Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Hasaggymeg #213039 üzenetére

    Minden szavaddal egyet ertek. :) Ez igy van, ahogy mondod.
    Annyi, hogy ami neked van, azert hiaba volt olcso, messze nem gagyi. Az alapja mar igy is kivalo, mert jo a geo(meg nem tul aggressziv), es ott a konnyu karbon vaz. Innentol meg mar csak par lepes a konnyites.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • válasz Hasaggymeg #213039 üzenetére

    Hát ez így van, hiába vesz meg az ember egy aránylag drága bringát, nem telik el sok idő, már azon filózok, hogyan lehetne feljeszteni, legyen az akár technikai vagy csak látvány. Aztán van, hogy tényleg sikerül valami drága hülyeségről lebeszélni magam, vagy nem.

    Most például az SPD pedál telitalálat volt, tényleg jobban megy tőle a bringa :-) Valahogy úgy működhet, hogy mindig találni kell valami motivációt, amivel szellemileg kihozod magad a mókuskerékből.

    Annyit írtatok a tubeless gumikról is, hogy legközelebb kénytelen leszek azt fejleszteni, de azért megvárom, míg a gyári külsők elkopnak (vagy nem). Aztán ugye lehet jobb SPD cipőt venni, mert sokat számít, ha nem kell ténylegesen masnira kötni, hanem tekergetéssel húzható meg :N

    Új sisak is már meg volt, aztán folyton variálom, milyen táskával praktikusabb hordani a cuccokat. Melyik telefontartó a jobb, meg ilyenek. Télre tutira veszek új kamáslikat, meg egy jó téli gatyát, ha van olyan, aminél elég egy réteg.

    Szóval vannak tervek :-)

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #213039 üzenetére

    Szerintem emberfüggő is, van haverom, aki a rugós suntour és a levegős rockshox között sem érez különbséget, de pl. a gumira érzékeny stb. Én nagyon megérzem a súlyt, amikor a gyárilag 15.3kg bringát szép lassan-fokozatosan viszonylag "olcsó" fejlesztésekkel levittem 12.4 kilóra, kb. ki akart ugrani alólam a gép, brutál könnyen megindult, jobb volt mászni, amikor a stucnit is lefelé fordítottam és kiszedtem alóla a hézagolókat, még fürgébbnek éreztem. Ezek mind olyan fejlesztések voltak, hogy tönkrement a kerékszett, kellett más, szétkopott a nyereg, úgyhogy vettem 20 eur körül egy 220g-osat a 370g-os (?) helyett, drága felső kategóriás gumik a belépő drótos helyett, aminek a súlyon kívül is van számomra előnye, pl. jobban tapadnak és végre nincsenek vágásos defektjeim. Az új gumik, új kerékszett adta magát, hogy akkor már tubelessesítsek is... Anno a markolatokkal szenvedtem egy sort, mert mindegyik kényelmetlen volt, az ESI Grips végül viszonylag drágán, de elhozta a megváltást és az is minusz pár gramm. Amit nem lett volna muszáj lecserélnem, az a rugós Rockshox Tora, de azóta sem bántam meg, hogy levegős lett helyette, ha már van teló a bringán, szvsz legyen levegős.
    Amúgy nem tudom mennyire placebo, de amióta emésztési zavarok, gyomor problémák miatt lefogytam 63-ról 58 kilóra, azóta is gyűlnek stravan a PR-ek, kupák, pedig január-februárban szoktam lenni a legrosszabb formában.
    Szal a súly a bringán és az emberen is számít szerintem, de főleg mtb-n, ha sokat mászol terepen és gyakran kell terepviszonyok miatt fékezni-sprintelni. Olyan bringán, amivel hosszúba tekersz kevés megállással, kevés mászással, valszeg nem olyan fontos.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák