Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    Sziasztok!

    Nálam is eljött az idő, hogy bringázásra adjam a fejem. :)
    Van itthon egy nagykorú (18+ éves) gépezetem, még általánosban kaptam. Ez amolyan kvázi-MTB, 19 kilós, acél vázzal, sárvédőkkel, dinamós lámpával és csomagtartóval, szerintem tudjátok. Még zsenge tini volt, amikor magára hagytam, így mára elég zörgős és nyikorgós lett a modora: 30 km-eket mentem vele párszor, de a 20-as átlagot is épphogy hozom, sőt, már az is siker, hogy nem esik szét alattam...

    Ezt a helyzetet szeretném múlt időbe tenni. Nem látom értelmét, hogy erre a bringára sokat költsek, már csak azért sem, mert dög nehéz, én pedig jövőre hosszabb biciklis túrákat is tervezek (100-200 km), egy részüket a hegyekben. Ehhez szeretnék egy korrekt gépet venni.
    Számomra még pár nappal ezelőtt is teljesen ismeretlen volt a biciklis világ, ezért szeretnék Tőletek tanácsot kérni. Pontokba szedem a kínjaimat, így áttekinthetőbb:

    1) Országútiban gondolkodom, csak nem tudom, hogy a pesti, ill. a vidéki települések közötti rossz utat ezek mennyire bírják...?
    2) A másik kérdésem, hogy mivel hegyi úton is mennék vele (pl. Mátrában), érdemes-e olyat nézni, amelyiken elöl három lánctányér van? Vagy kettő is elég? (Talán nem nagyképűség azt írni, hogy - bár a bringa más jellegű sport - a teljesítménytúráknak hála jó erőnlétet szereztem.)
    3) Én is megkérdezem, mert félek, hogy elrontom a választást: mekkora legyen a váz? A mai mérés szerint 178,5 centi vagyok. A táblázat alapján 56-58-asban gondolkodtam, de a topicban rákeresve ehhez a magassághoz mintha az 54-55-ös méret lenne a jót? Mekkorákat érdemes nézegetnem?
    4) Az alu vázról írták valamelyik linken, hogy nem elég tartós. Máshol azt mondják, hogy nem kell félni, össze vannak rakva ezek. Több 5 év körüli, amúgy tetszetős aluvázas bringa van az aprón, ezekkel megéri foglalkozni, vagy már túlkorosak? A tervek szerint én legalább még 5 évig szeretném majd használni.

    120 és 160 ezer forint között nézegettem, ilyesmiket:
    1) Magellan Gemini (54/150e)
    2) Fuji Team (54/149e)
    3) Bulls Pro 600 (55/160e - rohadtul tetszik, csak az ára... ráadásul a márka is ismeretlen. Ez megérheti?)
    4) Trek 1200 (56/120e - mintha kevésbé lenne felszerelt, de az ára is kedvezőbb)

    Remélem nem gond, hogy ilyen bő lére eresztettem. Köszönöm, ha elolvastátok, a javaslatokért pedig előre is hálás vagyok!

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz _seth_ #37915 üzenetére

    Köszönöm szépen! :R

    Most a válaszod után felmerült bennem még néhány dolog.
    1) Van rá bevett gyakorlat, hogy a gumit mekkora nyomásra érdemes fújni, vagy bringája válogatja?
    2) Akkor a két tányéros teljesen jó. De ha egy három tányéros akadna horogra, azzal ér valami hátrány?
    3) Zsír. :)
    4) Acélra gondoltam, a karbon meg sem fordult a fejemben. De akkor alu lesz, ahogy néztem a kategória 90%-a úgyis ebből készül.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz salieri. #37943 üzenetére

    Köszi a figyelmeztetést, gondolom ezt a Bulls-ra írtad.

    Sajnos ez az amit még nem tudok megítélni, mert nem ismerem se az alkatrészeket, se az árakat. Ez full Ultegra felszereltség, csak ahogy nézem baromi régi, mert a fékváltókarok bovdenjei pl. kint futnak. Nem tudom, hogy a felsőbb kategóriából milyen ütemben csorgatják lefelé a fejlesztéseket és így sajnos azt sem, hogy ehhez képest egy újabb 105-ös szett miként viszonyul.
    Mindenesetre gyanús, hogy a bicikli már ezer éve fenn van és nem kell a kutyának sem. Ez biztos nem csak azért van így, mert vidéki az eladó.

    Közben egyébként bezsíroztuk az itthoni bringát, meghúztuk rajta a csavarokat és a szűk 20-as átlag már majdnem elérte a 25-öt. (28 km-en, jó erős pofaszélben.)
    Sajnos így is kerreg, mint a rosseb, az ülést is feljebb kéne állítani, elkélne rá egy pár könnyebben futó külső és új belsők, stb, de ezeket még orvoslom, aztán az ilyen 30-40 km-es távokra legalább használható lesz addig, amíg nem szerzek be egy országútit.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz rii #38560 üzenetére

    Valószínű nem lesz testépítő formája, de ha lejár gyúrni, akkor a bicaj mellett is jön majd rá izom, az biztos! Én pl. túrázós fajta vagyok, de ha igaz lenne az, amit a kondiról írsz, akkor kb. egy az egyben a hajamra kenhetném a súlyzós edzéseimet. Aztán valahogy a guggolókeretben és a fekpadon is a testsúlyom fölött szériázok.

    Ja és még csak nem is rizscsirkén élek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz ---Lasali--- #38565 üzenetére

    Ez egy bejáratott kifejezés. :)

    Jó, azért igyekszem normális kaját enni, de nincs lelkifurdalásom, ha megkívánom a pizzát, túrán meg aztán megy a csoki és a cukros ital is bőven.

Aktív témák