Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    Sziasztok!

    Szerintetek hogy, merre érdemes elindulni, ha minden vágyam egy többé-kevésbé egyedileg összerakott egysebességes suhanó lett mostanában? Figyelembe véve, hogy baromira nem értek a biciklikhez, max. a kilyukadt belsőt tudom megfoltozni, kicserélni. Na nem is az összerakás lenne a fő gond, hanem, hogy mik kellenek és azt hol keressem? Az megvan, hogy kell egy váz (az mondjuk már nincs, hogy a fixihez kell-e csak a vízszintes papucsú vagy egy egysebességeshez is), meg kerekek, váltó, nyereg, stb., de aztán jönnek a varázsszavak, hogyaszondja stücni, racsni meg kónusz, monoblokk, kazettás lánckerék, ilyesmik. Persze ezeket is ki tudom guglizni, de sokkal nem leszek előrébb. Meg aztán mi számít jónak, mi kevésbé jónak, mit kerüljön az ember, mi ár-érték arányban a legjobb... Szeretném az alkatrészeket én magam összeguberálni. Van, ami gondolom használtan is jöhet, mondjuk pl. a váz. Szóval nem sok közöm van a dologhoz, hiába vagyok mérnökember, de azt tudom, hogy amikor meglátok egy-egy egyedi építésű, gyönyörű festésű, sallangoktól mentes drótszamarat, hát elfog a gyönyör meg a birtoklási vágy. Pl. ahogy gyorsan átfutottam a topikot, hoffman_ bringája, amit elfogadnék most azonnal. (Biztos sokatoknak van még ilyen stílusú gépe, de az övéről láttam képet.) Vagy nemrég láttam az Inverted Bike Shop videót, na amit abban összeraknak... Vagy ez, ami elég hasonló ahhoz. Szóval én is akarok egyet. Már csak egy kis kezdőlökés kellene. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák