Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Karma #836 üzenetére

    Még annyit tennék hozzá, hogy ha esetleg nem is akarsz CMS-t, de tele van az internet jobbnál jobb jquery menu pluginokkal. Tényleg nem kell minden esetben a kereket újra és újra feltalálni.

    Mármint ezt nem Karma-nak akartam címezni, hanem TonTomika-nak, csak így sikerült :B

    [ Szerkesztve ]

    Én kérek elnézést!

  • Karma

    félisten

    válasz Karma #836 üzenetére

    Kiegészítendő az előzött egy kicsit, a menük nyitott/csukott állapotát is praktikus egy classal jelölni, így egy tök egyszerű hasClass hívással meg tudod állapítani, hogy egy adott elejű milyen állapotban van.

    Másrészt a példakódom nem jó, mert a kattintott elem tűnik el, pedig az csak a fejléc (amiknek mindig láthatónak kellene maradnia. Így a valódi megoldás kicsit bonyolultabb, de mobilról nem mennék bele, bocs.

    Amúgy legördülő menükről nemrég szólt a topik már egyszer, elég részletesen.

    martonx: jaja tényleg, meg is akartam említeni :) A CMS-re a "DB-ből dinamikusan letöltött aloldalak" miatt gondoltam főleg.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz Karma #836 üzenetére

    Huhh srácok, köszi a sok jó választ. :)

    Megpróbálok szépen sorban válaszolni mindenre.

    Az első gondolatom nekem is az volt, hogy keresek egy már megírt scriptet a menüre, találtam is egyet, csak nem vált be, nem tudtam rendesen ráhúzni az én menümre. Viszont ez a Superfish jónak tűnik, ezt mindenképpen megnézem!

    Ez a kódrészlet csak egy teszt egyébként, azért van így kódolva, egyébként nem BASIC örökség, csak hirtelen ez így egyszerűbbnek tűnt. Ki kell, hogy ábrándítsalak, ez most egy valódi vevőnek szánt honlap, ám azért is nem választottam CMS-t mert nagyon egyszerű felületre van szüksége, csak képfeltöltésre a megfelelő projekt menüpontjába, ahol egy nivo slider váltogatja a képeket. A WordPresst ismerem és szeretem is, de ehhez a projekthez túl soknak gondoltam, aztán lehet hogy kicsit megszívattam magamat.

    Ezen kívül még elég sok megkötés volt, ezért gondoltam hogy egyszerűbb egy kis sajátot írni, főleg úgy hogy szerettem volna gyakorolni a php-t. De ezzel nem is volt probléma, csak a jQueryvel szívok mindíg.

    Ez class dolog nem is értem, hogy miért nem jutott eszembe, tényleg teljesen egyértelmű, ezt benéztem.

    Nem frameset, annyi az egész, hogy minden aloldal egy php include-al meghívja az azonos oldal elemeket.

    A menüt sima html-ben írtam meg, kivéve csak a változó <li> elementnél van egy mysql_fech_array függvény. Ez az adott kategóriához tartozó projektnevű linkeket generálja le, tehát pl csak az enteriőrtervezéshez használtakat.

    Apropó, találtam a tutsplus.com-on egy olyat, hogy jQuery 30days ingyenes videós tananyag. Ezt lehet hogy érdemes lenne végigtolnom...

    Köszönöm még egyszer a jótanácsokat!

Új hozzászólás Aktív témák