Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz lsebestyen #266708 üzenetére

    Ezt már kérdezni akartam, jó is hogy itt van egy másik felhasználó.

    Nekem megjött a cseredarab, feltöltöttem 100%-ra, belaktam, csak fura volt, mert töltőn is 98% és 100% között ingadozott a töltöttség, és az első indulás előtt bekapcsolás után 1 percen belül leesett 98%-ra. Ezen az első ride-on 10% körül (felett) merült óránként, fura is volt. Mondom végigcsinálom töltés nélkül, amíg bírja, végül összesen négyszer mentem vele az elmúlt 4 napban. Mindig ugyanaz a beállítás (50% fényerő, megosztott neten live tracking), és érdekes módon a következő napokon már a szokásos 7-8%/órát hozta. Összesen kb 6.5 órát ment ezalatt, nettó kb 5.5 óra tracking. Így volt 36%-on. Tegnap este elkezdtem teljesen lemeríteni csak úgy az asztalra kirakva, így ment még kb 3.5-4 órát, mielőtt 0%-ra merült és kikapcsolt. Aztán bekapcsoltam, és lassú töltővel feltöltöttem 100%-ra, majd ma kiderül, hogy bírja így.

    Nem vagyok elégedetlen, mert 8 órás túrákat még egy jó ideig nem fogok menni, de meglepett, hogy mennyire rosszul mutatja az akku töltöttséget, miközben amúgy nagyjából bírja, szóval nincsenek extra merülések. Betudom annak, hogy rossz volt az akku kalibráció, és majd beáll 2-3 töltési ciklus után.

    A kérdés: neked is néha fura az akku százalék merüléskor?

Új hozzászólás Aktív témák