Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deny330

    aktív tag

    válasz Runner_fxr #128295 üzenetére

    Múltkor végül kimentél tekerni? Bocs, nem tudom hogyan hívjátok arra fele azt az erdős részt, HHH? Az érdekelne, hogy akkor volt-e ott sár? :F

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Runner_fxr #128295 üzenetére

    Köszönöm a megerősítést, már egy jó éve szemeztem a típussal, de végül most szántam rá magam. Számomra fontos érv volt mellette az eagle hajtás, elől nem akarok többet váltogatni. A korábbi 3x10 rendszer esetén a középső tányérral az esetek 95%-ban elvoltam elől a 32-es tányéron (ritkán váltottam elől) és a 32 - 36-nál könnyebb fokozat csak akkor kellett, ha nagyon hosszút mentem és spórolni kell az erővel. Ellenben 2x rendszerekkel valahogy az az érzésem, hogy ott mindig egy épp nem megfelelő tányéron van elől a lánc és minden mászáshoz a kisebbre kell tenni, és már egy sima sík terepen is a nagyobbra. Ellenben amikor kijött az eagle 1x rendszere a fantasztikusnak tűnt csak ugye az ára. Most viszont itt a GX szett, amivel némi súly árán megfizethetővé vált.
    A poén egyébként az a rendelt bringámban, hogy a honlap szerint GX a váltó, a váltókar és a lánc, míg a fogsor az "csak" NX eagle (eMtb-re is ajánlott, de nehezebb és csak 11-50T). Ehhez képest a kiszállított bringán a fogsor is GX 10-50T és ezért az XD hub van a hátsó agyon. Valami beszállító gondjuk volt év elején, nagyon sokat módosították a szállítási időt és lehet inkább ezzel kedveztek nekem, vagy jó akcióban tudták beszerezni a fogsort. Ki tudja, de azért jól esik :)
    Kedves változás, hogy a 2019-es modellen már 160 - 150 a rugóút és nekem jobbnak tűnik a 2019-es 6.0 felfüggesztése, mint a 2018-as speckó szerinti.

    Ha jó idő lesz a hétvégén, akkor kiszedem már most a belsőt és mehet a tubelessbe, aztán irány a brohill gyakorolni. Ott legalább van table top ugrató is, amitől nem kell félnem, hogy gyáva vagyok az érkező oldalig elrepülni :)

Új hozzászólás Aktív témák