Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Muton #15032 üzenetére

    Én a Szipka utacskáról beszélek, ahol simán lehet(ne) 40+-al tolni, csak veszélyes a be nem látható kanyarok miatt.
    Na igen, ezért beszéltem én maximum 25-30 km/h-ról. Ez azzal "jár", hogy pár kanyar előtt fékezni kell egy minimálisat, cserébe végig az út jobb oldalán tudsz maradni, belátod az összes kanyart, simán ki tudod kerülni a gyalogosokat, nem kell az ideális ívet keresve az úton cikázni, mert úgy tényleg ön- és közveszélyes lehet bringázni ott. Ismeretlen útvonalon pedig még a 20-25 km/h is veszélyes lehet, én olyan helyen, ahol nem ismerem már kívülről a terepviszonyokat, a befékezős nyuszit játszom :B

    Mondjuk ez pár hülye montist nem érdekeli, többször majdnem elütöttek már. Viszont ha kiérsz a betonútra (Páfrány), aminek szerintem még jó 2%-os lejtése van, ott lehet menni rendesen kis energiabefektetéssel.
    Nem lesz az 2%, szerintem kevesebb, majd megnézem a km órán, amikor arra járok legközelebb. Mindenesetre az tény, hogy Városmajorig minimálisan lejt az út (érzésre a Hűvösvölgyi útig szinte sík, onnantól eleinte jobban, aztán kevésbé lejtősebb, majd Városmajortól a Moszkváig ismét sík, hogy utána a Duna partjáig látványosan lejtsen).

    Nekem a száguldozás azt jelenti, hogy a normálisan közlekedő autókkal azonos sebességgel megyek és így tudok a sáv közepén menni, nem zavarok vele senkit
    Ja, meg Zsömle aszfalt gumival szerelve, lehet, hogy ez is vastagon benne van

    Nos, nálam a legnagyobb zavaró tényező az autós közlekedés a nyugodt bringázáshoz (zaj + szag), ezért ha lehet, akkor terepre megyek. De továbbra is azt mondom, hogy nem a sebesség fontos, nem arra értem a száguldozást, hanem a sebességérzet. Én például aszfalton 35 km/h felett nem szeretek menni, mert nem érzem magam biztonságban (nem a biztonság a legjobb szó erre, inkább olyan kellemetlen érzés fog el, nem élvezem a tempót, hanem inkább zavar, lassítanom kell, hiába ereszthetném a bringát). Terepen volt már, hogy egy nehezebb szakaszon lefelé azt éreztem, mennyire gyorsan megyek, aztán utólag a tracklog alapján 12 km/h volt azon a részen a tempóm :DDD

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Aktív témák