Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz harry #4356 üzenetére

    igazából teljesen megértem, hogy ez a barbár meg spartan is létezik, az rkc/sfg horrorisztikus ára kitermeli az alternatívát. igaz az is ugyanakkor, hogy pl a trx ugyanilyen lehúzás, ahogy a crossfit is (beszélgetek oktatókkal). mindegy hol vagy, egy bizonyos szinten már mind az. ahogy az is igaz, hogy a lehúzás is relatív, mi keresünk keveset :DDD
    szerintem a kettlebell szót nem lehet levéden, olyan ez, mintha azt mondod, mobiltelefon etc.. magát az edzésformát sem lehet levédeni. csinálsz egy okj sport rekreációs tanfolyamot (amit mi mind megcsináltunk, hogy levédjük magunkat) és simán oktathatod. persze, támadni fognak azok, akiknek az anyagi érdekeit sérted, próbálkozni fognak jogilag támadni, de sokat nem tudnak csinálni..
    és igen, sokan vannak akik a legnek tekintett rkc/sfg-ből is rég kiléptek már, mert elegük lett a hátterben zajló folyamatokból, anyagi érdekekből és ugyanúgy oktatnak tovább saját zászló alatt. és profi oktatók. az ilyen oktatóknál jó megtanulni az alapokat.
    viszont láttam jó pár olyan kettlebell oktatót, akihez az életben nem mennék, borzalmasak. egyik sem volt soha rkc/sfg..

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák