Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Cathfaern #35228 üzenetére

    Énis erre gondolék.

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Cathfaern #35228 üzenetére

    Fehér vagy kadmiumsárga, hogy pontosak legyünk ;)

    Valószínűleg német szabályozás lehet, ott ügyelnek ilyen részletességgel a dolgokra. Egyébként az idézet azért is megbukik magyar viszonyok között, mert a KöHÉM rendelet szerint pontosan egy első és egy hátsó lámpád lehet, nem több, nem kevesebb.

    Illetve van némi magassággal kapcsolatos szabályozás, de azt nem szoktál figyelembe venni.
    35-90 cm-es magasság között kell lennie a lámpáknak, ezt egy kormányra szerelt helyből nem teljesíti, és egy nyeregcsőre szerelt sem biztosan. De az egyszerre bekapcsolható feltételen a maradék is megbukik :DDD

    Gyufaaa: ennyire:
    54. § (6) A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

    a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

    b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot) visel.

    Én abban az esetben is fel szoktam venni a mellényt, ha városon belül, de késő éjszaka tekerek (és ráhúzom a hasonló színű és fényvisszaverőkkel felszerelt esővédő huzatot a hátizsákra).

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz Cathfaern #35228 üzenetére

    Köszi, nekem is olyasmi rémlett, hogy csak a fehér színű világítás kötelező előre, a típusa nincs meghatározva. Dinamós lámpa volt fent előtte is, csak nem szerettem használni, mert elég hamar kidörzsölte a gumit, és nehéz is volt tekerni (na jó, nem volt nehéz, csak lusta vagyok :DDD )

    "A láthatósági mellény, persze tudom, hogy az a saját érdekemben jó ha van, de mennyire kötelező? :U"

    Lakott területek kívül, és sötétedés után kötelező, de a második részében nem vagyok biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Aktív témák