Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tizedes1

    aktív tag

    Sziasztok!

    Miután tavaly a Kell"s Saphix green bicajomat ellopták ( bolti ár 105.000, de én 70-ért vettem )
    s szeptemberig nincs bicajozás, ráadásul kislányunk is született így a következő bringa
    vásárlása előtt több problémát is le kellene küzdenem.
    Szóval az a bringa nagyon jó volt, bár eggyel nagyobb méret jobb lett volna, mert 183 centi vagyok.
    A köpenyeket 32-re cseréltem a 40-ről,mert jobban lehetett taposni országúton, főleg a Velencei tó és a Balaton körül. nem tehettem meg, hogy két bringát vegyek :(
    így amikor épp azon gondolkodtam, hogy veszek egy plusz kerék garnitúrát, addigra már csak a 32-es köpenyem maradt meg. 40-es nagyon jó volt városban, nem rázott annyira.
    A hátsó csomagtartóra tudtam volna elképzelni egy gyerkőc ülést, vagy az elsőre, de a teleszkóp lezárásával. a vázra nem tudom, hogy lehetett volna e tenni, mert ugye az döntött.

    Az lenne a kérdésem, hogy merre tekintgessek vásárlás miatt?
    Van e valakinek valami tuti tippe?
    Gyermekülés tekintetében is volna esetleg javaslat?? :)

    Ha a megfelelő topicba irányítotok, azt is szívesen veszem.

    Jó tekerést és balesetmentes közlekedést!
    ( erről jut eszembe, tudjátok, hogy miért mennek át az országúti bringások a kereszteződéseken, amikor a lámpa piros? Mindenhol, nem csak abból az irányból, ahonnan a bringás jön. Lassított, mindenki épp állt, majd 6 óra irányából 10 óra irányába tekert. :F :Y )

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #29066 üzenetére

    Saját erőből odáig jutottam a keresésben, hogy két opció van:

    1. Veszek eggyel újabb modellt a régi, ellopott bicajomból: Kelly's Saphix Green 2011, majd veszek hozzá egy vékonyabb felnit, és köpenyt. Ez megdobja az árat még kb25-30-cal :((
    (arra az esetre,amikor rövidebb-hosszabb 40-70-260-320km-t tekerek, kicserélem a kerekeket és hajrá. viszont macerásabb, a bringa nehezebb stb.... )

    2.(ezt részesítem előnyben)
    Az igényekre két bringát veszek: egy olcsót, amivel munkába járok és a lányunkat
    viszem a bölcsibe, oviba,amikor jó idő van; és egy belépő szintű outit.
    Ezeket találtam: [link]
    -- ennél fura, hogy a vázon van a váltó, de megszoknám és a 183centimhez pont jó lenne --
    illetve: [link]
    --ez jobban tetszik,de TI ránézésre, adatokból jobban meg tudjátok mondani, melyiket lenne érdemes megvenni, valamint a 61 centis vázméret szerintem nagy lesz :( --

    Kérem tanácsotokat :K :K :R :R

    Amit kinéztem városi bringát, az teljesen fel van szerelve, így az outira 100.000-nél többet csak akkor szánnék, ha olyat ajánlanátok, ami tuti vétel annyiért :)

    Tavaly Fehérvárról indulva körbetekertem a Balcsit, de ha outival kellene mennem a kerékpárúton, akkor az nekem és a bringának is rosszat tenne.
    Mekkora esélye van annak ( az 50%-on kívül ;) ) , hogy a sünök megvágnak??

  • Tizedes1

    aktív tag

    Tanácsot kérnék tőletek.
    Melyiket érdemes megvenni ár /érték szempontjából?

    Nakamura
    Bemmex
    Sinus Arizona
    Cube Fitness

    Városon kívülre, heti 3x,4x-i tekerés, Balcsi körül stb...
    A magyar autó/kerékpár utakra milyen felnit érdemes venni?

    Ne kíméljetek :R :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #29829 üzenetére

    Túlléptem a szerkesztési időt :(
    van még egy :
    Ozone

    Ami még fontos: 183cm magasság és a jövő hét szerda-péntek magasságig választanom kellene..... :K :K

    :R

    Ł-IceRocK-Ł : ez melyikben van??? :B

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz venember83 #29832 üzenetére

    Yes! :)

    Érdekesen alakul a szavazás. Eddig 3 szavazat van a Bemmex-re és kettő a Sinus Arizonára.
    Amíg meg nem láttam a Sinus-t, a Bemmex volt a nyerő.
    A Bemmex-nél van két szubjektív rész: a vevő nem reagál emailben.
    Tudja, hogy nem vagyok M.o.-on, 6 sms-t írtam neki, de semmi....
    A másik pedig az, hogy Fehérvárról le kellene menni megnézni.....

    Sinus: Ha 1000km van benne, sokat mondtam, szvsz gyönyörű darab,
    az alkatrészek minőségét/nevét nem tudom megítélni :(
    helyben van, meg tudnám nézetni :)))
    Ezért is jöttem ide - is :R :R
    Ł-IceRocK-Ł : Ebben a sinusban ilyen van :F :)

    Megkérek minden tapasztalt, minden hájjal megkent tudor-vidor bringás zsenit és doktort, hogy segítsen nekem a vásárlásban. :K :K :C :C :R :R

    A tavaly, a lépcsőházban lezárt bringámat fújták meg ( Kelly's Saphix green ).
    Köszönhető a lakóknak, akik szexuálnak a külső és a belső ajtót zárva tartani.
    Buktam kb 100rugót. :((( Sajnáltam nagyon :O , sok élményben volt részünk..... :K
    Amit most veszek,azt csak a Pókember tudja ellopni, mert az erkélyre nem másznak fel :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz salieri. #29967 üzenetére

    :Y Micsoda bringa!!! Ej, ha telne rá....
    Azért kíváncsi lennék arra az élményre, amit adna egy 80-100km-es szakaszon :)
    Meg az asszony arcára,amikor megtudná, hogy megvettem :C :C

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz superecneB #30036 üzenetére

    Teljesen engedd le a belsőt és a kezeddel nyomogasd meg a felnit körbe körbe a keréken.
    Ekkor a szeleppel átellenes oldalon le kell tudnod venni, hidd el. :K :K

    Sok sikert! :C :C

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #30046 üzenetére

    Jövőre benne vagyok, ha meghívtok ! :)) :K :K

    Tavaly a Balcsit megkerülve + haza Fehérvárra 7 liter folyadékkal csináltam meg, hátamon volt egy 3 literes Camelbak :C

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz venember83 #30474 üzenetére

    Neked, rétisünnek és dqdb-nek külön köszönöm a tanácsot.
    Tényleg aránytalan egy gnóm az egész :((((((
    Kuka :K

    megmondom a valót:
    Még nincs meg az üzlet a tulajjal, ezért amíg lebeg a dolog, keresek egy ellenfelet...
    De még nem találtam... :N :N :( :( :N :N
    Nem vagyok egy nagy outis,az tuti.
    Olyan drótszamarat akarok venni, ami a rosszabb, codálatosz magyar utakat ,ha nem megyek bele eszeveszetten minden kátyúba, azért bírja... ;)

    Trek-et ajánlottak még illetve
    Gepida 300CRS
    Caprine Cross Two
    Schwinn-Csepel Elite
    Superior Oxide

    Ezek közül én nem láttam egyet sem jobbnak, lehetséges , hogy vak vagyok.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #30492 üzenetére

    igen, igen... jogos...
    Én fitness-nek nevezett bicajt keresek elsősorban, jól mondod.
    csak az outisok között is száétnézek, mert a Bemmexet is ott találtam,mert a hirdetés szerint runner a bicaj,de valójában Road Fit.
    szóval ezért megragadtam a fitnessz és az outis hirdetések között....

    A Kelly's bringám nehéz volt arra, hogy jobban menjek vele. vékonyabb kerekekkel meg bután nézet volna ki szvsz.
    kilockolt telóval 700*32-es Continentallal 132km-en nem tudtam jobbat menni, mint 29.7.
    Ebben mondjuk benne volt az is, hogy ahol volt, bringaúton mentem, csomagtartón kb 5 kiló plusz, + 4 lityó víz itt-ott-amott...
    Éreztem, hogy jobb a 32-es méretű kerék,de azt is, hogy nem elég :( 5.5 barnál jobban nem lehetett azt sem fújni...
    Szóval nem vagyok egyszerű eset,mert egy bringával akarok taposni is néha egy jót, meg ha megkerülöm a Balcsit, tavakat, bicajútra kényszerülök-elmegyek a haverokkal kirándulni
    ( Velencei tavat körben, a déli parton szinte csak ott megyünk ), akkor ne szétrázva érezzem magam és másnap ne centíróztatással kezdjem a napot .....

    majdnem lehagytam, a Bemmexet egy Trek-et forgalmazó jól leszólta, hogy
    "ez egy nevesincs kerékpár---a tulajdonos nyitott az új kerékpárok olcsón való eladására (számla nélkül)de Én ezt nem preferálnám , mert legalább nekem legyen számlám---illetve a vevő felé sem jó omen ha így müködik az üzlet"

    a Bemmex ellenfele olcsóbb kategóriában ez lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #30496 üzenetére

    Oké, csak szólok!
    köszönöm is!

    Hogy a következő lépés (outivá alakítás) nagyon költséges kiadás lesz!
    nem akarok én olyat...
    Ha meg eladod a fitness-t és veszel helyette országútit (olcsóbban megúszod), akkor fölösleges volt megvenni a fitness-t!
    ez így van, most kell eldöntenem....

    Amúgy még valami!
    Fitness-el kb 4x jobban fogod érezni az utat, mint országútival!
    Erre én nem is gondoltam! :(
    Most, hogy mondod, rájöttem, hogy a Kelly's bicajomon azért nem éreztem olyan szörnyűnek az utat, mert a lockos teleszkó ellenére volt egy kis csillapítás.
    Az a markolat és a kormányszarv rendben volt,amit használtam.... de most bogarat ültettél a fülembe :K

    Én tudom, pedig még nem is lett carbon alkatrész vásárolva!
    itt gondolom azt akarod mondani, hogy ott aztán mindent megérez a bringás :F ?

    Ezért mondtam, hogy fitness bringánál, úgy ahogy van, letehetsz a komfortérzetről!!
    lásd a telós Kelly's tapasztalatomat...

    Akkor inkább vegyél egy cross bringát, amin ballonosabb a külső!
    + a 700*32-es köpeny is csillapított valamennyit...
    Ezt most komolyan mondom!
    Nagyon meg tudja viselni az embert, mikor iszonyat kényelmetlen 40 km után.
    Magyarországon meg nincs olyan útszakasz ahol tükör sima lenne 60+ km-en keresztül.
    MAjdnem van :K FEhérvár és Tata között, de az oroszlányi elágnál véget ér a jóvilág :(((

    Tényleg csak segíteni szeretnék!
    Aztán vagy megfogadod a tanácsomat, vagy nem.
    Megfogadom, visszamondom a bringára való vételi ajánlatot

    Akkor annak sincs értelme, hogy újra Kelly's-t vegyek jó áron és egy vékonyabb ,pl 25>ös köpennyel tekerjek? Ha rossz az út, lock-out bekapcs és amúgy is lassabban kell mennem...

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Doki-HUN1978 #30512 üzenetére

    Tudod, A belváros kellős közepén lakom(Fehérvár), így 3 éve azért vettem a Kellys-t,mert a napi munkába járás a telós villával nem volt annyira rázós élmény...
    (70-ért bitang jó vétel volt 106.000 helyett )
    Mivel szeretek tekerni,először a Velencei tavat kerültem meg...többször is.
    Megkerültem a Balcsit is - csak Aligára mentem vonattal, mert túl korán volt az elindulás... haza már hazatekertem(235km).
    Majd Kaposvárra is lementem gond nélkül..(264km)
    Majd a városból kivezető utakat kipróbáltam a 81-est kivéve,mert ott rengeteg a kamion.
    Így azt vettem észre, hogy jó a Kellys,de arra nem, hogy egy jó tempót huzamosabb ideig menjek vele.
    A súlya, teleszkópja, köpenye, stb... és a hátsó racsni miatt - szerintem.

    Így most, hogy egyrészt ellopták tavaly ősszel, másrészt majd vinnem kell az azóta megszületett gyerkőcöt magammal illetve bölcsibe, oviba, így úgy gondoltam, kettéválasztom a városi, gyerekcipelős, munkábamenős,bevásárlós dolgot a hobbi biciklizéstől...

    Talán azért maradtam a trekking/fitnessz vonalon, mert a Kellys is az volt.
    Lehet, hiba volt....
    Igaz, hogy még nem tekertem úgy nagyon országúton, hogy ne a bringautat használjam, mert tartottam tőle, hogy megbüntetnek, miért nem ott megyek.
    (tényleg, nem kötelező? Mert outisok ugye sohasem mennek ott és a piros lámpa is inkább ajánlott szín a lámpánál nekik, mint kötelező megállás. )

    nincs tapasztalatom az outis bringákról.
    Amim volt 18-14 éve, az nem volt vészes, de nem is volt 20-23-as kereke.

    Egyébként asszem értem, mit akarsz mondani:
    vegyek egy középkategóriás outit inkább,mint a fitnessz Bemmexet vagy bármely fitnessz társát.

    Még valami: a Kellys-re vettem kormányszarvat, mert nem tetszett a csuklómnak a fogása...
    Talán azért,mert jobban szerettem az outimon a fékkarra tenni/pihentetni a kezem és természetesebb is a csuklóm helyzete.
    Általában épp ezért a szarvon volt a kezem,ami kb 35-40 fokban volt beállítva....

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz amargo #30520 üzenetére

    Azért az a Merida Speeder nem két forint.
    Abból veszek én is egy outit meg egy trekkinget és fagyira is marad pénz :C
    De most a Merida és a Bemmex bringa között kormányilag, irányíthatóságilag mi a különbség?
    A Merida nem ugyanúgy fitnessz bicó? Csak kérdem, csak kérdem...

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #30620 üzenetére

    Én nem költök ennyit szemüvegre :N :N
    Én most külföldön dolgozom. 2 szemüveget vesztettem el.
    Egyet elloptak,a másik egy Decathlonos , 3000 forintos szemüveg volt, de annak amint behajtottam a szárát, elkezdte összekarcolni a lencsét.
    Így az egyre jobban zavart a látásban.
    A helyieknél nem lehet olcsón ,de ami a legfontosabb,megbízható minőségű napszemüveget venni( szerintük jó minőségű és 100% UV szűrős..... csak nem ők sem hordják :)( )

    Épp ezért - bár a free shipping ide nem érvényes - ebből rendeltünk.
    Hadd mondjam el, hogy tökéletesen passzol. Jó futáshoz, jó a sisak alá, nem nyomja a fejet, a szárak vége gumis, pántot lehet rá tenni, hogy ne hagyjuk el stb...
    Szerintem bringához is tökéletes lesz.
    Oútihoz talán nem jó, mert bár a kerete belülről kifelé vastagodik, talán zavarhat pár oútist a látásban.
    Ezért az árért szinte ingyen volt. :K :K

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Cathfaern #30795 üzenetére

    Én a specire szavazok. Már rácsaptam volna :K , ha nem lenne kicsi a váza :((

    Más: Lehetne esetleg linkeket kérni, ha a profik belefutnak egy-egy BEST-BUY
    vételbe?
    Sokat segítene az itt felbukkanó tagoknak :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz salieri. #30811 üzenetére

    :)) Na igen.....Nem vagyok egy Beethoven, de el lehet zongorázni a különbséget....
    "sztán oszt mennyié dobják utánad" ? :DD - megvan :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Zebu #30850 üzenetére

    Milyen érdekes..... én is 183 centi vagyok :)
    A Kellys trekkingem 19"volt és a gyári nyeregcsövet max+1centiig kellett kihúznom, az ülést teljesen hátratolnom és a stucnival is játszanom kellett, hogy jobb legyen...
    Bár tökéletes sosem volt, mert egy két centi itt ott mindig hiányzott szvsz.

    Szóval a 19" nekem tuti, hogy kicsi lesz, ha trekking lesz, vagy sloping vázas.
    Megmértem az átlépési magasságom mezítláb: 90centi. :))
    Lehet, hogy ezért volt kicsi a 19".... í gy 21"-ben vagy 58-ban gondolkodom.....
    De kipróbálás mindenek felett, azt mondom :R :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Nyugdíjas #30990 üzenetére

    Ilyet lehet venni valahol?
    Kíváncsi lennék, mennyit kóstál :)) :))

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz salieri. #31551 üzenetére

    Üdv!
    Az OLMO,amit linkeltél, jobb ár/értéket képvisel, mint Ez a Specialized?
    :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    Ezt miért nem szabadna megvenni?

    Én el vagyok hűlve tőle, de rángassatok már le a Földre lécccciiiii ;)

    Jut eszembe, a karbon váznak, ha nincs esés, baleset vele, mennyi időt lehet jósolni?
    Egyáltalán érdemes karbonban gondolkodni, ha a megvásárolt kerékpár nem szándékozom eladni?
    Az útviszonyok rezgéseinek elnyelésében milyen sorrend van a váz/villa típusokban?
    (acél, Cr-Mo,alu,karbon stb.... ) :R

    D.Orion/regger: lehet, hogy EZ volt az ?

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #31831 üzenetére

    mára kész vagyok,ha linkelni kell :o
    címsorba beütöm,hogy neuzer,kijön a link, de csak az árát nézem, csak, hogy
    olcsó, ....most látom, hogy :Y Schwinn Csepelt linkeltem: ügyes vagyok :U :B

    talán :F

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #32639 üzenetére

    Elvitték....a Defy 5-t :(
    Tényleg jó áron volt....
    Le akartam rá csapni... de biztosan lesz még jó vétel...
    Most nem az a cél, hogy minél olcsóbban vegyek outit, hanem hogy ár érték arányban legyen jó=nagyon is jó :)

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #32692 üzenetére

    Csatlakozom!!! :C :C :C
    Tudom, hogy amikor meglátnám élőben, s miután felpróbálnám, borsózna a hátam :B :K :K :R

    Ha lehet ilyet venni, nehogy magadban tartsad :N :N

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #32712 üzenetére

    okés, vevő leszek a hírre és a mezre egyaránt :K
    Krisztián sajnálom.... mégis csak egy olimpia :( :(((

  • Tizedes1

    aktív tag

    Egy kis tapasztalat-megosztás.

    Linkeltem egy Giant Defy 5 Triple bicajt,akciós ára a bikemag hirdetésben 80e volt.
    (ludsimon, emlékszel :K )
    Azt hittem, elvitték,mert 2 nap múlva eltűnt a hirdetés.
    Majd visszakerült 70e-ért, amire már le is akartam csapni, de:
    Hiába írtam emailt, smst-kettőt is, a tulaj cseszett válaszolni.
    Majd - miután még mindig nem vagyok M.o.-on- nejem nagy nehezen fel tudta hívni,mire a
    srác: - Miután 13-an jelentkeztek, felvitte az árát 100.000-re. Inkább hívjam én, ha még érdekel.
    Na ezek után meg van a véleményem.
    A tulaj annak adja el,akinek akarja, de az ilyen mentalitást nem szeressük, no. :( :(

    100-ért különben is vannak - szerintem IS - jobb bicajok.
    Megint nem vesztettem sokat, csak tapasztalatot szereztem.
    A jó Isten útjai kifürkészhetetlenek.

    Jól gondolom, hogy ha idén már nem is tudok nyeregbe ülni, akkor tavasszal
    érdemesebb lenne bicajt venni?? :F :F
    Vagy kivárni egy tuti vételt??

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz salieri. #32994 üzenetére

    Így van, ez volt az.
    Mielőtt bicajt vennék, úgyis jövök tanácsért, segítőkészek vagytok és ezt a
    többiek nevében is köszönöm :C :R :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz szki #33302 üzenetére

    A vitaminról csak annyit, hogy azon kívül, hogy igazad van:
    az **evit terhesvitamint nyomatják az orvosok.
    Amikor az első vizsgálatra mentünk, mondta a doki, hogy ezt ajánlja + a védőnő is erőltette.
    Aztán jöt a nejem,aki azt mondta, hogy inkább a *ew **apter perfect prenatal vettük meg az USA-ból, mert abban legalább minden vitamin benne is van és nem szintetikus vitaminnal tömjük a porontyot.
    Nem is lett több,mint 3700gramm, 59centi és 1.5 óra alatt pikk-pakk megszült.
    Mint a makk, olyan egészséges a mai napig :C

    Persze a különböző anta**ali.hu oldalon keresztül meg lehetett venni 33.000ft/192dbos dobozt mindenféle vámmal meg haszonnal és áfával együtt.....

    Vitamin, fehérje: én mindig is úgy voltam vele, hogy a tököm akar annyit enni!
    Szépen lassan, megrágok mindent, de nem akarom, hogy akkora belem legyen... :N
    Egy 32centis pizzát egyedül :Y nem tudok megenni! s nem 11 éves vagyok :D
    Igenis vannak jó fehérje turmixok, csak ára is van annak, ha valamiben anyag is van, nem csak neve van. :K

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz norbee2244 #33383 üzenetére

    Persze, régen...
    Fater azt mondta, amikor moziba akartam menni, hogy minek megyek oda.
    Ő se ment moziba, mikor gyerek volt, mégis itt van! :W :W :Y :Y

    Le is dobtam a Riga-láncot, elhiheted! :C :C

    Szóval:

    Miután a gyermek az anyából lesz, így neki utánpótlásra lesz szüksége.
    A csöppség pl a calciumot honnan fogja elvonni, ha az anya csak azzal törődik, hogy jajj: nehogy meghízzak a terhesség alatt?? persze , hogy a csontokból.
    Kell a vitamin, ehhez nem fér kétség.
    Csak a jóindulatú emberek mindenből, ami az átlagnál értékesebb/jobb,
    egyből üzletet csinálnak: még hozzá nem is akár mekkorát.
    [számold ki, hogy mennyi lesz egy napi adag]
    Ja, hozzáteszem: nem kell belőle 3-at szedni naponta, elég a reggel/este és igenis igyon a kismama akkor is, amikor óránként megy pisilni-..... a végén fél óránként :)

    Én egyébként még [ezt] vettem meg, bár csak most jutottam hozzá.

    Sajnos ára az van, még így is, hiszen a postaköltség drága, mert üvegben van a kapcsula, ami nehéz.
    Egy egy literes, DPA mentes vizes műanyag flakont vettem és abba sterilizálás után 4! dobozzal tudtam beletenni. Így viszem haza, nem lesz olyan nehéz a csomagom és kevesebbet is foglal.

    Van még egy fontos infó:
    én az ebay.com-ról rendeltem, de úgy, hogy megbeszéltem az eladóval, hogy okosan adja fel a csomagot.
    Vagyis először UK-ba ment és onnan, a Royal Mail küldte M.o.-ra---- értitek , ugye :C :C

    Ennek a Wholemega bigyónak nagyon jó a hatása, de csak otthon fogom enni, mert itt nem tudok olyan táplálékot enni, hogy a megfelelő mennyiség meg legyen, mert büfiztet, ha nem eszem eleget.... ( unom a kaját itt és valljuk be, ha csak gyümölcsöt ebédelek, az alaszkai halolaj nem barátkozik a gyümölcscukorral :N :N
    Ára odahaza 100ft/db-ra jön ki..... :U :U :(((

    Persze, hogy fogy ki belőled:
    Én egyik reggeli után a napon dolgoztam 18:00-ig, hol keményebben, hol lassabban, ebédszünet, laza salátás ebéd....stb és estig 9liter folyadékot ittam meg úgy, hogy egyszer sem mentem vécére, s a normális hidratáltsági szintem nem volt este megfelelő,amikor vacsi után, fürdés előtt dobtam egy sárgábbat a kelleténél. max 3 deci volt az is, szóval...
    Ne csodálkozzunk, ha egyszerűen felszívódik :K :K

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz norbee2244 #33395 üzenetére

    Kifutottam az időből:

    Én 7 éve elkezdtem a testépítést.
    3 hónap után tanácsolták, hogy mit egyek.
    Abbahagytam,mert nem bírtam annyit enni és a mostani csirkemell árakat pláne nem bírnám pénzzel.
    Ellenben a fehérje turmixból csak edzés után ittam egyet( nem őgy, mint itt egy két manusz, aki naponta 2-t iszik+1 tömegnövelőt, de a szúnyognak jelenthet, olyanok a lábai :C )
    s a fejlődés számomra drasztikus volt: 2 hónap alatt mentem fel a 75kilós szériáról 90-re fekve nyomásban.
    Majd abbahagytam, mert a futás miatt egy kicsit sem fejlődtem: sőt, a sok cardio miatt
    vesztettem az izomból és izomerőből is.
    Ezt a cardio dolgot tudom egyébként tanácsolni mindenkinek.
    Ha van rá igény, miután hazamentem privátban elküldöm a linket, ahonnan le lehet tölteni.
    Azaz feltöltöm egy fájlmegosztó oldalra.

    A lényeg:

    94.3 kilósan kezdtem el május közepén a diétát egy kis mozgással ( evezés-kocogás)
    Nem igazán mozdult meg bennem a zsírpárna.
    Majd június 2-én elkezdtem az Insanity programot.
    Minden nap 38-55 perc, néha egy-egy extra hasprogrammal.
    2 hetente FIT test van hétfőként.
    A program 60 napos.
    A héten, hétfőn volt vége.
    Mi tovább folytatjuk...... így a mai mérlegelésen egy szál rövid gatyóban 84.1 voltam.
    Ez mellett nem csináltam más edzést, s csak az étkezésekre figyeltem, de arra következetesen: azaz ettem édességet is, akár este is, a vacsoránál: de ésszel :)

    Ha mind ezt otthon megspékeltem volna egy kis tempós tekeréssel és futással, már 80 lennék, garantálom....
    Így viszont tuti, hogy lement rólam szépen lassan, ne mis fog visszajönni.
    A legnagyobb motiváló erő: kihoztam magammal egy régebbi nadrágot.
    Eldöntöttem, ennek fel kell jönnie :C :C ja, először fel is jött : a fenékig :K

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz norbee2244 #33406 üzenetére

    Alkatom :C :C ezen nagyot mosolyogtam !
    183 centis vagyok,de 90centis az átlépő magasságom :)

    Szóval én 7 évvel ezelőtt abbahagytam a súlyzós erőnléti edzést és nem csak azért, mert a futást választottam.
    Egészségi okokból nem előnyös, ha súlyzózom.
    Ellenben futás, úszás, kerékpár, cardio az jöhet.

    Halolaj igen hasznos, csak már tudnám enni. egy hetet szedtem, egy kisebb közérzet javulást éreztem,de majd otthon lesz rendszeres a szedése.
    (lesz 5doboz/120db....az árát még megálmodom :) )

    Ma a cardio kimaradt, így kosaraztam 30 percet egyedül és miután bemelegítésnek jó volt, láttam, hogy a spinning edzés elkezdődött.
    Így beugrottam a maradék 45 percre tekerni egy nagyot.
    Gondoltam is rátok :C
    DE!

    Most vagy én nem vagyok egészséges, vagy a többiek nem normálisak.
    Vagyis a britek és az amcsik.
    Az amcsik 16-17 fokra állított légkondit járatnak egész nap az irodákban.
    A brittek pedig meg vannak huzatva.

    12:00:14:00-ig kint napoznak, mint állat ( 45fok )
    A konditeremben valamint a terembicaj/futópad/eclipter/evezőgép teremben is
    18 fok van :W :W
    Egy rövidnadrágban és ujjatlanban mentem be tekerni és az utolsó 10 percet már jobban pörgettem, mert fáztam.
    A végén szabályosan dideregtem, amikor leszálltam a bicajról.
    Tricepsz, lábam hátsó része, hasam, mind hideg volt.
    S mivel az ujjatlant teleizzadtam, még az is hűtött :O

    15 perc forró vizes zuhannyal tértem magamhoz.
    Ez volt az első és utolsó alaklom, hogy tekertem, vagy bementem oda.
    2 hónappal ezelőtt- a cardio előtt - eveztem és akkor 17 fokról átállíttattam 21fokra.
    Akkor jó volt. De ugye a sok okostojás azt hiszi, hogy azzal, hogy hidegebb van, jobban bírja a futást vagy bármilyen cardio edzést...
    De a mennyezeten lévő légkondi csak hideget tud csinálni, OXIGÉNT nem tud varázsolni :(
    Így az edzőtermek ajtajai csak akkor vannak nyitva, ha valaki be- vagy kimegy rajta.

    A kinti futás pedig időjárás függő. A briteknek nem, mert azok közül 12:32-kor is futott valaki, s tegnap este is, amikor a sz@rt hordta a szél.
    Én csak szélcsendben futok, az legalább egészséges :)

    CARDIO - Insanity program: szeptember közepén nyomom ide nektek a linket,
    addig nincs sajna lehetőségem 2.5 gigát feltölteni a jelenlegi 55kB le és 18-22kB/s feltöltési sebesség mellett.
    A program nem warez, mert itt azt ugye tilos minden formában.
    A megvásárolt teljes kollekciót viszont lementem majd magamnak és megmondom, hova mentem FEL :D :D

    Egy bicajos kérdésem volna hozzátok:
    Megnéztem én a wikipédián, hogy mi az a cyclocross, de
    az ilyen gépet nem lehet országúton és rosszabb minőségű kerékpárutakon is használni?

    Az nem tenne jót a lelkemnek, ha évente többször megbüntetnének amiatt, hogy rossz helyen taposok.
    Jövőre, amint lesz bicaj és elkezdem a tekerést, júniusban tervezek egy végtelen tekerést:
    azaz egy két tókörös tekerést.
    Először a Balatont akarom megkerülni, majd a Velencei tavat.
    Persze egy napon.
    Ha a kerékpárúton kell körbetekernem a Balcsit, akkor nehéz lesz betartani az egy napot akkor is, ha reggel 5kor indulok.
    Szóval, mit tanácsoltok? :R :R

    lesz ilyenem is, majd szólok, hogy mikor mennyiért hányszor :D van narancsos ízben is, tasakos és nagy kiszerelésben is

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz norbee2244 #33426 üzenetére

    Balcsi és Velencei tó között simán mentem tavaly a hetesen.....
    ahol kellett, mindig a bringautat használva.
    A kelly's saphix-szal nem volt rossz, a teleszkópja jól működött, a lock-out előnyét ki is használtam.

    A legnagyobb élményem tavaly Zámoly felé volt, amikor erős északi szélben 21km/h-val "döngettem" Zámoly felé, majd a lejtő előtt megfordultam, ittam és uzsgyi vissza.
    48km/h átlaggal jöttem trekkinggel a Metróig. 58 volt a max.
    Ott gondoltam először arra, hogy oútival milyen lehetett volna.....
    Az a kedvenc etapom, ha nincs időm tekerni, akkor arra taposok egy rövidet.
    Nadap felé is mentem egyszer... szép kis domb, mit ne mondjak.

    Hidratálás.
    A camelbak-em 3 literes, miután megtöltöm, mindig felfújom még levegővel a szívókán keresztül, így nem kell menet közben szívnom, s levegőt is vennem egyszerre.
    Elég, ha a fogammal összenyomom és már jön is a nedű.
    Az első használat után jöttem rá erre. Tuti :C
    Nekem egyiktől sincs semmi bajom, sem a gatorade-tól, se ma slazengertől, mert nem a gyári hígítási értéket használom,mert nekem az túl édes.
    1:2-ben szoktam. úgy bevált.

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #33749 üzenetére

    Ilyen kellene itthonra is.
    Semmi másra nincs szükség, csak a kerékpáros rendőrök tekerjenek kamerával a fejükön.
    Utána pedig meg lehet tenni a feljelentéseket, s nem anyagi kártérítésre is megbüntetni a
    sofőröket.
    azért durva, hogy mit meg nem engednek maguknak a sofőrök - ott is.
    Tényleg az lenne jó büntetés, hogyha utána 2 hónapig csak bicajjal közlekedhetne az ilyen sofőr.
    Sajnos ez a videó is megerősíti azt a kijelentést, hogy úgy kell tekerni, mintha bármelyik pillanatban életveszélyben lennél. ( már nem'tom pontosan, hogy írtátok )

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz venember83 #33755 üzenetére

    Én toleráns vagyok.
    Az úton társak vagyunk, nem ellenfelek.
    :R :R

    ...szánalmas?
    Ez messze van attól, hogy szánalmas legyen. :K
    Jogos, tudod, és ha a videó alapján a bíróság/rendőrség elmarasztalná az autósokat
    pl itthon büntetőpontot és pénzbírságot szabnának ki, akkor is a sofőröknek állna feljebb??

    Szóval nálam az veri ki a biztosítékot, hogy az, aki VÉTKES, aki vét a törvény,a szabály ellen, az nem húzza meg magát, hanem neki áll feljebb.
    Kiszáll az autóból és neki esik a bringásnak, hogy ő mégis mit képzel!
    De autós-autós között is ez fordul elő nagyobb %-ban. :(

    Komolyan, mint a dedósok :W
    Sőt, az ilyen emberek alapból nem adnak igazat sem otthon a gyereknek, mert nehogy már a gyereknek legyen igaza, mi lesz akkor a tekintélyemmel?

    Nem akarok flame-t ebből, de amikor nem külső szemszögből vagyunk részesei hasonló eseményeknek, hanem nyakig benne vagyunk, akkor másként gondolkodunk....... :K
    Éltek, sorok múlnak azon, hogy hogyan viselkedünk, döntünk.

    1999 március 25-én egy ember egy hosszú póznát vitt magával a járdán Kaposváron a Dombóvári úti Shell-nél, a hosszú, póznán semmilyen piros szalag - mert minek.... majd átment az út túlsó felére úgy, hogy nem volt körültekintő.
    Így miatta vészfékezések sorozata következett és egy többszörös, jobb, nyílt alkar törés szenvedett egy biciklista. :O
    2 lemez, 13 csavar és 6 hó táppénz ( 70%-os fizu :( ), fizioterápia stb...
    Egy angyalnak köszönhető, hogy semmilyen egyéb sérülés nem született.
    A két sávos út belső sávjába esett a bicajos, egy fehér autó szépen kikerülte, s tovább haladt segítségnyújtás nélkül.
    A személyi sérülés és a kerékpárban történt anyagi kár miatt a Kaposvári Városi Bíróság nem indított szabálysértési eljárást a kerékpáros ellen.
    A gyalogossal és a sofőrökkel nem történt érdemben beszélgetés a sünök részéről....
    (sofőrök: akinek a platójáról lepattant 35-tel a bringás; aki kikerülte a bicajost.... )

    szki: közlekedési kultúrától messze vagyunk.... sajnos így van.
    Az országút nem versenypálya, s nem egyes sofőrök kizárólagos joga, hogy használhassák....
    Mi történne, a a pilóták olyan morállal vezetnének a levegőben, ahogy itt a földön egyes sofőrök? :F :F

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #34293 üzenetére

    Egy kis tapasztalatom van a 7-es főút Balatonlelle Fehérvár szakaszán.
    Tavaly, mikor Taszárról jöttem haza, a 67-en mentem végig a Balcsiig,Somogytúrnál
    tettem egy merész dolgot, mert nem mentem el arra bicajjal kerülővel Látrányi domb és utána a 7en Fehérvárra, hanem az autóúton spuriztam...
    Szóval onnan a 7-es úton jöttem végig augusztus közepén.
    Kamion forgalom alig volt, forgalom is alig(13óra körül jártam arra).
    Rendőrrel nem találkoztam....
    Az nagy szívás lett volna, ha ott, akkor a bicaj útra át kellett volna mennem....
    Hazafelé találkoztam egy outis csapattal, beálltam utánuk, de Kőszárhegynél nem tudtam tartani a tempót 100km után, s rájöttem akkor, hogy a racsnimmal van a baj.
    Az egyik kevés, a másik sok volt a 34km/h tempóhoz.
    De tízen akárhány kilometert mentem velük, az jó volt :)

    Egyébként ( nem tudom,miért nem lehet ezt a magyar szót leírni a BTW helyett :( :K :U ) 1 dologra is kíváncsi lettem.
    1- Ha egy csapat/csoport komoly bringás közlekedik(pl sisakban,mezben) akkor megállítja őket a rendőr? ( a fenti csapat a piros lámpáknál csak lassított :F )
    (ugyanis a Balcsis szakaszon egyes falvakban,községekben vannak kerékpárutak a főút mellett.... a 67-en is pl Somogybabodnál az út egyik oldalán, minősége 7/10)

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz szki #34486 üzenetére

    (U)(S)(U)Egy kicsit hosszú lesz, bocsi ;) (/U)(/S)(/U)

    "Jómagam most azon elmélkedek, hogy heti 50 km futással, és 150 km bringázással fel tudnék-e készülni 5 hónap alatt egy 3:45-ös maratoni futásra. Arra jutottam, hogy lehetséges:)"

    Én ehhez egy kicsit hozzászólnék. Nem észt szeretnék osztani ám, csak egy kis tapasztalatot megosztani veled/nektek.

    Szóval én 65-70 kilométert futottam hetente,amikor a félmaratonra készültem...
    3 éve ( azóta mindig a munka miatt nem voltam félmaratonon).
    18km volt a legtöbb, 12-15 kevesebb, 5-10 között több.
    Melóhelyen inkább fartleket nyomtam,mert a 400méteres,vagy a 250méteres körökön könnyebb volt fartleket mérni,nézni,nyomni,mint pl Fehérváron akármelyik kedvenc körömön.
    Emellett nem volt bicaj, csak úszás,ami nagyon jó tett.
    A félmaratonom így 1:28 és 1:35 között volt anno.
    Ez a felkészülés sikerességének volt persze betudható.. meg a lustaságomnak :)
    7 perc nem a világ, de azért érezhetően lassabb tempó volt...

    Szóval nem tartom jó ötletnek, hogy ilyen arányban futsz és tekersz.
    Nem ugyanazokkal az izmokkal dolgozol futáskor,mint tekeréskor.

    Ami nekem nagyon hasznos volt, az a felsőtest erősítése, főleg a vállaknál.
    A gyorsúszást nem szerettem, de mivel az jobban erősít,mint a mellúszás,ezért a hosszabb távokat mellúszással úsztam, az erősítéskor pedig gyorsban úsztam.
    A végén egyszerre le tudtam úszni 1000 métert gyorsban megállás és kifulladás nélkül.

    Miután van tapasztalom,hogyan szedjünk fel kilókat, hízzunk kerekebbre,
    így tudom, hogyan kell lefogyni.
    Tesco-zsömlének is üzenném, hogy lassan, de biztosan.
    Ígértem, hogy miután hazamentem, megosztom az Insanity-Cardio programot és a tapasztalataimat.
    Stabilan megállt a szervezetem 83kilónál - most 5 napig tökéletes étkeztetésben volt részem, de egy kilót nem híztam, pedig csak kevés erőnléti,súlyzós edzést tudtam csinálni.

    Többnyire ülő munkát végzek és évek óta hiszem/tudom, hogy ehhez nem kell 3000 kalória
    naponta....
    Azt is tudom, hogy napi 2km futás az semmi, azért nem érdemes felöltözni sem( hacsak nem naponta csinálja az ember, de az akkor is bolhafing egy felnőttnek)

    Én havi 1-3 kiló mínuszban hiszek testtömeg arány függvényében, ha annyi megy le, akkor az 95%,hogy lent is marad.
    De ez is megér egy misét,mert nekem 15 is lement 2.5 hónap alatt és 6 évig úgy is maradt...

    A cardio hatékonyságáról egy valamit megemlítenék:
    miután vége lett a 60napnak, futni kezdtem, 5-8km 11km/h átlag tempóban elsőre/másodikra simán ment 4:45-5:03-as km-rel.
    De amin tegnap leesett az állam:
    Gondoltam ,a bicepsz edzés után(tudom,talán helytelenül) gondoltam, hogy tolódzkodom egyet.
    Terv: 3*8-at most,majd később elérni a régi 4*20-at, s a végén a +10kg-mal a 4*20-at.
    Erre tegnap 6*8-at csináltam :Y

    Szóval a cardio hatékonyságát a 60 nap után nagyon meg lehet érezni erőben is , nem csak a zsírpárnák csökkenésében.

    Addig is kitartás mindenkinek, 30 nap és töltöm :R :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Misály #34536 üzenetére

    Én azt sem tudom,mennyi egy Margit sziget kör :F

    A zsírdisznó elég túlzás, de értem én :)
    183 centimhez a 94 kiló pacalos volt, a mostani 83 sem ideális még, de sokkal jobb.
    A cardiót elkezded, meglátod, hogy 60 nap után micsoda változás lesz.
    Jah, hozzáteszem, hogy a vége felé már a könyökömön jöttek ki a gyakorlatok és egyszer majdnem otthagytam az egészet, annyira untam magam :)

    A Margit körök után ne vállalj be hosszú futást.
    Szvsz semmi hatása nincs.
    Legyen fartlek edzésed, lassabb, de hosszabb futásod, közepes tempójú és távú futásod és legyen rövidebb, gyorsabb távjaid.
    A kombinálás nem hoz eredményt, még magadnak sem.
    Mondjuk futsz 3 kört a szokásos tempóddal.... és utána milyen sebességgel futsz mekkora távot?
    Az az eredmény elmarad majd a fartlek edzések eredményétől.
    A fartlekek közben,után nagyon el tudok fáradni.
    Jobban, mint egy 12 km-es futástól!
    100m sprint 90%-os erőbedobással majd 200méter séta,kocogással.
    Mivel még nincs pulzusmérő órám,ezért a lélegzetemre és a szívverésemre figyelek.
    Amint visszaesik, megy a következő etap.
    Ezt csinálhatod 400m/400m 1km/500m-rel is..
    Én a minap 8km-t futottam fartlekekkel.
    Ugye minden alkalommal bemelegítesz -5perc- és utána lenyújtasz??
    (cardio utáni nyújtás után a fejemet a térdemhez tudom tenni nyújtott lábbal és a
    tenyeremet szinte le tudom tenni a földre , szintén nyújtott lábbal(állva :K )

    Norbi a bicajozáshoz adott nagyon jó tanácsot, abból a lassabban,hosszabb távon a futásnál is ugyanúgy érvényes!
    Aki megszokott egy tempót, annak nagyon nehéz lassabban bicajoznia, futnia, de ha ezt
    hosszabb távon teszi, sokkal nagyobbat fejlődik majd, mint azt képzelné :R

    Mai menü: reggeli:
    06:00 1 tál müzli tejjel. Tízóraira 2 makadám diós sütiféleség
    12:25 Ebédre 2 banán
    18:35 Vacsi mixelt gyümölcsök,de inkább szőlő,kb 1 nagy maréknyi
    20:00 2 banán és most egy zacskó szotyi a filmhez.
    16:00-kor egy 40 perces Pure cardio edzés volt.
    Innivaló: 1.4 liter sport ital Cardio előtt és után.
    Közben 1 liter víz, s a nap folyamán még 2liter víz.

    Mindenkinek jó időt.
    Psycho: sajnálom nagyon, hogy TE is így jártál.
    Én vettem két Abus lakatot, az U-t a nejem bicajának lezárásához, a Bordo lite 85 centis
    zárat majd a leendő bicajomhoz használom,ha be kell mennem vhova és le kell zárnom.
    Egyébként az erkélyre teszem...

  • Tizedes1

    aktív tag

    Jó reggelt mindenkinek!

    Tudom, hogy érdemes várni még az outi vásárlással, de miután a jobb gépeket elkapkodják,
    (F.Moser gépet tegnap vették le a bikemagról ;( -és nagyon tetszett )
    azért megkérdeznélek benneteket, hogy Ez az új bringa megérné a a pénzét?
    210.000-ról indult pár hete, most már barátibb az ára.
    Hirdetésben már nincs benne, hogy pici alku belefér....
    Szerencsére épp fehérvári a tulaj, így üzemanyagköltséget is spórolnék..... ha megérné..
    600€-ért elhoznám ;)

    Szóval, mit szóltok hozzá :U :U

  • Tizedes1

    aktív tag

    Kicsúsztam a szerkesztésből... :U

    Az aktuális kínálatból még ezek tetszenek:
    Kevés kép és adat áll rendelkezésre :(
    20.000-rel olcsóbb csak, mint a Siga.....,használt is.... :F
    Wilier Triesta :)
    ...és egy Csepel a végére, csak mert tetszik....
    kár, hogy nem fékváltókaros...

    Lehet, hogy már off-topic a súly és az alkat a kerékpáron téma, de aki kijött folytatni a munkámat srác, vele egyforma magasak vagyunk.
    Olyan hasa van, hogy csak lestem! Azaz amikor én voltam 94kiló,akkor nem voltak ilyen hurkáim :N
    Az ő súlya viszont 83kg!! :Y Nem akartam hinni a szememnek!
    Ha leadná a hasát, 70 kiló lenne.....
    Én 70 kilósan csont és bőr lennék, az tuti, mert már voltam 75 kiló 8éve, de akkor
    az arcomon látszódott, hogy vékony vagyok(be volt esve )

    Hozzá képest nekem most kocka hasam van....
    Lehet, hogy ilyenek a gének??

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz norbee2244 #35583 üzenetére

    ".egyszerűen máshol van izma máshova gyúrt." :DDD :DDD
    Ebben az a mulatságos, hogy a srácon nem látszik, hogy izmos volna :D
    Van rajta, de sem a karján, se ma mellén,sem a lábán nem látszik, hogy izmos lenne...
    Épp most mértem magam, ruhátlanul WC után stb... ahogy kell... 81kg

    Hozzáteszem, hogy mióta az eszemet tudom ( úgy másfél-két éve :C )
    az úszógumik oldalt és hátul mindig is megvoltak még 75kilósan is.
    AZ nagyon sokáig fog tartani, hogy onnan is lemenjen.... majd a Cardio mellett otthon a futással és úszással töltöm a sportolós óráimat, tavasszal jön a képbe a tekerés :)
    Majd meglátjuk, mi lesz belőle ....
    Tudom, hogy látványos eredményt könnyebb huszonévesen elérni és megtartani, bár "idősebb" korban sem lehetetlen :N

    A bicajvásárlás mellé még szeretnék egy extra kérést is kérni tőletek:
    Ha találnátok egy jól felszerelt, olcsó :) és gyermekülés mindennapos használatára is alkalmas városi drótszamarat, akkor arra is vevő lennék.
    Bár még 10 hónapos a baba, de tavasszal vinném gyerekülésben, amikor már 1.5 éves lesz :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    Kérnék egy reális beárazást ERRE a fekete ultegrára :K :R :R :R

    És Erre a Siga-ra is
    Ez a kettő maradt.... a fekete egyszerűen nagyszerű- színre, formára rettentően bejön...
    De nem tudom, hogy sort,láncot, tányért mikor kell rajta cserélni...
    mert ugye egy árban vannak és az új, az új.....

    (bocs. az ultegra sem nagyon használt...hisz épp méretprobléma miatt adja el, most néztem újra a nagy izgalomban.....)
    Ráadásul halvány hupilila fngom sincs arról, hogy Ultegra szettes bicajnak milyen márkájú, minőségű váza van.... igaz, a Siga-ról sincs...

    Felvilágosítanátok egy kicsit?
    LE is hordhattok nyugodtan - megint :) - hogy inkább várjak, vagy mást vegyek....

    Én speciel 520-560 Eurót adnék (148.000-160.000ft) az ultegráért és
    560-580Eurót max (160-165.000ft) a Siga 105-ért

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz norbee2244 #35722 üzenetére

    Okés, köszi előre is, várom a többiek segítségét is....
    Kb úgy gondoltam, hogy 20 rugó diffi van a kettő között, de mivel nem értek hozzá,
    inkább rátok bíznám a "megszagértést"
    Volt/van még Ez itt, de kicsit túl olcsónak tűnik....s a sárgát is szoknom kéne...
    de van az a pénz, amiért még rózsaszínűt is hajtanék :C :C

    Vénember 83: és a Siga váz jobb geometriájú lehet?
    Vagyis érezhető e a különbség egy jobb váz geometriájában??
    Esetleg nem ráz annyira, vagy jobban átmegy a terhelés a hajtásra...? :F
    Hülyeséget nem akarok kérdezni, laikus vagyok.... :K
    Holnap jövök a válaszokat megnézni, mert itt már késő van és holnap is lesz nap ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz salieri. #35740 üzenetére

    Köszönöm a száraz tényeket és a tippet...
    Kíváncsi vagyok, hogy miért esett ki rögtön az ultegrás gép?
    Épített bicaj, noname váz...esetleg valami sántít a hirdetésben?

    Korábban linkelted a Daccordit.... az nálam kiesett, mert kicsi a mérete.... és ha jó is lenne,
    árban nagyon közel van az új, Siga géphez....és akkor inkább az új...
    Annak örülök, hogy a Siga, ha újat akarok, jó választás lesz... :K
    Láttam a másik két bringát is tegnap este a kínálatból, mindkettő jó, a Battaglin jobban tetszik,
    de a Gios hegesztése nagyon szépen eldolgozott :)
    Meglátjuk, melyik marad meg a végére..... A Maxi-Bike-nál nem tudom, mennyire alkuképesek az árak.
    Az sem elvetendő, hogy a két bringa között ~45.000huf különbség van...
    (bár megkerestem rá a pénzt, 200.000 volt a lelki határ,de azért még pluszban kell mindegyik bringára : pedál,cipő,km óra, kulacs stb... )

    Jól gondolom, hogyha a Battaglin-ban 2-3000km múlva teljes sort kellene cserélni,esetleg köpenyt is, akkor már nem érné meg?

    Hálásan köszönöm az Önzetlen segítségeteket, nagyon jól esik ;) :K :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz ludsimon #35759 üzenetére

    Ez a szett jó árban van, kérdés, hogy minőségi e....
    én ezt néztem ki
    , de a sityak alá nem tudom, milyen lenne az a sapek. :U

    Azt tudom, hogy alsógatya nélkül kell használni ezeket, de én tekertem már úgy 140km-t, hogy nem az alsógatya tört... hanem a fenékcsontomat az ülés... :((

  • Tizedes1

    aktív tag

    Kedves tagok,

    tudtok ajánlani egy spd(look)/cipő párosítást?
    Ár/érték arányban mit érdemes venni?
    Lehet használt is... ezt néztem;és ezt; no és ezt is .

    Szerk: cipő: 44.5 a lábam. Utcaiból 45-t, futáshoz 46-ost húzok fel.

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Syd69 #35866 üzenetére

    Okés, köszi....
    az 1&3. ugye mindegyik SPD-SL...
    Ahogy nézem, a cipő orra alatti rész kattan bele a pedálba...
    De én még életemben nem tekertem úgy,hogy a cipő orra van a pedálon...
    Mondjuk utcaival nem is lehet... :U
    Meg lehet azt szokni annyi év lábfej,ujjak mögötti résszel való taposás után?

    Pedálból nekem csakis és kizárólag oúton való tekeréshez kell a pedál/cipő páros,
    nem lesz terepezés....

  • Tizedes1

    aktív tag

    Én is elmentem bevásárolni reggel a fehérvári ALDI-ba.
    7:10-kor már ott is voltam....
    DE!
    az még hagyján, hogy alig van méret és nem is jön belőle később sem,de
    az 52-es és az 54s kabát mérete majdnem megegyezik :Y
    Összemértem őket:
    az ujja az 54esnek 1 centivel hosszabb, a vállszélesség és a kabát hossza ugyanaz.
    a fekete és a piros ugyanolyan, a kéknek viszont van a bal felső részénél egy kisebb zseb!
    Így vettem egy kék kabátot és egy 52-s nadrágot, mert 54est vett a mellettem válogató(előbb érkező és egyetlen egy!!!! 54es nadrágot vásárló langaléta apuka a maga majd 2 méterével )

    A boltban magamhoz próbáltam, de itthon kiderült , hogy nem jó :(;(
    Így vihettem vissza..... :O

    Ha valahol még akad 54s fekete, postával együtt 6000-t adok érte :K
    Majd lesz megint akció, addig meg kihúzzuk valahogy :U

    Számomra érthetetlen, hogy ha van haszon , mert ugye van, minden egyes terméken, akkor miért nem rendelnek belőle többet? Gondolják, hogy ha már ott vagyok, veszek 3 kiló kenyeret a fél disznó mellé :W

    Majdnem vettem egy XL-es kesztyűt, de az egyik bicajos lebeszélt róla, mondván, hogy a
    tenyere csúszik. :(

Aktív témák