gyári mappába) bemásolt zenékből és random vagy sorrendben lehet lejátszani őket. Jó azonban hogy headsetről hallgatva bejövő hívás esetén x csengés után (állítható) magától felveszi és a végén folytatja a zenét, ami a háttérben is futhat.
    Video lejátszás ez a cucc a legjobb minőséget mp4/3gp formátumban 176*144 / 12,5fps-el tudja produkálni. Ezen értékek felett nem játszható le a vidi (ez még éppen nézhető, de azért ne ezen akarjunk mozizni).
    PC-hez csatlakoztatva lehetőségünk van webkameraként működtetni vagy "pendrive" ként. Nem kell külön szoftver. Sőt, hozzácsatlakoztattam egy Brother DCP-130C nyomtató USB portjára és simán nyomtattam a telefonról képet (ebben az esetben alapvető beállításokra van lehetőség pl. képméret, szegély).
    Bluetooth is egész jó. Nagyon szépen összejött idáig minden eszközzel. Külön poén, ha PC-hez csatlakozom, akkor egy gyári szoftvernek hála lehetőség van távirányítóként használni a telefont, ez nagyon hasznos ha filmezik a gépen az ember.
    Jah és a "giroszkóp". Ez lehetőséget arra, hogy rázással váltsunk zenét vagy épp háttérképet (shake funkció), de én ezt kikapcsoltam.
    FM rádió van.
    Az aksi azonban gyenge (igaz a fényerő nem változtatható, pedig az szerintem sokat javítana a dolgon). Alapból kettőt kap az ember, de általában max 1 napot bírnak ki, ha csak készenlétben megy a cucc, akkor szerintem max 3. De mivel gépről, kocsiból (alapból van hozzá szivargyújtós töltő), konnekorból tölthető, ezért azért könnyen naftához tudjuk juttatni a készüléket.
    Így hirtelen ennyi jutott az eszembe.
    Én elégedett vagyok a fenti hibák ellenére is, mert amit ezért a pénzért kaptam az több, mint amit vártam tőle.
    Picit hosszú lett, de remélem tudsz belőle használni némi infót.

    Jazz77
    Köszi :D

    [ Szerkesztve ]

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Új hozzászólás Aktív témák