Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz bobby_30 #4748 üzenetére

    szerintem hagyjuk a demagógiát :)
    mind tudjuk tapasztalatból, akik nem két éve csináljuk már az egészet, hogy a biznisz, az biznisz, mindenhol ez van. és tudjuk nagyon jól, hogy a büdös életben nem fogod megtanulni rendesen a gyakorlatokat könyvből, dvd-ből. edzésen azonnal tudod, hogy mit és hol rontasz el. ha csináltál valaha rkc instruktorit akkor meg pláne, ott nincsen szarozás. nyílván edzésen nem fogod megtanulni úgy részleteiben a dolgokat, mint instruktorin, de az instruktorban marad annyi, hogy átadja azt, amivel biztonságosan megtanulhatod a fő dolgokat és folyamatos visszajelzést, korrigálást kapsz.
    sokan mondják, hogy a golyózásban nem lehet lesérülni. de, le lehet, méghozza csúnyán. aztán amikor olyan önjelölt oktató bajnokokat látsz, mint a spartanos arcok, akkor bizony elgondolkodsz azon, hogy boldog-boldogtalan osztogathat papírt magának és ez helyes e. amit tehetsz, hogy legjobb tudásod és tapasztalatod szerint a helyes utat igyekszel megmutatni a kevésbé tapasztaltaknak. biznisz van benne az oktatónak? igen, nyílván. és? kit érdekel? egészséges maradsz és fejlődsz, szerintem ez a lényeg a tanuló szemszögéből.
    nyílván senkit sem fogok spartanra küldeni, mert agyfaszt kapok a hülyeségtől meg a rossz gyakorlataiktól, de van olyan ismerősöm, aki saprtanozik és imádja. nem is szólok neki, minek, úgyis jobban tudja. majd lesérül netán, aztán gondolkodik, na akkor majd mondok valamit rá, hogy mit kellene tegyen.
    mindenki a saját életéért felelős. nem azért mondják itt sokan, hogy kihez és miért pont hozzájuk kell menni, mert bármilyen anyagi érdekük fűződik hozzá, egyikőnk sem keres pénzt vele, én sem.. csak a legelejétől benne vagyok és látom, tudom mi fán terem az egész. :U

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Ájvé

    veterán

    válasz bobby_30 #4748 üzenetére

    Én szakmaiságról írtam, nem a menedzsmentről. Az egy másik történet. Szakmailag a legjobbak és a legmegbízhatóbbak az SFG-ek, ez tény.
    Könyv meg DVD megint más, ez is egy biznisz. Hogy üti egymást vagy nem jó kérdés, itt szerintem több szempont van, jó a könyv meg a DVD is, de alapokat akkor is érdemes instruktortól tanulni. Nem minden könyv az alapok elsajátításáról szól (de van ilyen is), sokban komplett iránymutatás és edzéstervek vannak. Szerintem elég komoly létjogosultsága van ezeknek, párat olvastam már és elég jó dolgok vannak bennük (csak kevés az angol tudásom bár sokban csak komplett tervek vannak, kevés kifejtő résszel).
    Szóval a lényeg, én nem az üzleti modellről írtam, hanem csupán azt mondtam, ma itthon Magyarországon biztosan hiteles tudást SFG oktatótól szerezhet az ember, már persze ha tanulni szeretné valahonnan és nem saját kútfőből sajátítja el. Az se lehetetlen egyébként, csak kockázatosabb, mivel a saját hibáit kevésbé látja, nekem is javított instruktor a swingemen. Tudtam, hogy nem csináltam nagyon rosszul egyébként se, de kis javítás nem ártott benne.
    Végeredményben látom te is egyetértesz, én sem azt mondom, hogy instruktorok a szent grál egyetlen őrzői, hanem, azt hogy nem árthat némi iránymutatás egy oktatótól, legalább még az alapokat megfelelően el nem sajátítja.

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz bobby_30 #4748 üzenetére

    "...csak kiképzett SFG instruktoroktól lehet megtanulni a dolgokat..." Én is instruktor nélkül kezdtem és talán csak azért nem sérültem le mert volt némi sportmúltam, kondi, kosár, bringa. Egy instruktor 2-3 edzés alatt is annyi mindent ki tud javítani egy emberen, hogy hihetetlen, egészen tavaly nyárig azt gondoltam, hogy jól swingelek, tévedtem...

    A többit leírta Integra, egyetértek vele. Nekem is volt némi rálátásom a képzésekre és egyebekre. Természetesen nem várható el senkitől, hogy ingyen oktasson, ahogy az sfg képzés sem az. A kondibérletet sem adják ingyen :U

    Sfg ide vagy oda, sajnos Mo-n (és gondolom máshol is) vannak olyan instruktorok akiktől nem szívesen tanulnék. Azt tudom, hogy kik nagyon jók, de ezt már többször tárgyaltuk a topikban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák