Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • venember83

    nagyúr

    válasz dqdb #2979 üzenetére

    Az egy számjegyű kilóhoz valószínűleg a szkandium már kevés, és karbonváz kötelező.

    Nem, több megoldás is van. Könnyebb fékrendszer, könnyebb hajtómű, esetleg SS, könnyebb kerekek. Persze ennek értelme nincs, de kivitelezhető szkandium vázzal is. A karbon vázak sok esetben nem könnyebbségük miatt jobbak, hanem merevebbek, ahol kell, és rugalmasabbak ott, ahol kell. Pl. egy Speci S-Works alu és műanyag változata között valami húsz gramm a különbség a karbon javára, tehát nyilván nem a könnyebb váz elérése volt a cél a szénszálas verzió tervezésekor.

  • Manitou

    addikt

    válasz dqdb #2979 üzenetére

    Pedig neked az a váz elég könnyű , az olyan ~1,5 kg körüli váz úgy tudom, arra már lehet építeni egy elég jó súlyban lévő gépet. Iszonyat sokat lehet spórolni sokmindenen. Pedál 600g az horror :D Platformpedálban is van 250 körüli súlyban lévő :D igaz az ára nem oké :) De kerekeken érdemes a legtöbbet könnyíteni, és ott viszonylag olcsón meg is teheti az ember.

    Úgy néz ki az új project nekem 10kg körül lesz, igaz pedél nélkül, mert sok helyen anélkül adják meg az ilyen könnyebb bringák súlyát. De a pedál ~300g lesz, Szóval, ha úgy veszük 10,3 lesz pedállal, no carbon( illetve ez csak féligmeddig igaz), no scandium ;] nem is annyira könnyű kerekekkel. Kerekeken tudnék faragni, akkor le tudnám vinni 9.x kg-ra. A régi cuccaimat is elég grammániásként vásárolgattam, így a bringába beépítésre kerülő meglévő megmaradó 10-10+ éves alkatrészek jó szolgálatot tesznek :))
    A hátsóváltó+váltókarok összesen 365g-ot nyomnak csak ;]

    Ja és így majd úgy néz ki össze tudok pakolni egy SS bikeot is, az se lesz éppen nehéz súlyban a ~9,5 kgjával.
    Magyarán lesz két bringám aminek az átlagsúlya 9,9kg lesz. ;] Plusz ott az fully AM Stumpjumper gép ami ~11,9kg. A három bringa átlagsúlya lesz ~10,5kg.
    Az már nem semmi :D Ezeket csak úgy érdekességként számolgattam multkorában.
    Köszönöm a figyelmet, leültem :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák