Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • norbee2244

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #34446 üzenetére

    Szimpla edzéselmélet.A test teljesen más raktárokat éget el ha rövid távon gyorsan kell mennie mintha hosszú távon lassan. Nem hiába mondják a fogyni vágyóknak,hogy ne gyorsan akarjanak futni hanem kitartóan hosszan lassabban legalább fél-1 órát,mert csak azután indulnak be ezek a raktárak.

    Pl.: Elindulok egy időfutam edzésre az átlag sebességem 27 környékén van intervallozásban értendő(először 2 majd 3 majd 5 majd 7 percet töltök magas pulzusban tényleges időfutamra edzve bár ez változó) .Haza érkezem letelik az 1-másfél óra nem lesz több a súly veszteségem fél kg-nál,de ha mondjuk egy rendes állóképességi lassabb edzést(25-26 közti tempó 80-150km) akkor bizony simán elő fordulhat,hogy 72kgról beesek akár 68-69re is viszont ha ugyan ezt csak másfél órán keresztűl nyomom akkor is nagyobb lesz a súlyveszteségem mint ha nagyobb tempóval mentem volna.

    deicide utolsó komment: Dehogy jó..attól függ mit akarsz elérni persze. Első évben mindenki megy mint a vadalma és hatalmas fejlődéseket ér el átlagban év elején még csak 23-24 körüli tempókat megy majd év közepére már a 28-29-et súrolja és ha a szervezet elég tartalékot halmozott fel akkor nem pukkad ki majd jön a következő év megint bele kezd és pár hó múlva puff megáll jön egy lebetegedős rész és onnantól nehéz vissza állni. Kettő napnál több nem igazán kell fejlesztésnek az elején persze kérdés mit fejlesztünk..az erő az relatív,mert adhatja a pedálfordulat is meg az,hogy megtanulod nyomni a pedált megszerezhető síkon hegyen szembeszélben tehát az,hogy mész mint az őrült attól nem feltétlen leszel erős.Ha direktben arra öszpontosítasz szépen beosztva,hogy hozzá szoktasd a terheléshez a tested akkor lehet komoly erőt felépíteni jó pár év alatt(egyénfüggő) . Simonnal is elkezdtünk valamit azóta szépen fejlődget látszik rajta,hogy nem arra koncentrál már,hogy ő azonnal tempót fog menni és punktum.

    Ha hegyen akarsz fejlődni menj ki a Vereb-Lóberény közti 10esre én is mikor hegyim van megjárom egymás után 3-4x(az őr multkor hülyének nézett mikor már sokadszorra másztam meg :) )

    [ Szerkesztve ]

    www.casehouse.hu

Aktív témák